STB pro DVB-S Skylink

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Chipoun 12. 8. 2020 07:38

Ahoj, prosím o radu. hledám na chatu co nejlevnější STB na příjem základního Skylink balíčku, ale aby to umělo z USB HDD přehrávat nahrané filmy (ne nahrané settopboxem ale nahrané na PC, co nejlepší podpora kodeků prosím)

Poradíte prosím?

Děkuji moc
Chipoun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 12. 8. 2020 18:26

Co ?

Skylink - satelitní a internetová televize........STB? wow !
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 13. 8. 2020 06:44

Omlouvám se za pohoršení :-)

Satelitní přijímače (DVB-S set-top boxy)
https://www.digitalnitelevize.cz/inform ... rijem.html

Toto mám na mysli... DVB-S/S2 a umět přehrávat z USB.


Je to pochopitelné co chci?
Chipoun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Filmmaker 1. 12. 2020 11:01

Téma zůstalo bez reakcí, tak jej oživím.

Máte tip na prověřený bezproblémově fungující STB pro satelitní vysílání od Skylink? Dceři v pokojíčku po letech umřel CryptoBox Smart.

A podotázka: v čem konkrétně spočívá "certifikace" SkyLink Ready? Je to podmínka pro pro příjem vysílání od Skylink?

Děkuju za tipy.
Filmmaker
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 12. 2020 11:20

Ohledně přesného znění certifikace, by měl předat informaci přímo Skylink. Předpokládám, že jejich web toto nabídne. Obecně se jedná o přístroj, který oni jakoby otestovali pro korektní chod s příslušným typem karet. Takže když náhodou něco nejde, teoreticky by měl Skylink řešit. Jestliže koupíš něco necertifikovaného - odkážou Tě na právě na to, že máš necertifikovaný stroj, tudíž smůla.

Teoreticky lze koupit cokoliv, ale s CI slotem pro modul a kartu. A pomyslnou certifikaci řešit právě certifikovaným modulem.

Takže... chytit a využívat satelitní vysílání ze Skylinku lze přes mnoho zařízení. Ovšem u certifikovaných, máš jakousi teoretickou výhodu, že by to mělo fungovat bez konfliktů a komplikací. Když cokoliv podobného kupuji, tak se snažím vybírat stroj právě se samostatným CI slotem pro modul. A mám vyřešeno. Samozřejmě... jestliže by byla stará televize, která už nefunguje dle požadavků, lze koupit novou, která satelitní příjem, nejlépe s vylepšením v podobě FastScanu, zvládne.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 4. 12. 2020 22:29

Skylink Ready settopboxy mají certifikovaný dekodér karty a taky podporují Fastscan (automatické ladění při změně parametrů nebo nových programech, řazení podle Skylinku).
Kromě STB s dekodérem Irdeto lze koupit i přijímače se zabudovanou kartou Viaccess Orca - ale pokud teď máte Irdeto, tak bych prostě pořídil settopbox s Irdetem, je to snazší, stačí přehodit kartu, nemusí se nic vyřizovat. Ony ty Skylink Ready nejsou nějaké zázraky, ale z hlediska Skylinku je to plug'n'play záležitost. Třeba https://eshop.tesla-electronics.eu/sate ... o-skylink/
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2020 00:10

No a trochu potíž je v tom, doporučit něco z certifikovaných, ale zároveň dlouhodoběji fungujících. Příbuzný měl snad tři boxy během čtyř let a vždy se odporoučely. A není sám. Nakonec využil toho, že musel koupit novou TV, zajel si pro modul, přehodil kartu a jede bez komplikací.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 7. 12. 2020 15:26

Ako píše MgX, certifikované prijímače momentálne pomerne slabej kvality.
Takže radšej by som tiež volil kategóriu spoľahlivého prijímača s CI+ šachtou - navyše tak ako možno čítať rozhovor s členom vedenia Skylinku opäť chystajú zmeny v kodovacom systéme, takže určite šachtu s rozhraním CI+ vyššej kategórie - 1.3, 1.4.
Navyše v prijímačoch "skylink neready" je väčšinou možné vypnúť automatické ladenie a naladiť si poradie programov podľa seba a mať ďalšie služby, ktoré ready často neponúkajú - napríklad ono prehrávanie filmov.
Dagy2
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků