Nahrávání DVB-S

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod UzNemam 29. 9. 2008 16:00

Vybírám pro známého DVB-S DVD/HDD rekordér a nevím si rady.

1) Už vlastní DVB-S a nejraději by jenom dokoupil rekordér. Je potom možné nějak jednoduše (pomocí kódu nebo přímo TV programu), bez nutnosti zadávat od kdy do kdy nahrávat pořady? Není mi jasné, jak by to mohlo přes SCART komunikovat.
2) Pokud by nešlo jednoduše nahrávat, můžete někdo doporučit nějaký DVB-S příjmač/DVD/HDD rekordér se slotem na Cryptoworks (zaujal mě Panasonic DMR-EX71SEGK, ale má být dostupný až během října)?

Předem moc díky za odpovědi.
UzNemam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 9. 2008 16:39

Jen rekordér by měl stačit. Bohužel ten neumí satelitnímu "boxu" "říct", "teď chci nahrávat z kanálu č. 1".
Je to možné řešit několika způsoby (a lze použít i obyčejné video).
1) v případě že satelitní box se neumí sám zapnout a naladit na konkrétní kanál, je třeba ho zapnout, naladit na požadovaný kanál a "nechat běžet". Pak nastavit nahrávání na rekordéru, který prostě bude nahrávat to, co bude satelitní box posílat (jedno jestli přes Scart nebo třeba anténní modulátor).
Nevýhodou je, že se dají nahrávat jen pořady na tom jednom konkrétním kanále (dokud někdo nepřijde a kanál nepřepne).

2) pokud se umí satelitní box sám zapnout na konkrétním kanále a zase vypnout, tak stačí ho nastavit, aby v určitém časovém rozmezí zapnul a pustil konkrétní kanál. Doporučuji trošku větší "okno" (stačí o minutu na každé straně) než je nahrávací čas na rekordéru, protože když se zapne a nechytí žádný signál, tak se může zase automaticky vypnout.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ilja2001 29. 9. 2008 20:10

3) možnost vychází z druhé předchozího příspěvku. Satelitní receiver se naprogramuje na příslušný pořad a na DVD/HDD rekordéru se zvolí funkce Ext.link (Panasonic) a rekordér začne nahrávat po příchodu signálu ze satelitního receiveru. Já tohle využívám pro nahrávání z pozemního digitálu na analogovém rekordéru.

Ale nejjednosušší pro programování by byl rekordér se satelitním přijímačem. CI slot má i Panasonic DMR-EX80SEGS, který je už v prodeji.
ilja2001
Mírně pokročilý