Problém s HDMI propojení mezi TV/DVD

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod langoshR 4. 3. 2009 14:47

Dobrý den, měl bych dotaz na nastavení HDMI připojení mezi TV/DVD. Doufám, že nebudu psát nějaké nesmysly, nejsem v této oblasti moc velký odborník (to bych se tady nakonec ani neptal, že :-)).

Mám TV Philips 32PFL9632D, který bych chtěl připojit přes HDMI k DVD přehrávači Hyundai DV5H835 (mám pocit je totožný s GoGEN DXHS 722). Při tomto připojení (v nastavení je propojení HDMI zapnuto) se však objeví černá obrazovka, na které pouze problikne informace o nastaveném rozlišení přehrávače (to jsem zkoušel měnit bez úspěchu). Přes scart jde vše OK.

Chtěl jsem se tedy zeptat, kde by mohla být případně chyba (pokud to lze takto od stolu odhadnout), popř. mne odkázat na nějaké stránky, kde bych to mohl dohledat. Přehrávač jsem koupil kvůli USB/SD vstupu, jinak mám kino Philips. Vzhledem k tomu, že HDMI kabel byl v ceně, je mi však líto ho nevyužít...

Díky za veškerou pomoc

Roman
langoshR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miromen4 4. 3. 2009 15:44

Že by vadny kabel?
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vincent2 4. 3. 2009 18:25

Při zapojení přes HDMI musíš ručne přepnout na příslušný vstup na televizoru ,při zapojení přes scart se toto děje automaticky.To jsi již zkoušel?
vincent2
Junior

Odeslat příspěvekod Efendri 4. 3. 2009 19:17

Pokud by neměl zapnutý příslušný režim vstupu, tak by se neobjevily informace o vstupu, ne?
Já bych to viděl taky na špatný kabel, ono ten kabel asi nebude taky žádná sláva, když je u Hyundaie...
PC, Acer Aspire One D250, Samsung PS50C450, YAMAHA RX-V363, YAMAHA Cinema Set II, Philips BDP-2500, PS3 250GB.
Efendri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod langoshR 5. 3. 2009 10:37

Děkuji za názory. Problém v konkrétním kabelu zřejmě nebude - možná v typu kabelu (???) -netuším ale, nakolik může kabel ovlivnit připojení. Měl jsem totiž možnost zkusit i výše zmiňovaný GoGen (jde skutečně o zcela stejný přehrávač) a po propojení jeho kabelem (ten se zdá též stejný) se situace zcela opakovala (výstup na televize mám skutečně přepnutý - i tomu odpovídá problesknutí s informace o rozlišení - takže snad oba přístroje o sobě vědí). Kino mám bohužel již asi 5 let staré a ještě HDMI výstup nemělo, takže tam to otestovat nemohu.

Jinak manuál k televizi je případně tady tady, ale tam by snad žádný problém s nastavením být (umožňuje snad zapnutí pouze něčeho jako easylink, ale to DVD zřejmě stejně nepodporuje). Manuál na DVD je na stránkách GoGenu (viz výše).

Problém by tedy mohl být v kabelu - mám se pokusit koupit jiný?. Nebo nějaká finta v nastavení. Nejlepší by bylo, kdyby se ozval někdo, kdo má s uvedenými přehrávači osobní zkušenost...

Roman
langoshR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 3. 2009 15:10

Easylink funguje (ak sa nemylim) len pre zariadenia od Philipsa. Ovladanie tv a dvd jednym DO a tak podobne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků