Karta Skylink v Technicrypt IR Cl +Skylink nefunguje

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Danny212 12. 7. 2021 08:32

Dobrý den, zakoupil jsem nový televizor Samsung 50Q64TAU /podporující jak DVB S/S2, tak i C/C2/ a k němu dekryptovací modul Technisat "Technicrypt IR Cl+Skylink". a vložil přesně dle návodu do tv a naladil v tv kanály SKYLINK. Kanály to našlo, bohužel nehrály. Po chvíli snahy kanály Skylink naskočily. Po cca 10 minutách však bez mého zásahu zase hrát přestaly. A nejdou dosud. Fungují pouze stanice typu Das Erste, ZDF, SAT1 apod. Nabídka sice kanály Skylink vidí, ale při snaze o jejich spuštění se na obrazovce zobrazuje pouze hláška "Tato služba není k dispozici". Při vyjmutí karty Skylink a jejím vložení zpět do satelit.přijímače GoSat 7056 nebo GoSat 7060 se programy Skylink zobrazují naprosto korektně a bez problémů. Musí se karta po vložení do decrypteru v TV nějak ve Skylink aktivovat? Nebo kde může být problém? Děkuji.
Danny212
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 12. 7. 2021 11:57

Jak dlouho kartu Skylink již máš ? Měnilo se kódování programů Skylink a je možné že ten modul TechniSat není kompatibilní. Obrať se na podporu Skylink a modul TechniSat případně vrať. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danny212 12. 7. 2021 14:52

Děkuji za reakci.
Ten modul jsem kupoval právě proto, že je nadepsán "Technisat IR Cl+Skylink" , takže jsem předpokládal kompaktabilitu, když ten decrypter má Skylink přímo v názvu viz. https://dekodovaci-moduly.heureka.cz/te ... l-decrypt/.
Skylink kartu mám již mnoho let, tuším, když se tehdy u Skylinku předělávalo kodování tak jsem obdržel novou.
Na popdporu Skylink jsem psal pár minut předtím, než jsem vložil totožný příspěvek sem. Zatím mi neodpověděli.
Danny212
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod j.ch 12. 7. 2021 17:06

Bohužel občas má nějaký modul problém s kompatibilitou s určitou TV. Zkusil bych jiný. Já jsem po koupi LG TV nahradil kartu CA modulem s vestavěnou kartou Viaccess Orca a funkčnost bez problémů.
j.ch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danny212 12. 7. 2021 17:44

Mě bylo/je záhadou, že to na cca 10-15 minut normálně naskočilo, programy Skylink normálně běželi , a pak to samo zase zmizelo, a nic nejde...s hláškou na obrazovce "Tato služba není k dispozici"

-- 12. 7. 2021 18:50 --

Odpověd ze Skylinku:

Hezký den pane JXXXY,

programy na Vaší kartě jsou aktivní. To, že se Vám nyní objevuje kódovaná nebo dostupná služba znamená, že přijímač nepropouští dané instrukce.
Na kartu jsem Vám zaslala aktivní zápisy.

Nyní prosím ověřte, zda Vám funguje program ČT24 HD.

Pokud ano, doporučujeme následující postup:
Odpojte Váš satelitní přijímač od elektřiny a po cca 5 vteřinách znovu připojte.
Přepněte na program ČT 1 HD a vyčkejte BEZ PŘEPÍNÁNÍ MEZI PROGRAMY, dokud program nenaskočí (Vaše satelitní karta si načte aktuální aktivační zápisy).
Pokud ani tak Vaše programy nenaskočí, doporučujeme vyhledat odbornou pomoc – seznam partnerských firem satelitní techniky najdete na www.skylink.cz (tyto služby mohou být zpoplatněny).

Pokud Vám program ČT24 HD nefunguje, nejedná se o problém na straně Skylinku, ale o závadu na Vašem přijímacím zařízení (pootočená parabola, kabeláž, správnost naladění). V tom případě Vám opět doporučujeme obrátit se na odbornou pomoc – opět viz seznam partnerských firem na www.skylink.cz).
___________________________________________________________________________

Program ČT24 HD jsem zkusil. Nefunguje ani nyní.
Danny212
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 12. 7. 2021 18:50

Program ČT24 HD jsem zkusil. Nefunguje ani nyní.

Takže dekodér stále nefunguje - a ten kanál ČT24 HD funguje?
(Nedalo mi to, ale je to poněkud nejasné)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 12. 7. 2021 21:10

ČT 24 by měl jet i bez dekodéru,jede volně-nebo už ne?,šel bych na tv do CI ovládání+karty,bohužel už neznám parametry-skylinku jsem se zbavil.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 13. 7. 2021 19:47

Ano, ČT24 jede stále volně - proto to i ze Skylinku doporučili vyzkoušet na tomto kanálu aby vyloučili problémy nesouvisející s dekodérem.

Parametry pro ruční ladění viz. https://www.skylink.cz/parametry-ladeni
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 7. 2021 19:09

Danny212 bohužel mám opakovanou zkušenost u TV Samsung, že jejich satelitní tunery se občas chovají zvláštně. Prostě naladíš, vše funguje a pak najednou máš zakódováno. Zkusíš jiný modul s jinou kartou a to samé.

Určitě jde jít cestou odzkoušení jiného modulu s jinou kartou. Z druhé strany toto bohužel ne vždy u Sama zabere. Občas mně to už dralo nervy. Podobné informace zaznívají i v některých článcích a fórech.

Tobě doporučuji udělat pokus. Jednak se podívej, zda je skutečně v TV aktuální firmware a zkus toto ověřit i v modulu. Pokud ne, aktualizuj. Co se týká TV, tak po aktualizaci ji odpoj na více než dvě minuty od napájení. Následně bych ještě telku resetoval do továrního nastavení a vše znovu nastavil a naladil.

Pokud máš vše aktuální, zkus provést reset do továrního/přepravního nastavení. Ovšem tak, že modul s kartou necháš v TV zasunutý! Po resetu, samozřejmě, musíš vše znovu nastavit, naladit. Mrkni ještě do nastavení pozemního vysílání. Zruš tam případnou automatiku pro aktualizaci kanálů. Ano, píšu o pozemáku. Podívej se, zda je aktivní případná předvolba LCN. Jestli ano, vypni ji.

Jestli Ti nic nepomůže, TV vrať/reklamuj. Nebo ať Ti podpora Samsung napíše, který přesně modul s přesně kterou kartou bude televizoru pro Skylink chutnat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 18. 7. 2021 13:40

Já si osobne myslím, že problém je tak trochu medzi fotelkou a DO.
Nefunguje ani CT24HD, tzn. že CI modul Technisat nemá s týmto problémom nič spoločné. CT24HD je program, ktorý beží volne rovnako ako ZDF, ARD a podobne na družici 19.2E.
Problém je v nesprávnom naladení TV.
Predpokladám, že "tazatel" použil superfunkciu FastScan a pevne verím, že pes je zakopaný presne tam. Na chlp rovnaké problémy som riešil nejaký rok dozadu, domáci nastavil FastScan a neviem ešte čo k tomu. Po príchode na miesto bola nastavená družica Astra 19.2E a pár programov Skylinku fungovalo - tie ktoré majú zhodou náhod rovnaké TP ako na 19.2E aj na 23.5E.
Urobil som továrne nastavenia aby sa všetko zmazalo, vypol FastScan, nastavil 23.5E a ručne naladil všetky TP. Sú tam dva Samsungy v jednej domácnosti a fungujú bez najmenšieho problému niekoľko rokov. 2x ročne urobím "údržbu" tzn. preladené programy vyhádžem a naladím nové frekvencie a povymazávam nefunkčné programy (na karte si platia len základ) čo tam domáci nenechavci naladili automatickým ladením.

To, že to u teba chvíľu hralo a potom už nie môže byť obdobná náhoda, potom prebehol nejaký update frekvencií u fastscanu a keďže zrejme nemáš správne nastavený DiseqC (ak ho vôbec máš) tak TV hľadá frekvencie z fastscanu na inej družici - preto je tu hláška že služba je nedostupná.
Aby sme sa pohli ďalej, pokiaľ ešte tvoj problém pretrváva:
A/ napíš čo máš inštalované na anténe - 1 čumák, 2 čumáky? Prípadne aké programy prijímaš na SAT prijímači GoSAT, ktorý si používal doteraz - píšeš že tam karta funguje.
Máš na starom SAT prijímači programy ČT aj programy ZDF a ARD ?

B/ vieš sám naladiť aspoň ten GoSAT alebo ti to niekto nastavoval?
Pýtam sa preto, či máš znalosti čo to je DiseqC, ako vybrať v nastavení družíc správnu družicu a usporiadať pre prepínacie relé, ako zadať transpondér a SR ?
Dagy2
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků