Zkusenosti s O2 TV

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 4. 2007 17:52

A v jakém video formátu tu TV O2 vysílá? Je to MPEG2 + MP2 192 Kbps? Tady jako DVB-T.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirka44 24. 4. 2007 17:59

MPEG4
jirka44
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 4. 2007 18:01

H.264 + MP3?
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 24. 4. 2007 18:08

rekl bych ze to spis bude H.264 + AAC
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mejla70 24. 4. 2007 19:30

mám tuto službu cca dva týdny,obraz lepší než kabelová televize a venkovní příjem,na LCD TV(Sony KDL V2500 32") obraz paradoxně nejlepší na Nově,žádné kostičkování(500 m od ústředny),chvílema je znát pixelovatost(při pohledu zblízka),ale díváme se z třímetrový vzdálenosti,takže se to dá...
nešel mě plnohodnotný formát 16:9,(volal jsem na poradnu,řekli mě,že nemají žádné informace),hned druhý den jsem zkoušel pořad vysílaný v 16:9 a světe div se,PLNOHODNOTNÝ FORMÁT běžel :-D
teď se budu jen modlit aby se do konce roku rozjelo HD vysílání,tahal jsem z technika při instalaci rozumy a tvrdil mě,že se něco chystá,ale u Telecomu člověk nikdy neví!
zapojení je snadný,ale byl jsem rád,že došel technik,mají starý STB,který dodatečně načítají firmware,takže resety a následné konfigurace,kdo to vidí prvně,tak čučí jak vrana :-D




:-/ :-/
mejla70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwe2 24. 4. 2007 19:32

Mam O2TV už od podzimu.WIFI řeším také propojením mého bývalého wifi/adsl a nového ADSL2 za 1kč - takže bez investic.S S TV jsem spokojen.S TV arch. taky i když tam jsou opravdu jen některé věci.Mám HDD rec.,ale alespoň nemusím prckovi nahrávat bludiště atd..... .Cena je úměrná službě tedy když máte slevu 100 za užívání adsl.Kvalita dobrá,přepínání jde.Škoda jen že v nabídce není SPORT1. :O))) To by bylo uplně bez chyb.Jediná chyba je ,že po roce trvání by jste měl začít platit pronájem set top boxu - tedy asi +150 Kč,arch. +100 Kč atd.Pak to bude o ničem v porovnání s kabelem.No snad na podzim řeknou,že cena pokračuje i po prodloužení smlouvy.
Jooo a co je škoda-ze začátku jsem pátral co je to vůbec za set top box a dostal jsem se k informaci,že přes jeho USB lze připojit HDD a nahrávat pořady.Musel by k tomu ale někdo dodat odpovídající FW .Škoda,že tato věc zůstává bez odezvy bylo by to super a zase o něčem jiném.
qwe2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 25. 4. 2007 13:47

Znova dekuju vsem za popsani svych zkusenosti.

Zajima me ale, zda jste nekdo zkousel sledovat stav sve objednavky na adrese https://internetexpres.o2shop.cz/servic ... order.aspx?
Vypada to, ze stranka nijak nereaguje :(
Paul Atreides
Junior

Odeslat příspěvekod schm20 25. 4. 2007 17:00

podobné stránky jim nikdy moc nefungovaly(aspoň mě), však oni se ti ozvou sami.
schm20
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mejla70 25. 4. 2007 17:10

no nevím,moje zkušenost je volat,volat a volat!máš to zadara,tak je otravuj,taky se Ti může stát,že po týdnu čekání zavoláš a dáma Ti řekne,že proběhlo storno,když se zeptáš co to znamená,tak odpoví storno a znovu objednat!stalo se to mě,pak už jsem se snažil kombinovat tvrdost a slušnost,jinak to nejde...
mejla70
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 25. 4. 2007 17:54

Uz jsem zavolal, objednavku prijali, "technicke setreni" probehlo, na zacatku tydne bych mel mit doma balicek. Uz se docela tesim ;)
Paul Atreides
Junior

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 29. 4. 2007 15:10

Takze spolecnost O2 prijemne prekvapila :)
V patek jsem mel na poste samoinstalacni balicek, behem pulhodiny jsem vse zprovoznil a ted si jen uzivam.

Obraz je na me "stare televizi" (klasicke CRT) perfektni, zadne vypadky jsem pri tetsovani o vikendu nezpozoroval. Rychlost prepinani programu mi nevadi - opravdu nejde o zadnou tragedii.

Ovladani k SetTopBoxu funguje i s televizi Philips, jen "smejdsky" DVD prehravac Sencor tradicne na dalkove ovladani nereaguje :( (budu ho menit za nejaky DVD Recorder Panasonic nebo Pioneer).

Zatim jsem velmi spokojen :)
Paul Atreides
Junior

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 7. 5. 2007 11:12

Takze dalsi zkusenosti po tydnu.

1) S O2 TV zadny problem - pouze jsem musel dvakrat zresetovat STB, ale to uz u soucasne techniky povazuji za nezbytny folklor. Dobra je i videopujcovna, jen nabidka filmu je docela tragicka, ale to je snad jen docasna zalezitost. ;)

2) Vadi mi, ze v dubnu mi v O2 navysili rychlos pripojeni na 4MBit/s a po zprovozneni O2 TV jsem zpatky cca na 2 MBit. Pozorujete pokles rychlosti i u sebe? Nebo je to jen nejaky administrativni zadrhel v O2?

3) Nepripada vam, ze treba ve filmech, kde je mluvene slovo i hudba, ma hudba vzdy vyssi hlasitost nez mluvene slovo, coz je neprijemne hlavne vecer.
Paul Atreides
Junior

Odeslat příspěvekod schm20 7. 5. 2007 20:44

CO se týče té rychlosti, tak to záleží jak jsi daleko od ústředny, já mám O2TV a 4MBit/s net a žádný problém jsem neměl. To ty asi neovlivníš.
schm20
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 7. 5. 2007 20:51

4MBit/s mi v prubehu dubna uz NET bezel, takze to tipuji na jiny problem.
Paul Atreides
Junior

Odeslat příspěvekod RostaD 8. 5. 2007 11:34

Paul Atreides píše:Takze dalsi zkusenosti po tydnu.

1) S O2 TV zadny problem - pouze jsem musel dvakrat zresetovat STB, ale to uz u soucasne techniky povazuji za nezbytny folklor. Dobra je i videopujcovna, jen nabidka filmu je docela tragicka, ale to je snad jen docasna zalezitost. ;)

2) Vadi mi, ze v dubnu mi v O2 navysili rychlos pripojeni na 4MBit/s a po zprovozneni O2 TV jsem zpatky cca na 2 MBit. Pozorujete pokles rychlosti i u sebe? Nebo je to jen nejaky administrativni zadrhel v O2?

3) Nepripada vam, ze treba ve filmech, kde je mluvene slovo i hudba, ma hudba vzdy vyssi hlasitost nez mluvene slovo, coz je neprijemne hlavne vecer.


U mne je to pravy opak,po spusteni sluzby O2TV se mi rychlost zvedla /u DOW o 50KB/sec/,puvodne jsem dosahoval cca 425Kb/sec a nyni 480KB/sec /velice casto je 492KB/sec/tedy soucasna rychlost downloadu je skoro cisty 4MBit :wink:
-GA-EP45-UD3R + Intel C2D E6400 2,13@3,2GHz-4GB DDR II/PC800 A-Data Extreme-MSI NX8800GTS-T2D512E-OC-2x250GB SATA II-Audigy 2 Platinum-Chieftec Big Tower + Fortron Epsilon 80+ 600W-LCD Samsung SM275T-Logitech G11+MX Revolution
RostaD
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků