Nastavení satelitu na TV Philips

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MarekTe 21. 2. 2021 22:36

Dobrý den,

potřeboval bych poradit s nastavením satelitu od skylink. Koupili jsme si novou TV (Philips 58PUS8505/12) a doteď jsme k ní měli ještě připojený přes HDMI starý satelitní přijímač (Humax IRHD 5100S) a vše fungovalo bez problému.
Včera jsme koupili nový dekódovací modul (Mascom Irdeto CI+ 1.3 Skylink Ready) aby jsme k TV měli jen jeden ovladač, ale nedaří se mi zprovoznit ani jeden program.
Zkoušel jsem snad všechny možnosti nastavení i výběru satelitů a výsledek je ten, že to téměř vždy najde satelit Astra 23,5E, dohledá to nějakých 275programů a kolem 80ti radiových stanic. Nicméně žádná stanice nemá signál, nefunguje prostě ani jediná z nich.
Zkoušel jsem to nastavovat podle toho starého Humaxe - Astra 23,5E, rychlost 29900, horizontální, frek. 12344. FEC 2/3 který byl nastavený na Humaxu jsem v TV nikde nedohledal a nevím, jestli tam jde někde nastavit... Každopádně zajímavé je že na tom původním Humaxu byla síla signálu/kvalita v poměru 100/97% a na TV mi ukazuje sílu signálu 30-34% a kvalitu 0%. Nevíte v čem může být chyba??? Už jsem z toho dost zoufalý, strávil jsem u toho skoro celý den a nic... Díky a zdravím!
MarekTe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 22. 2. 2021 00:24

Viděl bych to, že tam máte blbě nastavený DiseqC. Máte na parabole Monoblok na dvě družice nebo jen jeden "sulek"? Pokud jeden, v nastavení DiseqC vypnout. Frekvence se musí přidat ručně, pokud není v nabídce. Tím pádem se musí zvolit manuální ladění.
_Rocco_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarekTe 22. 2. 2021 15:01

_Rocco_ píše:Viděl bych to, že tam máte blbě nastavený DiseqC. Máte na parabole Monoblok na dvě družice nebo jen jeden "sulek"? Pokud jeden, v nastavení DiseqC vypnout. Frekvence se musí přidat ručně, pokud není v nabídce. Tím pádem se musí zvolit manuální ladění.


Předpokládám, že je to pro jeden satelit - je tam něco podobného jako tady, jedna hlavice a vycházejí z ní 4 kabely: https://www.tipa.eu/cz/satelitni-konvertor-mascom-mcq02hd-quattro/d-205079/?gclid=CjwKCAiAyc2BBhAaEiwA44-wWyCICUkqxFLZkM09klPxvBK39jxP2QF90hIqvRbkYC_rrk-kIc6pvRoC50kQAvD_BwE
Když dávám v nastavení hledat "1 satelit - jeden konvektor LNB" můžu nastavovat pouze: napájení LNB (automaticky); Tón 22kHz (automaticky); Nízká frekvence lokál. oscil. (zadáno 9750) a Vysoká frek. (10600).

Při tomto nastavení to najde satelit Astra 23,5E, dnes Kvalita 9% a síla signálu 45%, ale nenajde to ani jeden tel. kanál. Kanály mi to vždy našlo až když jsem dal v nastavení 2 satelity...
MarekTe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 22. 2. 2021 20:20

Vzhledem k tomu, že to s původním Humaxem fungovalo tak ten odkazovaný konvertor se dá brát pouze jako ilustrační - je to verze “quattro” která je použitelna jenom s multipřepínačem. Ve skutečnosti tam asi máte vzhledově podobný, ale ve skutečnosti označený jako “quad” konvertor.

-- 22. 2. 2021 20:31 --

Takže doporučují postupovat podle návodu na straně 21 Ruční instalace a zadat tam parametry z vašeho prvního příspěvku - tím by se měla dát ověřit funkčnost - při tomto testu nemusí být v TV zasunut CAM.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 2. 2021 20:47

Dovolím si doplnit.

Philips využívá/měl by využívat FastScan pro ladění. Tudíž se vše děje jakoby automaticky. Jenže systém neobsahuje Auto DiSEqC, tudíž je třeba správně navolit pořadí satelitů na přepínači. FastScan ale může fungovat jen pro určitého operátora, typicky Skylink.

Alexandr Bray na AVmania.cz píše:Obsluha musí vstoupit do nastavení a upravit položky dle satelitního systému. Dáváme DiSEqC 1.0 a čtveřici možných LNB redukujeme na tři aktivní. Systém osahá LNB a určí pozice, na které míříme. Následně volíte z výběru FastScanu pro Skylink, případně další zahraniční operátory.


Návod přímo v TV
Obrázek

Jestliže neuspějete, sepište, co jste zjistil, zkusíme poradit víc/jinak.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekTe 22. 2. 2021 22:08

Dobrý večer. Znovu jsem otestoval původní Humax a vše funguje bez problému. V nastavení Humaxe jsem si ověřil nastavení a jsou tam nastaveny 3 satelity (1xAstra 23,5E a 2x Astra 19,2E).

Můj postup byl tedy takový:
1.) úplně od nuly jsem provedl nastavení satelitu - v TV jsem vybral možnost 3/4 satelity (DiSEqC 1.0) a v nastavení odebral LNB4, tzn. jsem nechal aktivní jen LNB1-LNB3 a dal jsem instalovat. Výsledkem bylo nalezení pouze Astry 23,5E, která se automaticky přiřadila ke všem třem LNB. Automaticky to dále přeskočí na hledání kanálů bez jakékoliv možnosti nastavení - nalezeno 275kanálů a 80rád. stanic. Opět vše bez signálu.

2.) po dokončení jsem přešel do ručního nastavení a zadal jsem ručně původní hodnoty.... dlouho hledá, ale nakonec nic a vše beze změny.
MarekTe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 22. 2. 2021 22:26

Nevím, proč Humax má dvě Astry 19,2E, ale to je celkem jedno. Vy byste u Philipsu měl zvolit, které větve jsou aktivní. Tj. vybrat příslušné satelity. V nastavení DiSEqC přepínače ale ještě musíte zvolit jejich správné pořadí. To by mělo jít „opsat“ z Humaxe. Možná bych u Philipsu neexperimentoval se dvěma Astrami 19,2 E, ale nechával aktivní pouze jednu. Aby mu to nedělalo neplechu.

//a mimochodem. Jestliže máte jednoduché LNB, je zvláštní, že chytáte dvě různé Astry. Není to spíše monoblok? Tj. Vaší terminologií... dvě spojené hlavice a z nich vycházejí čtyři kabely?

Jednoduše se podívejte do Humaxe, kterou pozici zabírá Astra 23,5. 1/4? Nebo spíše 2/4? Toto je třeba nastavit v TV správně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekTe 23. 2. 2021 08:47

Na Humaxu je Astra 23,5E na první pozici, na 2. a 3. je Astra 19,2E. Na střeše určitě není monoblok, vypadá to opravdu jako to co jsem posílal v tom odkaze. V příloze zasílám foto.
IMG_2116.jpg
sat2
IMG_2117.jpg
sat1


Když to hledá satelit, tak to vždy najde jen tu Astru 23,5E - píše to "Nalezené satelity k ladění" nebo tak nějak....
Tady ještě zasílám foto z nastavení Humaxe...
IMG_2117.jpg
sat1
Přílohy
IMG_2111.jpg
nastavení Humax
MarekTe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2021 17:09

Poslední foto je Humax, nebo Philips?

Pokud se jedná o foto z nastavení TV (menu TV Philips)...
V Humaxu máte Astru 23,5 na první pozici, ale na poslední fotce zde, ji přiřazujete na písmeno „B“ v tamním režimu DiSEqC přepínače. Zkuste na snímku první Astru 23,5 editovat a přidělit u DiSEqC přepínače písmeno „A“ a jedné z Aster 19,2 pak písmeno „B“. Pořadí není určeno pořadím v zástupu na snímku, ale v nastavení jednotlivých družic.

Jinak tedy nechápu jak řešíte příjem obou družic, předpokládám, že tzv. šilháním, jen netuším proč by se šlo zrovna touto cestou. A až Vám příště někdo bude dělat satelit, tak co nejníže k zemi, nebo alespoň blízko okna.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekTe 23. 2. 2021 17:39

To nastavení je foto z toho původního Humaxe... Každopádně teď mi to došlo, že jsem to vždycky na TV nastavoval jakoby naopak - první Astra 23,5E a pak 19,2E... To že A a B značí pořadí k těm LNB 1 atd. mi nedošlo... Až dorazím domu, tak zkusím nastavit Astru 23,5E na druhé místo a dám vědět...

Co se umístění satelitu týká, tak hned vedle je výlez na střechu, jen není vidět... satelit je na dosah z toho výlezu. Na fasádu jsme to nechtěli, tak to udělali takto. Nastavení, montáž i instalaci satelitu dělali přímo ze Skylinku, resp. nějaká jejich nasmlouvaná firma. Měli jsme to celé jako balíček, takže vše dovezli, namontovali a zprovoznili.
MarekTe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2021 17:45

Ad umístění satelitu. Pak je to v pořádku. Nevidím ten výlez. Ač ono někdy není úplně ideální otevřít výlez, když je na něm třicet centimetrů sněhu. Ale ano - chápu. Vaše věc, Vaše volba.

Ad nastavení. Celou dobu se Vám snažím naznačit, že to máte naopak. Ať pořadí určuje číslo nebo písmeno, nejedná se o to, jak vše vidíte v zástupu na obrázku v rámci menu. Ale je potřeba překontrolovat nastavení uvnitř jednotlivých družic. U TV to máte většinou naopak, proto když TV neumí Auto DiSEqC, musíte vejít do pokročilého nastavení a přehodit to. Jinak máte družice naopak a samozřejmě ladění proběhne, ale očekávaný výsledek se nedostaví.

V každém případě napište, zda toto pomohlo, nebo je tam ještě další problém. Díky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarekTe 23. 2. 2021 20:31

Tak hurá... funguje! Udělal jsem ručně nastavení satelitu a kanály už to pak dohledalo samo. Moc děkuji za Vaše rady!!!
MarekTe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2021 21:06

Tak hurá. Jsem moc rád, že se úspěch dostavil :-)

Nemáte zač. Hlavně ať stroj dlouho slouží ke spokojenosti.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 4. 3. 2021 23:50

už to slouží tak netreba žiadnu radu. Len poznámka k fotografiám - montážníci vám namontovali len jedno LNB, takže máte len Astru 23.5E.
Neverím tomu, že vám fungujú nemecké programy z Astry 19.2E. Na Humaxe aj na TV si môžete nastaviť satelit aký chcete aj 75E. Keďže je tam len jedno LNB zbytočne je zvolený v TV aktívny DiseqC pretože tam žiadne DiseqC relé nie je namontované. Potom stačí zvoliť len Astru 23.5E a všetko bude funkčné.

Súčasné nastavenie vám funguje, pretože zrejme v TV druhé miesto v tabuľke DiseqC 1.0 je identické so stavom bez DiseqC. U STB to bolo na prvom mieste.
Nastavenie názvu družice pre hľadanie programov v TV alebo STB znamená len toľko, že prístroj pre hľadanie použije tabuľku TP ktorú má zadanú v software s ktorým bol dodaný.
To že na nastavenie Astra19.2E našiel nejaké programy z Astry23.5E je dané tým, že tieto dve družice majú rovnaké niektoré frekvencie transpondérov.

Ak medzi časom v ktorom bol TV/STB vyrobený a dneškom boli zmenené parametre TP na družici, prístroj stanice tohto TP nenájde a budú vám chýbať.
V nastavení prístroja treba pre danú družicu doplniť nové TP . Zmena SR, ktorú robil napríklad Skylink z 28 800 na 30 000 sa správa rovnako ako keby to bol pre TV nový transpondér - TV prehľadá frekvenciu TP s parametrom SR 28800 a programy na tomto TP nenájde (určite nie Samsung, Philips neviem).
Skontrolujte či vám fungujú všetky programy ktoré máte na karte predplatené. Ak nie, je potrebné si pozrieť tabuľku ladenia programov a skontrolovať v TV či tam sú všetky TP zadané správne.
Neviem či funkcia fastscan vie aj editovať nové transpondéry.
Dagy2
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků