Digitalna TV od UPC (SK a CZ)

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bolobo 13. 12. 2007 12:59

suhlasim ten sucasny settopbox sa mi tiez nepaci. obcas reaguje, obcas nereaguje a neustale musim trenovat presne mierenie.

tiez mi trochu vadi kvalita obrazu. niekedy je skvela, ale niekedy na niektorych kanaloch (najma detske kreslene) je to skoro ako video cez internet.
bolobo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avfi 16. 12. 2007 13:50

No dúfajme, že tie nové STB budú lepšie. Inak čo sa týka toho ovládania cez DO, vada je v STB a nie v jeho ovládači - mám univerzálne DO Logitech, má niekoľko vysielacích IR členov, takže môže byť namierené hocikde (naozaj to funguje trebárs s TV alebo DVD). STB však často nereaguje vôbec.
Aj tak je najväčšie svinstvo od UPC to, že karty sú pevne naviazané na konkrétne STB a nie je možné použiť iné sofistikovanejšie STB od iného výrobcu!
avfi
Junior

Odeslat příspěvekod Caddy 17. 12. 2007 00:18

Premyslim, jestli u UPC zustanu...asi bych mel zkusit neco jineho...zaprve ten prostorovy zvuk u HBO...a dneska jsem si koupili novou TV a ta komprese obrazu je misty fakt prehnana...musim vyzjistit, jestli treba O2TV bude lepsi, docela jsem slysel chvalu...
Caddy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puclik 9. 1. 2008 12:57

Čaute, chcel som sa spýtať, niekoho kto ma upc digital a dvd recorder, ako je to s časovým nahravanim pomocou EPG televizneho programu.
Ja mam dvd recorder panasonic DMR-EX87EP-K, velmi sa mi paci, keď si môžem nastaviť časové nahravanie prostrednictvom EPG televizneho zoznamu "všetko mam nastavene - nazov suboru, zaciatok a koniec nahravania, este si aj mozem čo to o tom filme prečitať", škoda že cez rozšíreny analogovy subor v Bratislave to poskytuje iba Markiza, v ramci volneho digitalneho vysielania šiestich zakladnych slovenskych programov. Mňa by zaujimalo, či keď si objednam ucp digital a dostanem od nich ten slavny set up box, tak či si budem môcť prepinať programy a nastavovať časove nahrávanie, prostrednictvom dvd recorderu /ev.či v tom niečo zmeni novy set up box s HDMI/, alebo to bude ako teraz s analogovym dekoderom na HBO, že ak si chcem niečo nahrať z HBO2, musim najprv prepnuť dekoder a až potom sa mi to nahra, sktratene či dvd recorder vie komunikovať a prepnuť stanicu na set up boxe, pretože inak cele časove nahravanie s dvd recorderom straca zmysel, nebudem si predsa držať v hlave kedy mam prepnuť set up box na ktory program aby sa mi nahral spravny program, to potom zostanem radšej na analogu a budem si manualne nastavovať všetky udaje o nahranych programoch. Dakujem.
puclik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avfi 13. 1. 2008 10:00

puclik: Bohužiaľ tento dodávaný set-top-box je úplne stupídny a so žiadnym rekordérom komunikovať nevie... Máš ale možnosť tak, ako programuješ rekordér, naprogramovať aj STB - na rekordéri nastavíš nahrávanie zo scart1, a na STB nastavíš časový rozsah a kanál, ktorý chceš nahrať. Iné riešenie nie je a obávam sa, že ani tak skoro nebude :-(
avfi
Junior

Odeslat příspěvekod IceDive 15. 1. 2008 20:32

Rad by som presiel z analogovej kablovky na digital. V january malo UPC menit ten svoj crep Handan za nieco lepsie s HDMI. Este sa tak nestalo?
IceDive
Junior

Odeslat příspěvekod Caddy 15. 1. 2008 23:13

No, ja myslel, ze to zjistim na infolince, ale to jsem vzdal....
Caddy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndyDavor 18. 1. 2008 00:34

Ak tomu dobre rozumiem nieje moznost ako rozbehat tu kartu v niecom inom ako v tom dodanom settopboxe. To velka skoda, lebo zajtra mi donesu novu telku so slotom na kartu.
AndyDavor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avfi 18. 1. 2008 22:55

AndyDavor: Áno, nejde to, pretože majú spárované STB s kartami a fungujú len spolu.

IceDive: Stále nič, ja na to tiež čakám ako na spasenie. Mám jeden z prvých STB a je to fakt katastrofa. Počas prepínania alebo browsovania v EPG prestane reagovat, obraz ide, preblikne hláška "Načítavam smart kartu" a o 10 sekúnd znova reaguje na DO. Navyše v poslednej dobe je problém s rozpadávajúcim sa obrazom, hlavne na Prime - kvalita signálu je 99%, ale úroveň padá až dole k 70%. Pritom na ostatných kanáloch je úroveň 88-89%. Servisného technika som nevolal, nemá to význam, naposledy tu bol chytrák, ktorý "odhalil", že mám zle spravené rozvody (hlavne že doteraz problém nebol, mám použité kvalitné káble s poriadnymi kovovými šróbovacími konektormi) a že u nich chyba nie je. Ten "kutil" mi chcel vymeniť F konektory sa plastové Schweigery a že ako bokovku mi môže za dobrú cenu prerobiť rozvody v byte! Vyrazil som s ním dvere a sťažoval som sa naňho...
avfi
Junior

Odeslat příspěvekod Schivan 21. 1. 2008 00:37

Zdravim vsetkych. Prosim o radu, asi pred 10 dnami mi nainstalovali UPC Digital. Som dobre nastvany, nakolko som ocakaval kvalitnejsii obraz. Moze byt problem v nekvalite obrazu sposobeny tym, ze na vsetkych kanaloch sa dostavam na hodnotu urovne signalu okolo 50% , pricom Kvalita signalu je od 97 do 90%. Viete mi poradit, prosim, co by som mal pripadne ako prve skusit prekontrolaovat? - Cital som v tomto fore nieco o nekvalite SCART kabla. Este lokalita Bratislva Ruzinov.

Dakujem
Schivan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod farbula 1. 2. 2008 14:54

Schivan píše:Zdravim vsetkych. Prosim o radu, asi pred 10 dnami mi nainstalovali UPC Digital. Som dobre nastvany, nakolko som ocakaval kvalitnejsii obraz. Moze byt problem v nekvalite obrazu sposobeny tym, ze na vsetkych kanaloch sa dostavam na hodnotu urovne signalu okolo 50% , pricom Kvalita signalu je od 97 do 90%. Viete mi poradit, prosim, co by som mal pripadne ako prve skusit prekontrolaovat? - Cital som v tomto fore nieco o nekvalite SCART kabla. Este lokalita Bratislva Ruzinov.

Dakujem


Ja mam tiez uroven signalu 50-57 a kvalitu 97-99
Ba Rendez
farbula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod matkoyy 1. 2. 2008 15:20

Myslim ze dolezita je hlavne kvalita signalu.

farbula: nepovedal si, ci si so signalom a kvalitou spokojny
matkoyy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod farbula 12. 2. 2008 08:38

matkoyy píše:Myslim ze dolezita je hlavne kvalita signalu.

farbula: nepovedal si, ci si so signalom a kvalitou spokojny


Uroven signalu uz je len 41-43 %
Mam pocit ze ten kram zamrzava kvoli nizkemu signalu ked prepinam na dialkovom. Kvalitu vidno asi na spravach a zivych prenosoch.
Ked daju nejaku vykopavku z VHS kazety je cele digi o nicom.
Navyse zrusilly dve stanice CS film a Motors Tv. Ze vraj pre nizku sledovanost. A este som chytil cenu za 590Sk namiesto 480Sk
farbula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 22. 2. 2008 17:11

tak mi nabizeli ten novy settopbox s HDD....jsem si rikal novinka...a ono to nema zase HDMI...ja uz nevim, co si mysli...tak ted premyslim, jestli mi time-shifto stoji za 150,- mesicne navic, ale asi ne...vubec ji asi rovnou reknu, ze pujdu k O2 a bude...
Caddy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farbula 25. 2. 2008 16:18

farbula píše:
matkoyy píše:Myslim ze dolezita je hlavne kvalita signalu.

farbula: nepovedal si, ci si so signalom a kvalitou spokojny


Uroven signalu uz je len 41-43 %
Mam pocit ze ten kram zamrzava kvoli nizkemu signalu ked prepinam na dialkovom. Kvalitu vidno asi na spravach a zivych prenosoch.
Ked daju nejaku vykopavku z VHS kazety je cele digi o nicom.
Navyse zrusilly dve stanice CS film a Motors Tv. Ze vraj pre nizku sledovanost. A este som chytil cenu za 590Sk namiesto 480Sk


Mal som doma technika z UPC a povedal mi ze tento set top box je novy a ma mat okolo 50% a stare boli nastavene na 90%.
A ze to co mrzne pri prepinani hlavne CT1 CT2 je sposobene rusenim a nekvalitnym signalom z ceskej strany.No haha. Uz som nemal tolkej sily sa hadat lebo uz raz som poslal technika do pi.i
Pockam na ten novy set top box a potom zacnem intenzivne slusne hlasit zamrzanie nech ho vymenia.
farbula
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků