Sony-video out

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod omezenec 15. 10. 2008 09:45

Opět hloupě, ale zeptám se. Chci přetáhnout VHS do PC..Mám 6-hlavé video Sony a potřebuji z něj vytáhnout video. Audio jsem našel-bílej a červenej cinch. Pak tam jsou 2 scarty. Jeden pod názvem EURO AV2-DECODER a druhý EURO AV1-AUDIOVIDEO..Co jsem vyčetl po diskusích, tak bych měl sehnat redukci Scart-několik cinch..Ale to nevím jistě..Na těch cinchich by měl být žlutý cinch-video a zbytek audio..Jestli někdo stoupu pochopil a poradí..tak děkuji
Alcatel,Philips,Siemens,Ericsson...N8,E 701
omezenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 10. 2008 12:13

Stoupa byl sice malej, ale asi nejchytřejší z Tupounů, takže mu občas něco došlo - to jen ostatní a jejich kníže Ignor ho jaksi nebrali v potaz...
Redukční kabel ze SCARTu na 3 CINCHe koupíš - to nemá cenu bastlit a tím pádem vysvětlovat, kterej pin SCARTu je co. Přinejhorším se dá koupit konektorová redukce jen do SCARTu a s výstupem v podobě 3 samiček CINCH. Důležitější je to, jaká barva na CINCHi je co - takže ČERVENÁ je audio pravý kanál, BÍLÁ je audio levý kanál a ŽLUTÁ je video signál = sloučený barvonosný, jasový a synchronizační signál dohromady. Tolik upřesnění Tvé dedukce. Dál je potřeba mít v kompu odpovídající vybavení - to znamená kartu, která analogové signály audio a video překope na vesele se hrnoucí proud jedniček a nul, se kterými si už dál hrajou "Škatulata, škatulata, hejbejte se !!!" procesor, paměť a disk. Máš TV kartu s video vstupem (VIVO), nebo jen výstupem (Video-Out)?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod omezenec 15. 10. 2008 13:13

..to Ekkar :tleskani :..mám kartu Pinnacle 3010 a nemám ji zatím zapojenou, protože ve všech recenzích je na ni nářek..Spíše uvažuji o převodníku http://www.xcomputer.cz/plextor-convert ... d77732.htm ,..v grafice mám video-out..No kdybych tu TV kartu sprovoznil, tak na žlutý cinch nasadím redukci a dám na S-video a na zvukové cinche koupím redukci na jack a pichnu to do zvukovky..tak bych to chápal..a ještě jedna možnost, koupit DVD-recordér..dík

//Přidána mezera za odkaz, aby fungoval. Ekkar
omezenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 10. 2008 13:31

Na tu TV kartu jsem se kouknul - je sice dvouvstupová, ale to je jen pro TV vysílání, ne pro video zvenku = nemá video vstup. Její S-video je POUZE VÝSTUPNÍ. Tudíž s jejím použitím bys toho do PC z VHS mnoho nedostal, jedině kdyby s to z toho VHS "protáhl" přes anténní modulátor (FUJ!!!). Rozhodně můžu doporučit ten externí převodník na USB - DVD rekordér je na dlouhé lokte, musel bys to vlastně 2x přetahovat...

A ještě k těm "tupým" dotazům - kdo se na nic neptá, nic se nedoví. Nejpitomější otázka je ta, která nebyla vyslovena...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod omezenec 15. 10. 2008 17:58

..Ekkare, tos mi udělal radost. :-D :-D .tu kartu vyhodím, připadá mi divné v dnešní době koukat na TV přes PC. DVD-rekordér stejně koupím a ten převodník taky..Tím ukončím život VHS a aspoň se budu vrtat v úpravě toho analogu.. :lol:
omezenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 10. 2008 18:58

Kartu nevyhazuj, pokud bude chodit, může s ní Tvůj počítač fungovat jako druhá nebo další TV - i s možností záznamu na disk a pozdějšího vypalování na CD/DVD. O zbytku nějakých zásluh nehodlám diskutovat - je to jen a pouze Tvá volba, já se jen snažil poradit.
EKKAR
VIP uživatel