Kvalita obrazu satelit, app, iptv...

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Peter47 19. 10. 2020 19:14

Ahojte

Vsimol som si ze este zaciatkom februara tu boli zaujimave diskusie o kvalite obrazu a tak by som sa rad spytal na aktualne skusenosti ohladom kvality obrazu.
Riesim nasledovny problem: Mam Satelit, VU+ boxy a Skylink k tomu. Odkedy skylink zrusil Eurosporty a Discovery+Animal tak sa mi nepodarilo najst uspokojivu nahradu.
Ako cesta vpred sa javil AntikSat ale kvalita obrazu bola hrozna, potvrdil to aj test prenosovej rychlosti kde AntikSat dosahuje polovice az 2/3 rychlosti streamu ako skylink. Touto metodou som skontroloval aj ostatnych poskytovatelov a na satelite je to cca rovnake. Uvazujem nejaku IPTV? Ake mate skusenosti? Doporucili by ste nieco?

Ak by sa niekto zaujimal popisem moje skusenosti (internet 300/300MB, satelity na 80 a 90cm parabolach, VU+ boxy, 180cm 4K OLED LG):
Skylink cez satelit: Zatial najlepsie obraz co som kedy vydel, pip, nahravanie, timeshift, vsetko uzasne, zmena kanalu v podstate nemeratelna (ked su tunery vytazene tak max1s)
Skylink app v TV: Kvalita obrazu je priserna, niekedy nenaskoci vobec, seka sa, vypadava, casto obraz zastane a zvuk pokracuje (ked sa potom obraz vrati tak je o desitky sekund out of sync), HD obraz z app vyznamne horsi ako SD obraz zo satelitu, situacia je lepsia neskoro vecer a skoro rano, evidentne zavada na strane skylinku, ale odmietaju si ju priznat. Aplikacia pre TV neergonomicka a zmatocna, niekedy sa moze pouzit virtualna mys, niekedy sa musi klikat sipkami, zmena kanalu je cca 10s. Na PIP, nahravanie, alebo timeshift mozete zabudnut.
AntikSat: Aj na 90cm parabole ma problem v horsom pocasi, obecne velmi citlivy na nastavenie. Kvalita obrazu je niekde medzi Skylinkom SAT a Skylinkom APP.
AntiSat app: Nedokaze uspokojivo dostat obraz na TV takze nemozem hodnotit, na mobile TV nepozeram.
Televizor: Obecne kedze televizor funguje ako zobrazovac nemozem si stazovat, ale narazil som na nejake drobnosti, ked film z uloziska prehrava priamo TV je kvalita nizsia ako ked film prehrava KODI HTPC, LG nema rado ine znacky z pohladu ECC, nepodarilo sa mi to uspokojivo rozhodit.

Pre mna osobne je z pohladu kvality obrazu a uzivatelskeho komfortu skylink app a AntikSat (v lubovolnej podobe) neprijatelny. Nejake doporucenia, prevadzkuje niekto nieco s cim je spokojny?

Chapem ze je to subjektivne, tazko meratelne a priznavam ze som rozmazleny enigmou, ktora ma k dispozicii veci ako kontinualny timeshift, viacnasobne paralelne nahravanie, fast channel change, pretacanie nahravok s obrazom atd...
Peter47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 30. 10. 2020 22:52

všetko čo píšeš je veľmi pekné, na odpoveď mi chýba to hlavné:
A/ čo vlastne v TV sleduješ???
B/ si ochotný za vysielanie aj niečo zaplatiť?
C/čo je to VU+ boxy? majú CI-slot?

Ak odpoveď A/ je bežné TV vysielanie, šport, dokumenty tak na Slovensku je na tvoju otázku odpoveď úplne jednoduchá: DigiSK
ak odpoveď B/ je áno, viac ako za základ u skylinku 5EUR, odpoveď na tvoju otázku je úplne jednoduchá tiež - DigiSK
ak odpoveď C/ je, že má CI slot tak odpoveďje tiež jednoduchá - Digi ti pobeží s modulom. Len asi u Enigmy nepôjde nahrávanie viacerých programov súčasne.

Digi je v kvalite obrazu a výbere programov dávno pre Skylinkom - asi o 30 programov v HD viacej 8-)
po 8 rokoch som Skylink opustil a 5 rokov si užívam u Digi.
Dagy2
Pokročilý