MMC ako prehrávať hudbu bez zapnutia Tv

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jolefoto 11. 6. 2021 21:55

Zdravím. Chcel by som vás poprosiť o radu. Mám android tv mmc Strong LEAP-S1. Hudbu uloženú v tomto mmc prehrávam cez externý stereo zosilňovač prepojený optikou. Existuje nejaký spôsob ako sa dostať do obsahu mmc a prehrávať hudbu bez nutnosti zapínať TV a ovládať to trebárs z notebooku ale ideálne s android mobilu/tabletu. Ďakujem za odpovede.
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod reproman 12. 6. 2021 13:23

Existuje spousta aplikací, které umožní android zařízení ovládat z jiného zařízení. Zrcadlí kompletní zobrazení displeje/obrazovky na ovládacím zařízení. Třeba AnyDesk umožní ovládat jakékoli zařízení z jiného a funguje na všech platformách počínaje PC a konče mobilem:
https://play.google.com/store/apps/deta ... eskandroid
Používám ho mezi vzdálenými PC, pro ovládání HTPC z notebooku nebo z telefonu, pro ovládání odloženého telefonu z notebooku etc... Podmínkou je instalace na obou zařízeních.

Pokud bys hudbu přehrával v Kodi, existuje řada aplikací - dálkových přístupů pro Kodi. Například:
https://play.google.com/store/apps/deta ... widgetfree
reproman
Junior

Odeslat příspěvekod jolefoto 12. 6. 2021 17:44

Díky. Len či dosiahnem to že TV bude vypnuté a prostredníctvom tých aplikácií ktoré si mi navrhol sa dostanem k hudbe v Strong LEAP-S1 tak, že keď si vyberiem skladbu alebo celý album dokážem pustiť, ale nie v telefóne/tablete, ale aby to mmc hudbu poslalo cez optiku do zosilovača. Samozrejme s vypnutým TV, tak aby som videl v telefóne/tablete celú zbierku hudby.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod reproman 12. 6. 2021 22:00

Dotaz jsem pochopil. Takže ještě jednou:
1. možnost:
Do MMC nainstaluješ AnyDesk a s ním plugin pro ovládání. Předpokládám, že MMC s Androidem umožňuje instalaci aplikací z Google Play. Aplikace ti vygeneruje přístupový kód.
Do jakéhokoli zařízení, ze kterého chceš MMC ovládat, nainstaluješ AnyDesk. Zadáš kód a po navázání spojení vidíš přesně to, co bys viděl na TV, a ovládáš MMC stejně jako bys to dělal na obrazovce TV, pokud by byla TV zapnutá. Všecko znamená i hudební sbírku, adresáře, přehrávač. Všecko znamená všecko. Co by bylo zobrazené na TV, zobrazuje se na displeji ovládacího zařízení.
2. možnost:
Pokud muziku na MMC přehráváš v KODI, nainstaluješ si do telefonu nebo do tabletu některý ovládací soft pro Kodi. V něm vidíš prostředí KODI spuštěné na MMC, včetně hudební knihovny. Můžeš si nastavit automatické spuštění KODI po zapnutí MMC (např. pomocí KODI BOOT). Některé ovládací aplikace myslím dovedou KODI na zvoleném zařízení spustit na dálku


Ani v jednom případě nemusíš TV vůbec zapínat.
reproman
Junior

Odeslat příspěvekod jolefoto 13. 6. 2021 11:43

Díky. Poskúšam dám vedieť.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod jolefoto 15. 6. 2021 14:39

reproman píše:Dotaz jsem pochopil. Takže ještě jednou:
1. možnost:
Do MMC nainstaluješ AnyDesk a s ním plugin pro ovládání. Předpokládám, že MMC s Androidem umožňuje instalaci aplikací z Google Play. Aplikace ti vygeneruje přístupový kód.
Do jakéhokoli zařízení, ze kterého chceš MMC ovládat, nainstaluješ AnyDesk. Zadáš kód a po navázání spojení vidíš přesně to, co bys viděl na TV, a ovládáš MMC stejně jako bys to dělal na obrazovce TV, pokud by byla TV zapnutá. Všecko znamená i hudební sbírku, adresáře, přehrávač. Všecko znamená všecko. Co by bylo zobrazené na TV, zobrazuje se na displeji ovládacího zařízení.
2. možnost:
Pokud muziku na MMC přehráváš v KODI, nainstaluješ si do telefonu nebo do tabletu některý ovládací soft pro Kodi. V něm vidíš prostředí KODI spuštěné na MMC, včetně hudební knihovny. Můžeš si nastavit automatické spuštění KODI po zapnutí MMC (např. pomocí KODI BOOT). Některé ovládací aplikace myslím dovedou KODI na zvoleném zařízení spustit na dálku


Ani v jednom případě nemusíš TV vůbec zapínat.


Všetko som urobil ako si povedal, ale nejde to. Vidím v telefóne všetko čo robím na obrazovke s dialkovým ovládačom ale na telefóne mi tto nejde ovládať. Dotyková obrazovka telefonu nereaguje na moje prsty. Nevieš čo s tým?
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 16. 6. 2021 07:51

Buď používat svůj telefon, anebo majiteli toho stávajícího uříznout ve spánku prst a spoléhat na to, že si toho ráno nevšimne!
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jolefoto 16. 6. 2021 10:43

Ako vtip dobré. Ale moc si mi nepomohol.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků