Xiaomi Mi TV Box x Chromecast Google TV

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rakepka 14. 11. 2020 13:28

Poradí někdo, co je lepší koupě pro 16 letého kluka na 10 let starou LCD TV SONY 40" 100hz? Přijde mi jako favorit Xiaomi MI TV Box S za cca 1500,- Kč. Už je aktualizován na Android 9, stejný výkon 2GB RAM, 4K (které na FHD stejně moc nevyužije, 8 GB úložiště a navíc už má port USB. V čem by měl být Chromecast Google TV lepší a i lepší koupě? Poradíte? Díky.
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 14. 11. 2020 14:10

zalezi na narokoch. Chromecast Google TV ma novsi porcesor, DDR4 pamate, podporu Dolby Vision a Atmos. Software je vo vyvoji, este s nejakymi bugmi, ale updejtmi sa to podla mna urcite vyriesi. V sucasnosti u nas drahsi a horsie dostupny.

Pokial nevyuzijete Dolby Vision a Atmos, Mi Box S bude v pohode stacit. Ja som zatial po tyzdni celkom spokojny. Ak som narazil na nejaky problem, tak to bolo len s aplikaciami, ktore nie su optimalizovane pre Android TV. Treba ich instalovat cez apk alebo Aptoid a spustat cez Aptoid alebo Sideload Launcher. Niektore nefunguju, niektore sa daju ovladat len mysou. Da sa pripojit bluetooth mys.
Streamovanie s vyuzitim Chromecastu aj cez nainstalovane aplikacie (Horizon Go, Skylink, magio Go, Netflix, HBO Go, Smart Youtube TV) funguje uplne bez problemov. Na prehravanie lokalnych a sietovych suborov su najpouzitelnejsie vzhladom na podporu formatov Nova player, VLC, Kodi, MX player.
MX player len na lokalne videa, ale da sa cezen prehrat aj video zo siete, ak ho spustite cez nejaky file manager s pristupom na siet a na prehratie si vyberiete MX player. File manager nakoniec pouzivam X-plore, kde niebol problem ani so sharovanim sietovych diskov ani s pristupom na Google Drive...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků