[DVB-S] Skylink - GoSAT GS 7056 HDi - dead?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod merlo 20. 11. 2021 22:14

Zdravim,

resim problem se satelitnim prijimacem GoSAT GS 7056 HDi u provozovatele Skylink.

Tezko rict, co problem zpusobilo (bylo mi receno, ze nastal pote, co televize nadhodila samovypnuti), ale vysledkem je, ze z prijimace nejede signal do televize.

Zkusil jsem jiz 1) vymenu HDMI kabelu 2) vymenu televize 3) update FW prijimace.

Prijimac jakoby normalne nabehne - na displayi ukazuje soucasny kanal (ty se daji i prepinat), ale (obe) televize stale hlasi "neni signal". Nikde jsem nenasel zadnou informaci o pripadnem "hard resetu" takoveho zarizeni.

Chtel bych se proto poradit, zda jde opravdu o zavadu prijimace a zda mam koupit novy?

Pokud ano, ocenil bych nasmerovani na "spravny" typ. Nejde mi o zadne pokrocile funkce jako nahravani nebo prehravani filmu, ikdyz to dnes asi jiz bude standartem.

Jestli jsem to dobre pochopil, pro Skylink bych mel hledat prijimac podporujici "dekodovani Irdeto"?

Prozatim jsem nasel napr. tento: https://www.alza.cz/tesla-te-3000-irdet ... 223928.htm

Predem dekuji za rady... :)
merlo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 11. 2021 10:40

Otázkou je, zda nevzít zase některý ze Skylinkem doporučovaných příjímačů. Bohužel u některých skutečně dochází k poměrně rychlé smrti. Překvapivě. Také je na zamyšlení, jak starý televizor máš, jestli není výhodnější koupit rovnou novou telku s integrovaným satelitním tunerem, avšak podporujícím alespoň režim Fast Scan pro Skylink.

Jinak je vhodné, pakliže máš certifikovaný přijímač Skylink, obrátit se také na jeho podporu, ať se snaží.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod merlo 21. 11. 2021 12:21

Oni tam prave pisou:

"Satelitní přijímač TESLA TE-3000 Irdeto s certifikací Skylink Ready 2020"

tak snad by nemel byt problem.

Ten soucasny prijimac je jiz dlouho po zaruce. Zitra se s nim stavim do zdejsiho servisu, jestli se s tim da neco delat. Uvidime, zda cena pripadne opravy by byla vyhodnejsi, nez koupit novy...
merlo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 11. 2021 13:04

Tak pozor. Jestli ho máš doma dlouho a už je silně po záruce, tak bych maximálně do servisu zavolal. Jakmile na to sáhnou, budou zřejmě chtít peníze a to se určitě nevyplatí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků