Digitalna TV od UPC (SK a CZ)

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod avfi 18. 6. 2008 14:24

martin.doc píše:Ty si ochotný platiť 200 Sk mesačne za niečo, čo by malo byť samozrejmosťou - zadarmo k balíku programov? Nestačím sa čudovať. Mne by stačilo, keby som mohol spárovať kartu s CAM Conax.


Vzhľadom na tú haraburdu, ktorú mám doteraz a problémy s ňou (zamŕzanie, neustále reštartovanie atď) som naozaj ochotný zaplatiť tých 200 Sk, ak to niečomu pomôže... Pôvodne som chcel UPC digital zrušiť (napriek viazanosti) a prejsť k Orange, no keď som skúšal pomarančový STB a videl obraz, rozmyslel som si to.
Inak ten STB s HD je potrebný kvôli tomu, aby ti šli HD kanály - na tom starom si ich nepozrieš. Tuším v Basicu je National Geographic v HD a ešte nejaké 2 ďaľšie. Ber to tak, že tých 200 Sk máš za HD :-P
avfi
Junior

Odeslat příspěvekod martin.doc 19. 6. 2008 08:39

HD pozerám a nahrávam na DM 800 HD / sat.príjmač MPEG 4/, zadarmo sú v Basicu len Voom a NG, Filmbox HD je za ďaľší príplatok 147,00 Sk. :-(. Čiže za prístroj 199 Sk +Filmbox HD 147 Sk a bez HDD plus základ, no to je sila. Už len z princípu to nie som ochotný platiť. Veď dnes ponúkať zákazníkom prístroj bez HD alebo bez HDD, keď ostatní provideri po celej EU ponúkajú inú kvalitu je od UPC neuveriteľné prehliadanie zákazníkov.
martin.doc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avfi 19. 6. 2008 22:58

martin.doc píše:HD pozerám a nahrávam na DM 800 HD / sat.príjmač MPEG 4/, zadarmo sú v Basicu len Voom a NG, Filmbox HD je za ďaľší príplatok 147,00 Sk. :-(. Čiže za prístroj 199 Sk +Filmbox HD 147 Sk a bez HDD plus základ, no to je sila. Už len z princípu to nie som ochotný platiť. Veď dnes ponúkať zákazníkom prístroj bez HD alebo bez HDD, keď ostatní provideri po celej EU ponúkajú inú kvalitu je od UPC neuveriteľné prehliadanie zákazníkov.


No neviem - UPC ponúka Philips DCR-9000, ktorý patrí medzi tie lepšie HD STB... Je jasné, že by ho mohli dať za menej peňazí, ale navyberáš si? Ber alebo neber. Inak pre zaujímavosť, to, čo robí UPC u nás sa deje aj inde v Európe - za poriadny STB s HD alebo HDD si musíš priplatiť všade, časy, keď si nielen Slováci mysleli, že všetko dostanú zadarmo sú dávno preč.
Uznávam ale, že je svinstvo, že UPC neumožní použiť ľubovoľný STB a vyžaduje spárovanie konkrétnej karty s konkrétnym boxom. Ono ten Philips za 199 Sk mesačne stojí normálne okolo 250 EUR, ak by si ho chcel kúpiť a vlastniť.
Celkovo v oblasti digitálnej tv u nás je to bieda - UPC, Orange, Satro a pod., všetci z nich majú menšie či väčšie nevýhody a je len na zákazníkovi, čo si vyberie. Zatiaľ ako najideálnejšie po technickej stránke sa mi javí IPBox s DVB-S vrátane Czech a SlovakLinku, no jeho nevýhodou sú rádovo väčšia počiatočná investícia (cca. 20tisíc Sk) a nemôžnosť rozviesť signál na viacero zariadení. Preto je medzi jednookými kráľom UPC, teda IMHO pre mňa najlepšia voľba...
avfi
Junior

Odeslat příspěvekod stevosk 20. 6. 2008 10:26

Zaujímavé je že v rámci UPC direct majú DBS HD tuner spolu HDD-recorder a za cenu iba 100 SK. Očakával som že v rámci DVB-C to bude rovnako resp max 150 Sk. A výsledkom sú dva prístroje každý za 200 Sk mesačne. Čo je moc to je moc.
stevosk
Junior

Odeslat příspěvekod jito 26. 6. 2008 14:46

"Vymlátil" jsem z UPC Cable Digital zajímavou nabídku:slevu z 600kč na 300kč měsíčně na 1 rok a k tomu PVR na 2 měsíce za 1 korunu a pak za paušální poplatek 150kč.Tak že za 450kč na 1rok i s PVR.Konečně se zbavím "ůžasného"modelu CV-5000.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pkczech 10. 7. 2008 21:37

z bláta do louže... ;-)
CANON EOS 450D s gripem Phottix
CANON EF-S 18-55/3.5-5.6 IS
CANON EF 70-300/4-5.6 IS USM
Nissin Speedlite Di622
pkczech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 10. 7. 2008 22:24

Z kaluže do blata... ;-]
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 11. 7. 2008 10:19

Ten PVR je proti modelu CV-5000 ůžasný elegán.A za ty prachy?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod notaz123 28. 8. 2008 20:23

ty saso...
notaz123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 26. 9. 2008 18:03

tak dneska jsem si nechal konecne privezt HT STB...

Nektere nedostatky jsou pryc...naopak jsme zklamany z daleko hure provedeneho dalkvoeho ovladani...
lepsi design EPG je plus
HD programy vypadaji fakt dobre...A na deset dnu mi pustili uplne komplet nabidku, i co nemam zaplaceny...tak jsme zvedavy, co mi pak zase zustane :)
Jo a krom HDMi musim pochvalit i za opticky vystup audio...
A je dobry, ze stary STB mi enchali jen tak bez priplatku, takze sel do loznice a konecne tam budu mit vsechny programy vcetne kodovanych a hlavne v lepsi kvalite :)

Ale jako s t ema cenama se pos*ali v kine, jeste jim nekdy pri prvni prilezitosti pohrozim prechodem k O2TV
Caddy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 26. 9. 2008 18:06

A jeste bych se rad zeptal, zda je lepsi nastavit vystup na 720p nebo 1080i nebo zda je to uplne jedno (TV mam 1366x768)...zkousel jsem to, ale rozdil jsem nevidel...
Caddy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 26. 9. 2008 18:09

Caddy píše:A jeste bych se rad zeptal, zda je lepsi nastavit vystup na 720p nebo 1080i nebo zda je to uplne jedno (TV mam 1366x768)...zkousel jsem to, ale rozdil jsem nevidel...

Lepšie je 720p.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robecz 28. 9. 2008 18:35

black13 píše:to Barell: no ten problem mam aj ja a zistil som nasledovne: Kod pouzivany na DO dig. prijimaca Handan je z dovodu zaistenia odolnosti proti ruseniu "privatny" a nezhoduje se so ziadnym inym zariadenim. Proto ani neexistuje kod, který by bylo mozne zadat do univerzalnych DO. Takze Handan znovu "neprekvapil". Neviem ale ako to je s "uciacimi sa" DO - take nemam, takze som to nemohol vyskusat.

Mám univerzální DO, které se umí kód naučit a na STB od UPC nemám problém. Kód se musí vyhledat podle manuálu k DO a potom to všechno funguje bez problémů. DO je THOMSON ROC 3205. Je to taková malá vysouvací sympatická věcička, které cena se pohybuje okolo asi 300,-Kč. Jde nastavit víceméně na libovolný přístroj. Vnávodu jich je několik set a na další, který v manuálu nejsou to jde nastavit.
robecz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radomir Drda 15. 10. 2008 09:08

Můžete tu porovat klalit obrazu s o2tv? A jak casto jsou vypadky?
Radomir Drda
Junior

Odeslat příspěvekod shishina 25. 2. 2009 07:15

Mám digital basic a mám tam nejaké zakódované kanály. Dajú sa tie kódy niekde zistiť? Či v nejakých papieroch od UPC, ktoré sme dostali.. Alebo je na to nejaký univezal kód??
habadabadabahabadabadaba
diki za pozornost
habadabadaba
shishina
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků