Full HDTV

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pawouk 12. 5. 2006 09:09

Tady se porad mluvi o HDTV, ale koupite u nas TV ktere dokaze zobrazit Full HDTV, tedy 1920x1080? Ja vim akorat o: Acer AT3705W-MG (37") a Benq DV3750 (37"). Nepocitam SONY X2000 (46") ktere prichazi na nas trh, ale stoji asi 170.000Kc :-/ . Osobne si chci v blizke dobe koupit LCD TV ve velikosti cca 40" a kdyz uz ji budu kupovat, chci aby pokud mozno umela Full HDTV a nejakou dobu mi vydrzela. Vite nekdo o jinych TV, popripade o TV ktere maji v blizke dobe prijit?
Diky za tipy.
pawouk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin K. 12. 5. 2006 09:39

obavam se, ze cenove dostupne HDTV stejne dokazou tech 1080 pouze prokladane, ikdyz matrice obrazovky by progresivni zobrazeni zvladla
Čo bolo, to bolo....
Martin K.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 12. 5. 2006 09:44

Uz minulorocny model Philips 42PF9830 dokazal zobrazit Full HD 1 920 x 1 080p.
Neviem preco nastupca 42PF9831 dokaze max 720p ...ale v kazdom pripade by mala ist cena 42PF9830 trochu dole.
(Philips vyraba aj ine modeli s Full HD, ale cena je dost vysoka-lenze kvalitou obrazu by len tazko hladal konkurenta)
Naposledy upravil POiNTER dne 12. 5. 2006 13:33, celkově upraveno 1
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radon 12. 5. 2006 10:20

uvažuji podobně a mám pocit, jako by výrobci chtěli prodat nejdříve 1/2 HD a pak znovu nalákat zákazníky na full HD :-)
Jinak ještě tu jsou LCD projekční Sony Bravia. V létě mají přijít na trh verze s full HD. V testech je nezvykle chválí, ale mně "promítačky" nějak nesedí.
A co je špatného na tom, že to zobrazují prokládaně? Vysílání ze satelitu je snad taky prokládané ... i když mne teď napadá, pokud bych do toho pouštěl z PC HD film a graf. karta zvládla neprokládaný režim, tak pokud by ta TV byla defakto v režimu "monitor", to bych taky předpokládal že to neprokládaně zvládne ... do háje :-(
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pawouk 12. 5. 2006 12:24

radon píše:uvažuji podobně a mám pocit, jako by výrobci chtěli prodat nejdříve 1/2 HD a pak znovu nalákat zákazníky na full HD :-)
Jinak ještě tu jsou LCD projekční Sony Bravia. V létě mají přijít na trh verze s full HD. V testech je nezvykle chválí, ale mně "promítačky" nějak nesedí.
A co je špatného na tom, že to zobrazují prokládaně? Vysílání ze satelitu je snad taky prokládané ... i když mne teď napadá, pokud bych do toho pouštěl z PC HD film a graf. karta zvládla neprokládaný režim, tak pokud by ta TV byla defakto v režimu "monitor", to bych taky předpokládal že to neprokládaně zvládne ... do háje :-(H/quote]

To je presne ono :!:
pawouk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 12. 5. 2006 13:14

Uz som sa viackrat stretol s tym ze sa zamiena 1080i a 1080p ...takze momentlane to mam aj ja cele dopletene a sam neviem co sa vlastne pouziva. (viem ze 1080i je prekladane a 1080p je progresivne)
Pokial viem tak Full HD je 1080p (isty cas som si myslel ze aj 1080i je Full HD)
Napr. aj Philips 42PF9830 ma na stranke napisane ze ma 1080p.
-lenze som si myslel ze je to chyba...teraz ked si davam viac faktov do suvislosti...chyba to zrejme nie je.
Kód: Vybrat vše
http://www2.p4c.philips.com/files/4/42pf9830_10/42pf9830_10_pss_slk.pdf

Ono v podstate TV by ani tak nemal mat velky problem zobrazit 1080p...problem je vsak tam takyto signal dostat.
Pretoze napr. HDMI A (19pinovy single link), ktory sa teraz velmi rozsiril dokaze prenasat max 1080i. HDMI B (29pinovy dual link) sice dokaze prenasat 1080p, lenze pokial viem tak sa zatial prakticky nepouziva.
Cize momentalne jedina moznost ako tam dostat 1080p je cez DVI-I (dual link)...ktory sa v pocitaci pouziva, ale neviem ci aj v TV.
Nechapem ale potom, preco vyrobcovia nezacali hned presadzovat HDMI B...a 1080p. Zrejme su skor problemy pri zdroji takehoto signalu ako pri konecnom zobrazeni. Pochybujem ze napr. DVB-T bude tak skoro vysielat 1080p. Zrejme zatial len HD DVD a PC bude disponovat takym signalom...len by ma zaujimalo ci sa teda prejde na HDMI B alebo nie....
...toto je problematika pri ktorej som sa este stale nedopracoval k jednoznacnym odpovediam... ak mi to vie niekto vysvetlit, budem rad...

EDIT: Teraz som si napr. poriadne pozrel product info toho 9830 (ten link par riadkov vyssie)...ze rozlisenie panela je Full HD 1080p
ale pri formate videa je max. rozlisenie 1080i...to je presne to co ma pletie...ako tam potom dostat signal 1080p?
Naposledy upravil POiNTER dne 12. 5. 2006 13:32, celkově upraveno 1
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zoro9 12. 5. 2006 13:30

Nechapem ale potom, preco vyrobcovia nezacali hned presadzovat HDMI B...


No on to radon napsal presne: zkouseji nam to prodat dvakrat.
Zoro9
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pawouk 12. 5. 2006 13:38

O tom Philipsu jsem nevedel - dost slusny stroj, ale za dost nehoraznou cenu (podobne jako to SONY X2000) :(
pawouk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 12. 5. 2006 13:40

9830 bola minuly rok vlajkova lod Philipsu...preto je aj taka cena...lenze zachvilu su na trhu nove modeli a cena by mala trochu klesnut... videl som ju aj nazivo...ten obraz je brutalny a k tomu este Ambilight (podsvietenie na stenu...patentovana technlogia-okrem philipsu to nema nikto...je to vazne perfektna vec)...mozem odporucit
Obrázek
Naposledy upravil POiNTER dne 12. 5. 2006 14:15, celkově upraveno 3
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ufik 12. 5. 2006 13:44

Dobry den. Smim se zeptat, kdo dnes vysila v HDTV resp. ktera media jsou nahrana v HDTV? Mozna prvnich par BR/HD DVD, ale to je tak vsechno. A smim se zeptat, co podle vas vsech HDTV prinese beznymu divakovi, krom toho, ze napr. u hercu uvidi na tvari malem kazdy por?
ufik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 12. 5. 2006 13:54

ufik píše:Dobry den. Smim se zeptat, kdo dnes vysila v HDTV resp. ktera media jsou nahrana v HDTV?
Myslim ze nevysiela nikto...olympiada sa skusobne myslim vysielala v HD rozliseni...ale neviem ci 720p alebo 1080i. Najblizsie by sa mali skusobne vysielat MS vo Futblae. Samozrejme u nas asi tazko. (ale tak isto ako sa cez sport rozsirla farebna telka tak sa rozsiri aj HD). Momentalne ako ste naznacili jedina moznost HD DVD, BR alebo PC.
ufik píše:A smim se zeptat, co podle vas vsech HDTV prinese beznymu divakovi, krom toho, ze napr. u hercu uvidi na tvari malem kazdy por?
Prave to... HD doda omnoho lepsiu hlbku obrazu, krajsie efekty...je to proste nadhera sa na to pozerat, ale je samozrejme ze to neni nutnost. Tak isto ako neni nutnost vlastnit najnovsie auto, ci mobil... ale proste taka je doba. Ludia chcu mat nove technologie...uz kvoli tomu aby sa mohli pochvalit ze to maju. :wink:
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pawouk 12. 5. 2006 14:00

Samozrejme ze dnes si ve Full HD toho moc nepustite, ale kdyz si budu dnes kupovat TV za nekolik desitek tisic, tak chci, aby mi taky nejaky cas vydrzela, tj. abych za 5let nemusel menit za novou, protoze HD bude na kazdym rohu.
pawouk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 12. 5. 2006 14:02

pawouk píše:Samozrejme ze dnes si ve Full HD toho moc nepustite, ale kdyz si budu dnes kupovat TV za nekolik desitek tisic, tak chci, aby mi taky nejaky cas vydrzela, tj. abych za 5let nemusel menit za novou, protoze HD bude na kazdym rohu.
Ja myslim ze bohate staci aj 720p...a vystaci viac ako na 5rokov. Pretoze ja myslim ze HD sa nezacne vyuzivat naplne skor ako za 5rokv...a 720p bude vtedy standart...
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martin K. 12. 5. 2006 15:32

DicoveryHD, kdo nevidel, neuveri.....skutecne zazitek.
Čo bolo, to bolo....
Martin K.
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 12. 5. 2006 19:33

Este som sa trochu popozeral...a aj 37PF9830 ma Full HD 1080p ...stoji cca100 000Kc...napr. tu:
Kód: Vybrat vše
http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=33233

Ma vsetko ako 42PF9830...len je o 5palcov mensia uhlopriecka... ale myslim ze to neni zase taky rozdiel pri tom rozmere...
(EDIT: Teraz som si vsimol ze 37cka ma contrast 5000:1, 42ka 4000:1)

Tu je este recenzia (v cestine):
Kód: Vybrat vše
http://www.golias.cz/index.php?modul=audio&sub=clanky&page=clanek&id=2352


Alebo je este moznost pockat na 37PF9731 ...ten uz bude mat aj PixelPlus 3HD, ClearLCD, Ambilight Surround... videl som predbeznu cenu 2500Euro...ale na trh pride az Jul/August ...ale keby stal okolo 100 000Kc... tak sa urcite oplati pockat
EDIT: Upps...sorry to nebolo euro ale asi libra...teda aspon myslim ze libra ma takyto znak £ :P
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků