MPEG-4 karta do CI slotu

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fales 13. 10. 2007 16:04

Chtel bych se zeptat jestli nekdo nevite kde by se dala koupit MPEG-4 HD karta do CI slotu? Normalne prijimam DVB-T pres zabudovany tuner v TV ale ten neumi MPEG-4 a set-top box me prijde v mem pripade zcela zbytecny kupovat :roll:
fales
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.cut 15. 10. 2007 15:32

Pokud by ti stacil bez HD tak treba tady.
HTC Desire | ROOT | ROM: AuraxTSense v8.0 HTC Sense 2.2 |

T-Mobile G1 white | T-Mobile G1 black | HTC Magic | Samsung Spica | HTC Desire ......
Twitter: m_cut
m.cut
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fales 15. 10. 2007 16:46

Tak kvuli HD tu kartu chci... :wink:
fales
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 22. 10. 2007 18:54

No pokud nemáš HD settopbox tak ti bude stejně na nic.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fales 22. 10. 2007 21:19

HD set-top box, bych nepotreboval...
fales
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pmultimix 25. 10. 2007 23:42

No a když mám v LCD televizi Mpeg 2, a volný CI slot, je možné dát do slotu tu CI kartu a mít podporu Mpeg 4 a vidět třeba čt1 HD nebo nova HD v plném rozlišení? SW televize by to měl podporovat
pmultimix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 26. 10. 2007 07:53

fales: Tvoj zabudovany tuner dokaze prijimat len MPEG2 v SD rezime... mozes si sice kupit kartu do CI od NEOTION... avsak jedine co tato karta robi je to, ze preklopi MPEG4 do MPEG2, aby si nasledne vedel s tymto signalom tvoj zabudovany DVB-T tuner poradit.
Aj keby existovala karta do CI slotu, ktora by prekladala MPEG4 HD na MPEG2 HD... tvoj interny tuner by si s tymto signalom neporadil.
Cize jedina moznost, je externy STB s podporou MPEG4 HD.

(Ak sa mylim, opravte ma... ale aspon takto som to na zaklade viacerych clankov pochopil)
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fales 26. 10. 2007 09:48

POiNTER: Tak jsem to presne mel na mysli ale bohuzel jsem nevedel, ze by si s tim ten interni tuner neporadil. Tak dekuji
fales
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 26. 10. 2007 10:32

fales: Ak sa nemylim tak standartne DVB-T tunery vedia spracovat len SD signal. Pokial by mal zabudovany DVB-T tuner s podporou HD... uvadzalo by sa to ako HDTV tuner... resp. TV by bola oznacena aj oficialnym logom HDTV. (nie len HD Ready)
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atomik7 4. 11. 2007 17:05

Moc zdravím.Je možné příjímat na plazmu samsung,je to model z června tohoto roku,mpg4?Jsem z Brna ,mám tedy možnost přijímat pozemní dvb-t a to i Novu a ČT v HD.Při ladění to obě tv v HD najde,pojmenuje,ale jde jen zvuk.Myslíte,že po aktualizaci softweru v tv časem budu moct sledovat i mpeg4 a třeba i v HD?Nerad bych kupoval setobox.Moc předem děkuji tomu,kdo mi poradí a řekne jak to je.Díky moc.T
atomik7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 4. 11. 2007 17:26

atomik7: V podstate nie... ako tu uz bolo zmienovane... aj tvoj integrovany DVB-T ma len dekoder pre mpeg2 v SD rezime... upgrade firmwaru nepomoze...
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suvel 4. 11. 2007 21:34

POiNTER píše:fales: Ak sa nemylim tak standartne DVB-T tunery vedia spracovat len SD signal.

Tak jsem si koupil novinku z katalogu PANASONICu: TV TH-42PZ70EA full HD 1080p s digitálním tunerem. A ve snu by mě nenapadlo, že nová plasma za hříšné peníze nebude umět koncem roku 2007 přijímat HDTV - umí jen mpeg2. Zítra zkusím zavolat na podporu a zeptám se, jestli třeba v době reálného vysílání DVB-T v mpeg4 (ČT1, Nova, o západní Evropě ani nemluvím) nejde jen o nějaký žert.... Dám vědět.
Naposledy upravil suvel dne 5. 11. 2007 09:22, celkově upraveno 1
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod suvel 5. 11. 2007 09:21

Takže snad dobrá zpráva: Podle sdělení technické podpory Panasonicu bude do cca 14 dní k dispozici rozšiřující karta, která umožní příjem v mpeg4, tedy HDTV. Otázka je, kolik bude stát :?
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 5. 11. 2007 10:05

suvel: Este raz by som ti chcel pripomenut, ze MPEG4 neznamena automaticky HDTV!!!... MPEG4 moze byt aj klasicky SD signal.
A to je prave ten problem... jedine co ta rozsirujuca karta spravi je to, ze ti prevedi MPEG4 do MPEG2 ... ale tvoj DVB-T tuner prijima len SD, takze to MPEG2 bude SD!!!
Ak by TV mala dekoder schopny prijat aj HD signal, tak by na to urcite vyrobca upozornil... najlepsie zakupenim licencie pre logo HDTV.
(HD Ready a HDTV su dve odlisne licencie)
Napr. nove X-kove rady Sony maju uz aj HDTV tuner.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suvel 5. 11. 2007 11:01

Tak má asi takový tuner, se kterým nebude problém. Alespoň na podpoře mi řekli, že s onou rozšiřující kartou nebude problém HDTV přijímat. A jinak by to bylo "na palici", protože mít Full HD TV jen na příležitostné sledování BR nebo HD DVD, to by snad ani výrobce nemohl myslet vážně - z HDTV udělat SD a tvářit se, že je to OK? Vždyť to prodávají jako Full HD TELEVIZNÍ PŘIJÍMAČ, ne jako monitor.
suvel
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků