Kvalita obrazu IPTV

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nocomichi 6. 12. 2020 14:34

Zdravím a prosím o názor.
Může mít vliv na výslednou kvalitu obrazu použitý IPTV STB? Rodiče mají stejného poskytovatele (NEJ.TV), ale jiný STB (jiná značka a o pár let mladší). Já mám starší STB, ale novou QLED Samsung a přitom mi obraz přijde horší než u rodičů na staré TV. Chtěl bych poskytovatele požádat o výměnu za novější STB. Jen nevím, jestli to bude mít nějaký efekt.

STB je připojený přes HDMI v1.4 a rozlišení nastaveno na 1080p/60Hz. Obraz ze Synology nebo PS4 je ostrý jak břitva.
nocomichi
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 6. 12. 2020 14:59

No a máte i stejnou rychlost připojení, třeba..?
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nocomichi 6. 12. 2020 15:14

Gateway máme stejnou, rychlost připojení 60mbps a bydlíme ve stejné ulici. Kolikrát když je výpadek internetového připojení, IPTV běží bez problémů. Na tom to závislé nebude.
nocomichi
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 12. 2020 17:05

Přiznám se, že nechápu, jak může IPTV/OTT služba běžet při výpadku internetu.

Jednoduchá rada. Vyměňte si, pokud je to možné, na pár dnů set-top boxy. Domnívám se ale, že na výslednou pocitovou kvalitu může mít vliv i rozdíl v kvalitě využívaných televizorů. Kvalitnější dokáže leckdy zvýraznit problémy, které horší televizor „setře“.

Obecně ale lze napsat, že samozřejmě kvalita HW a SW výbavy set-top boxu, může mít vliv na kvalitu obrazu/obrazového výstupu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 6. 12. 2020 17:51

IPTV bez netu.......Tam bude asi zakopanej pes. Nejede ten STB na anténu?
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 12. 2020 17:59

Jak může běžet televize, která jede přes internetový protokol (tedy IPTV) bez internetu?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nocomichi 6. 12. 2020 18:15

Výpadek internetu na páteři providera přece nemusí nutně znamenat výpadek IPTV na distribuční optické síti, kterou u nás vybudovali (?). Nicméně to vůbec není podstata mého dotazu. Jen jsem reagoval na to, že rychlost internetu, kterou si měsíčně platím v rámci paušálu, nesouvisí s IPTV.
nocomichi
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 12. 2020 18:19

nocomichi když porovnám stejný pořad na stejné stanici v rámci některé IPTV/OTT služby se satelitním příjmem od Skylinku, vždy je pro mě obraz kvalitnější a ostřejší u satelitního vysílání. Někde víc, jinde míň, ale ano.

Jen pro úplnost... internet mám optiku 500/500 Mbit.

-- 6. 12. 2020 18:26 --

nocomichi jestliže máš domů jednu přípojku a pozoruješ doma výpadek internetu, pak Ti IPTV/OTT služba závislá na tomto připojení rozhodně nepojede.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drabek06 6. 12. 2020 21:45

Pracuji u poskytovatele internetu a provozujeme několik platforem IPTV a na všech se dá nastavit kvalita streamu. Lépe řečeno pokud je zákazník na optice/kabelu, tak mu nastavujeme tu nejvyšší kvalitu obrazu. Pokud je na WiFi, tak mu nastavujeme tu nejnižší kvalitu. Já sám doma jedu stále na satelitu od Skylinku. Oproti IPTV má o trošku hezčí kvalitu obrazu, funguje vždy, neseká se atd. IPTV zapínám jen když něco chci vidět zpětně . . .
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 12. 2020 21:53

Je zvláštní, že něco nastavujete. Některé platformy, co vím, mají vlastní prověření kvality spojení, na základě kterého pustí příslušný datový tok/kvalitu.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 6. 12. 2020 22:13

Vypadá to ,že Nejtv může mít TV-kabelovka a internet každou samostatně. Výpadek netu je potom na straně Cetinu,zatímco TV jede opravdu dál. Zkusil bych taky sledovat tv v prohlížeči TV jestli kvalita je stejná nebo ne.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků