Síťový hudební přehrávač s Wi-Fi a Bluetooth -má to cenu

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Multi2000 12. 1. 2021 08:11

Zdravím,
uvažuji o koupi síťového hudebního přehrávače s Wi-Fi a Bluetooth. Jaké jsou vůbec možnosti využití a jaká je kvalita hudby, kterou je možné tímto přehrávačem zdarma z internetu přehrát? Má na mysli zejména kvalitu internetových rádií. Případně dalších služeb Tidal, Spotify. Jaká je kvalita a lze tyto služby využívat i zdarma?

Prostě bych chtěl vědět , co vlastně za investici 10-11 000 získám. Nyní mám zesilovač propojen s TV, ve které je možné přehrávat internetová rádia a hudbu přes jiné aplikace. Bude vše přes síťový přehrávač v mnohem vyšší kvalitě, než nyní pře TV?
Jaké jsou vůbec všechny možnosti využití přehrávače.
PS: Jsem již starší ročník a v tomto směru mi trochu ujel vlak.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 12. 1. 2021 10:24

Spotify lze využít zdarma v té nejnižší kvalitě, ale jsou tam reklamy a nejde skákat (u bezplatné verze). Tidal je zdarma jen na zkušební období. Zadarmo ani kuře nehrabe.
Internetová rádia bývají spíš zajímavá svým obsahem. Ale s nějakou zázračnou kvalitou streamu nepočítej. Každopádně bývají žánrově různě zaměřené, což může být pro spoustu lidí zajímavé, protože takovou hudbu mu v normálním rádiu nepustí. Navíc jsou jich tisíce.
Streamer má význam ve spojení s placeným Tidalem, Deezerem, Qobuzem apod., kde máš hudbu v CD kvalitě či vyšší (případně pro méně náročné se Spotify) tedy máš dostupnou obrovskou knihovnu hudby, dál je dobrý na hraní hudby z disku např. z NAS serveru, jde na něj poslat zvuk z mobilu, PC, tabletu atd. Je to prostě výhodné pro lidi, kteří nemají hudbu na fyzických nosičích, ale v elektronické podobě na disku a nebo si ji formou Tidalu, Spotify a spol. "pronajímají"
Oproti TV to má výhodu, že nemusíš mít zapnutou tu TV, obvykle se dá streamer ovládat aplikací v mobilu, ty lepší mají velký barevný displej. Dá se čekat, že i kvalita zvuku bude vyšší, ale otázka co máš za televizi, jestli z ní jde do tvého zesilovače analogový, nebo digitální signál a jak je ten signál kvalitní.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Multi2000 12. 1. 2021 14:05

No TV mám Panasonic, řadu 800. Se zesilovačem Denon jí mám propojenou optickým kabelem. Nejvíc využívám na poslech klipů s YouTube. S kvalitou hudby z posledních let jsem přes YouTube spokojen. Ale u některých skladeb starších 20 a více let už kvalita pokulhává. To samé u rádia, které poslouchám buď z aplikace lepšit nebo přes TuneIn. Obě aplikace už vTV byly z výroby. Jasné, že musím mít zaplou TV, ale vyplatí se investice 10000 do síťového přehrávače. Není zase tolik hudby, kterou bych poslouchal. Plno toho mám na cédéčkách a aktuálně nových skladeb je vždy tak okolo 50, které po nějakou dobu poslouchám, než mně omrzí a poslouchám jiné. Ale nějaké pěkné rádio, které by vysílalo v cd kvalitě, bych určitě využil.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 12. 1. 2021 14:12

Tady jsou nějaká rádia ve vysoké kvalitě. Jestli se streamer vyplatí nebo ne, těžko říct:
https://www.hiresaudio.online/cd-qualit ... net-radio/
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Multi2000 13. 1. 2021 08:32

Díky za odkazy na rádia. Pokud bych si zakoupil síťový přehrávač Denon DNP-800NE, tak tam tyto rádia naladím? Jak vůbec pak přehrávání -ladění stanic funguje? Jen přes aplikace např. TuneIN ? Stanice co nejsou v aplikaci nenaladím?
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 1. 2021 08:35

Zvuk v cd kvalitě při poslechu intrnt. rádií je tak trochu haluz. Nikdo přece neví, jaký konkrétně je původ těch kterých použitých nahrávek, jak jsou tyto dodatečně zpracované a upravované a co z toho tedy nakonec vyleze. Mohu samozřejmě srovnávat jen se svými cd nahrávkami, tedy konkrétními vydáními a pokud jsem si porovnal některé songy, byly ty z rádia po internetu (byť se některá holedbají přenosem s kvalitou nejvyšší) vždy sušší, sterilní a odtažité, technicistní. Postrádal jsem většinou dynamiku, barevnost zvuku. Tak trochu jako DAB příjem. Oproti tomu moje FM stanice v místě bydliště (mám velmi kvalitní, nezarušený příjem) hrají přímo famózně, zvuk jako z gramofonu, chtělo by se říct. Zkrátka analog jak vyšitej....zlatý FM!
Houbičkar
Mírně pokročilý