Vhs do PC

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod omezenec 14. 10. 2008 09:53

Vím, že se to mnoho krát řešilo..ale přesto se odvážím.. ^^ Potřebuji dostat do PC z Vhs Sony nějaké kazety. Sony má 2x scart(av1,av2) a 2x cinch(červený a bílý). V grafice jsem objevil zdířku s nápisem video-out a tv-kartu zatím nemám zapojenou. Potřebuji poradit jak ty cinche zapojit a dostat vhs do pc..Na úpravu mám Pinnacle 12..ale to je ještě daleko..No kdyby to nešlo, tak mám slíbenej novej DVD rekordér..tam je to prý jednodušší..Taky jsem zkoušel to dostat do kamery. Mám Sony s HD-30Gb..ale to vůbec nešlo..Jak jsem někde vyčetl, asi je zablokován AV-vstup..to jen tak na konec Zatím děkuji :shock:
Alcatel,Philips,Siemens,Ericsson...N8,E 701
omezenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2008 10:14

Karta v počítači musí mít video-in, takové bývají označovány jako VIVO (video in, video out).
Někdy to jde dostat přes videokameru (analogově do ní a pak digitálně (USB, Fire Wire) z ní), první modely měly video in zablokované (resp. nebylo přítomné vůbec), ale šlo to softwarově odblokovat (video out se změnil na video in), zkus popátrat na Internetu podle konkrétního modelu kamery (pak se signál nejdříve nahrál digitálně na kazetu, a poté přes USB nebo Fire Wire do počítače).
Přes ten DVD rekordér to půjde určitě, když ne přes vstupy/výstupy, tak nahráním na DVD a následně zkopírováním v PC.
Videovstupy mají také některé TV karty.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod omezenec 14. 10. 2008 11:13

to Patrik:..dík za reakci..ještě jsem v balení kamery objevil scart s výstupem na 3-cinche..Do grafické karty jde asi jenom video-vstup(S-video) a tak teď nevím, kam bych nacpal ty zbylé..asi audio výstupy..Taky nevím, kam ten scart..jestli do Av1 nebo Av2..
omezenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 10. 2008 11:34

1) kamera
Ten kabel je na připojení kamery k TV (tedy video - out). Ty cinche připojíš ke kameře a scart k TV. Jenže ty potřebuješ video - in !
U některých (údajně u většiny) modelů bylo možné softwarově změnit na kameře video - out na video - in (resp. je přepínat). Takže pohledej na Internetu podle modelu kamery zda k tomu nebude nějaký "crack" (resp. alternativní Firmware).

2) PC
Mezi Cich a S-Video by měla fungovat klasická redukce, v tom by problém být neměl. Já si ale myslím, že u té karty půjde opět o Video - out (tedy, aby šel počítač připojit k TV), takže ti to bude nanic.

Možnosti:
a) "přesvědčit" kameru, aby brala video - in (viz bod 1) )
b) koupit (zapůjčit si) grafickou kartu, která umí video IN (bývají označovány jako VIVO)
c) koupit (zapůjčit si) speciální kartu (např. do PCI, ale i do USB) na zpracování videa (opět tedy se vstupem video in)
d) koupit (zapůjčit si) TV kartu se vstupem video in
e) "prohnat" to přes jakýkoliv jiný přístroj, který je schopen signál digitalizovat, např. přes ten zmíněný DVD rekordér. Video propojíš s DVD rekordérem a kazetu nahraješ na DVD (R/RW). To pak strčíš do DVD mechaniky v PC a zpracuješ dle libosti. Evetuelně rovnou propojit DVD rekordér s PC (pokud lze) a posílat data rovnou digitálně. Nahrání na DVD disk bude ale dle mého názoru jednodušší.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod omezenec 14. 10. 2008 13:56

..to Patrik:..moc dík, já něco spáchám.. 8-D
omezenec
Kolemjdoucí