Bluray a HD přehrávače - dotazy, rady, zkušenosti

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 4. 2014 21:16

Položím jednu otázku - JSEŠ DOST BOHATEJ NA TO, ABY SIS MOHL DOVOLIT KUPOVAT LEVNÝ VĚCI?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sattero 7. 4. 2014 05:01

Ne, a proto se ptám. Neznám úroveň přehrávačů všeobecně :) Nekupuji si to nicméně já, takže pokud jde o rozpočet, nezávisí všeobecně na mně, ale pokud by byly dobré argumenty...
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans1983 7. 4. 2014 09:46

Asi mám štěstí mě už přes dva roky doma bez problému šlape: LG BD670
Přehraje v pohodě 99% video souborů (divx,mkv,...).
Jen ty LG alespoň před těma 2 lety měli třeba oproti Panasonicu citelně pomalejší odezvu na povely z ovladače...nějak sem si na to po 2 letech asi zvyknul. :-)
U Panasonicu to chce zkouknout jak pokročili z podporou divx a mkv apod. ;-]
zesilovač JVC AX-1100, CD Technics SL-PG440A, gramofon JVC L-AX3, přenoska Nagaoka MP-110, DVD+VRC Daewoo DF-7100, repro Monitor Audio 14 Gold, phono Audio-technica ATH-T500,Panasonic SA-HT850 homecinema 5.1 systém
Hans1983
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 7. 4. 2014 11:51

Přesně to LG mám permanentně rozbité / umírající.

Jinak budu rád za rady a vysvětlení proč si připlatit, co mi to tzv. dá, jaký to má smysl.

PS: Zatím je k tomu starší Samsung 46Bcosi (vyšší střední v té době, ale to je vcelku jedno, měnit se bude za větší a lepší) a AV Reciever Sony STR-DG710 + k tomu Heco Victa set, takže celkově žádná špička, ale... To je taky jedno :)

Edit: Psal jsem to z mobilu, takže se sluší ještě doplnit - i tipy na konkrétní modely. :-)
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans1983 7. 4. 2014 20:53

Tak to mám naštěstí kliku.
Ono dneska je průser že kvalita stejného modelu přehrávače se kus od kusu může dramaticky lišit! :-\
Tak držím palce ať teď natrefíš na kvalitní kus nějakého slušného přehrávače.
zesilovač JVC AX-1100, CD Technics SL-PG440A, gramofon JVC L-AX3, přenoska Nagaoka MP-110, DVD+VRC Daewoo DF-7100, repro Monitor Audio 14 Gold, phono Audio-technica ATH-T500,Panasonic SA-HT850 homecinema 5.1 systém
Hans1983
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majinkej 7. 4. 2014 21:39

Mrkni na tohle,http://www.alza.cz/sony-bdp-s1100-d435053.htm mám ho dva měsíce a spokojenost, umí vše a je svižný. přehrává i Flac, MKV s českou diakritikou.
majinkej
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sattero 8. 4. 2014 19:12

Mám takový pocit, že Ekkar i Majinkej si spletli cílovou částku, tj. tři tisíce (3000) Kč zaměnili za 1000 Kč. A to jsem i psal o možnosti navýšení rozpočtu z důvodu, kupříkladu, kvalitnějšího kousku.

Jinak samozřejmě Majinkej děkuji za tip a uvítám i od ostatních.
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans1983 8. 4. 2014 19:58

Když koukám na nabídku a měl ybch pořizovat nový a tedy záměrně se vyhnu firmě LG. Pak s trochu navýšením rozpočtu bych se zamyslel nad modely:
Pioneer BDP-160
http://dvd-blu-ray-prehravace-rekordery ... e/#section
Panasonic DMP-BDT120
http://dvd-blu-ray-prehravace-rekordery ... mp-bdt120/
zesilovač JVC AX-1100, CD Technics SL-PG440A, gramofon JVC L-AX3, přenoska Nagaoka MP-110, DVD+VRC Daewoo DF-7100, repro Monitor Audio 14 Gold, phono Audio-technica ATH-T500,Panasonic SA-HT850 homecinema 5.1 systém
Hans1983
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 9. 4. 2014 08:32

Sattero píše:Zdravím, trochu to tu oživím. Jaký je teď dobrý blu-ray přehrávač okolo tří tisíc Kč? Požadavkem budiž upscale DVD (mám jich tu hromadu),


Na upscale SD DVD je jedna z najlepsich PS3 od Sony
http://herni-konzole.heureka.cz/sony-pl ... on-3-12gb/
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 9. 4. 2014 16:56

PS3 jsem shodou okolností nedávno prodával.
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pipiq99 14. 4. 2014 20:56

Ahojte, ja mám podobné plány ako Sattero, tiež niečo v podobnej cenovej kategórii, len mám problém, že potrebujem aby to prehrávalo DivX aj XviD. Na nete neviem nič nájsť. Tak neviem. Prosím poraďte.
P.S. Momentálne mám doma obyč.dvd prehrávač Samsung a ten to prehráva aj Xvid pričom to nikde uvedené nie je. Vyzerá to tak že niektoré to dokážu, lenže sa to nikde neuvádza. Nechápem celkom tú logiku.
pipiq99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dritzzt 10. 6. 2014 10:52

Zdravím,

rád bych si koupil BR přehrávač. Kromě přehrávání BR bych rád přehrával i videosoubory jako avi, mp4, mkv - buď nasdílené přes wifi nebo na usb disku.

Rád bych měl něco co zvládne zobrazovat české titulky.

Líbí se mi tento Samsung http://www.czc.cz/samsung-bd-h5900/1491 ... 9rflek9p87.

Máte s ním někdo zkušenosti? Jde mi hlavně o podporu běžně používaných videosouborů a kodeků.

Díky za odpověď
Dritzzt
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 16. 6. 2014 11:16

Ahoj, taky se přidám s dotazem. Delší čas pokukuju po novém BD přehrávači (cena okolo 2500 - 3000,-) který nahradí obrazem ne moc vyhovující starší DVD připojený (nekvalitním) scart kabelem do donglu (taky nekvalitního, prostě pidikonektor na kterém visí obrovský scart a když s tím vším zahýbu, občas vypadají barvy) na TV LG.

Co musí mít:
- předně klasická šířka 43 cm (no nesmějte se, funguje to i jako ochrana proti prachu padajícímu do receiveru pod ním :D ), což však deklasuje většinu levnějších zařízení
- kvalitní upscaling DVD (na ten bude používán nejčastěji)
- když už tedy BD, nechť je 3D (do budoucna)

Co nemusí mít:
- ethernet (tomu se nevyhnu, pochopil jsem, že je součástí BD-Live), ale co už
- smart funkce - taky bohužel standard, s jehož využitím nepočítám. Všechno co mám teď je sice aktuálně "smart" (TV, receiver, MMC), ale ne dostatečně smart a rychlé, abych nemusel kombinovat více zařízení.
- wifi, USB
- DLNA (stejně to nebude podporovat sambu a DLNA "umí" tak nějak všechny zařízení)

ALE když už jsem se díval na "přebytečné" wifi, tak mě zaujal Miracast. Má s tím někdo praktické zkušenosti? Můj telefon to umí, takže bych to případně využil jako velké surfovadlo na weby (a youtube?) a telefon tak učinil ultimátním smart zařízením.

Zatím mám dva kandidáty:
- LG BP630 - celkem levný, zřejmě kvůli nahrazení letoším modelem. Design sice nic moc, ale funkcemi by bohatě stačil. V odpovědích výše se LG nedoporučuje, proč, jsou ty mechaniky tak špatné? Líbilo by se mi, že by mi na tom přehrávači snad bezproblémově fungoval ovladač od LG telky. Na novém modelu BP640 jsem nenašel žádné rozdíly krom designu.
- Yamaha BD-S477 - novinka o dost přesahující původní cenový záměr. Stojí to u BD přehrávače za to? Bude výrazně kvalitnější, tišší (jak hlučné je to LG?)? Pasuje ovšem designem k receiveru :love: a nemusel bych také používat další dálkový ovladač (využít stávající od receiveru nebo ještě lépe androidí aplikaci, kterou stejně používám). Případně bude o něco levnější předchozí mode BD-S473, to jen kdyby mě někdo přesvědčil, že miracast je kravina.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 29. 10. 2014 23:47

mam BD prehravac LG BP125 a obecne spokojenost. Problem mu ale dela neschopnost pretacet nektere filmy a pokud uz se tvari ze dovede skocit xx minut dopredu ve filmu, tak se zakousne a nazdar bazar. Nejaky typ na spolehlivy BD prehravac co sezere vsecky mozny AVI,DivX,MKV,TS,MOV,WMV apod. formaty a nema prroblem s pretacenim ?

nepotrebuju zadne hyper funkce navic, DLNA,youtube prehravac apod. blbiny, staci mi jen aby mel USB port a akceptoval 1-2TB NTFS USB disk.

diky
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sands1 30. 10. 2014 13:35

To je zaujímave lebo ja mám LG BP325 a nemal som s týmto nikdy problém. Tak možno skús prejsť na tento model :-)
sands1
Poslední varování
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků