TV program "Déčko HD" - nejde zvuk

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod defie 30. 1. 2022 11:44

Když TV vypnu a znovu zapnu, tak mi TV (Samsung) sama zvolí třetí audio stopu "Čeština", která je ale prázdná a TV tak nevydává žádný zvuk. Já tak musím v "Tools" najít "Zvukový výstup" a vybrat první audio stopu "Čeština" aby zvuk začal hrát. U SD vysílání ani u jiných HD kanálů se mi to neděje. Co s tím?
defie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 30. 1. 2022 16:04

Vždy, když dáváš dotaz, není od věci napsat přesný typ televizoru a také typ příjmu, který využíváš pro stanici Déčko, která má chybovat.

Některé televizory umějí uložit primární a sekundární zvukové stopy. Další pak uměly navolit příslušnou přímo ke stanici. Předpokládám, že Samsung v ladícím submenu nic takového nemá. Kdybych měl podobný problém a na nic nepřišel, asi zkusím obnovit TV do přepravního režimu a následně znovu nastavím a naladím. Samozřejmě předpokládám, že máš aktuální software.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 31. 1. 2022 08:56

Presne ako píše MgX.
ak máme pomôcť s nastavením alebo riešením tiež by bolo dobré, keby si napísal aký je zdroj príjmu - terestrial, satelit -> ktorý operátor.
Možno sa ti to zdá jedno, ale nie je. Takto je to všetko len o hádaní.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod defie 31. 1. 2022 09:23

Už vyřešeno... U TV stačilo změnit z jazyka "Čeština" na jazyk "Primární" a vše se v dobré obrátilo.. Zjevně jak tam byla nastavena čeština, tak to u některých kanálů volilo prázdnou stopu, které se také jmenovala "Čeština".
defie
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků