Postavení HTPC - dotazy, rady, zkušenosti

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Odar 27. 11. 2010 18:02

xxxdvorixxx píše:Co s tím :)
Nic. Cakat. Ja si pockam. Ostatni, nech sa hraju s novymi hrackami :lol:
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 28. 11. 2010 18:12

Pri pocuvani hudby cez Foobar2000. O PC v miestnosti prakticky neviem. Som uplne spokojny - investicia sa vyplatila, aj ked to nebol zrovna lacny spas.
Obrázek
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Broslowski 28. 11. 2010 18:19

velmi pekne radovan . planujes aj daky dalsi upgrade? ci na istu dobu konecna?
Beyerdynamic dt990 PRO
Broslowski
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ThomasKo 28. 11. 2010 18:29

Tak ti gratulujem k spokojnosti. Nanešťastie ja som kúpil zdroj iba z ohľadu na financie, takže u mňa zdroj zabíja akékoľvek pokusy o utíšenie. Kým je v záruke nemôžem rozobrať a vymeniť vetrák. Na CPU mám Alpine 64 pro čo je na svoju cenu pomerne tichý chladič. Ale aj tak mi najviac vadí disk - seek sa v mojej skrini prejavuje ako taký divný "piskot", už aby sme mali doma memristory :D. Tie nebudú hučať a bude skvelá rýchlosť.
Doma: BantamDAC - Dispre II V3 - DT880 250ohm 2005 edition
Vonku: Sansa Clip - Mini 3 -recabled Sennheiser IE8 s custom nástavcami
ThomasKo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 28. 11. 2010 18:29

Nie. HTPC splna ucel na jednicku. Je to masina postavena len na prehravanie filmov a hudby bez zbytocneho balasku okolo. Vykonovo staci zatial bohate. Na pracu a internet mam sluzobny notas, takze nemam co riesit.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 7. 12. 2010 16:55

Vtipne cisla v idle :) :D
Obrázek
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThomasKo 8. 12. 2010 15:28

HDD dajme tomu, zima je, ak dlho nebežal..., a dobrá skriňa...ale je to nízke trochu aj tak. Mne sa disk stále drží na 30-33°C nech robim hocičo(okrem defragmentacie :D). CPU dajme tomu, chladič máš riadny, ale ze motherboard 25? To je trosku off-topic. Moja má v idle a aj v záťaži 41°C, a pripadá mi to v pohode, nemám tam nejaký veľký chladič. Ale stále to máš kus presnejšie než teplota môjho CPU - momentálne 0°C, bez unlocknutia sa drzala v klude na 25°C s Alpine 64 Pro, čo je totalna blbosť :D . Teploty by som nejak zásadne neriešil, dokým sa tam neobjavujú nejaké velmi vysoké teploty tak nie je dôvod sa tým zaťažovať.
ThomasKo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 8. 12. 2010 16:24

Vcera som uspesne vyriesil parkovanie hlaviciek na WD20EARS. Ak to niekoho zaujima, podrobnosti su u susedov http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... 6#p8090496
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tomiisek 27. 12. 2010 16:44

Už mám skoro všechny komponenty, řeším poslední - existuje nějaká tichá Blu-ray mechanika, resp. tišší než ostatní?
Canon EOS 600D + Canon EF 28mm f/1.8 USM
tomiisek
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 27. 12. 2010 16:53

Na co? :hm
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tomiisek 27. 12. 2010 17:02

Co třeba na přehrávání Blu-ray disků?
tomiisek
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 27. 12. 2010 17:10

Prehras z HDD a budes to mat tichsie. Ak planujes poziciavat z pozicovne, nic som nenapisal O:-)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ThomasKo 28. 12. 2010 00:26

Neviem, Odar má pravdu. DVD a BD romky sú hlučné už len z princípu. A tie BDromky sú ešte takpovediac "v plienkach". Myslím si že si moc nepomôžeš, pri rovnakej rýchlosti budú všetky viacmenej rovnako hlučné (teda aspon v DVD romkach moc velky rozdiel nepočujem, viac záleží od skrine). Ale ak by ti išlo naozaj veľmi o tú hlasitosť tak by si možno mohol kúpiť externe noťasovú BD Romku. Tá by mala byť o trochu tichšia . Strčíš do šuflíka, zakryješ ponožkami a bude ticho :D.
ThomasKo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tomiisek 29. 12. 2010 09:05

ThomasKo píše:DVD a BD romky sú hlučné už len z princípu.

Ale u stolních přehrávačů jsou disky takřka neslyšitelné, tak mě zajímá, jestli se to nedá nějak ošéfovat
i u BD vypalovačky... BD disků mám fakt hodně a bez mechaniky se stejně neobejdu, občas je mechanika potřeba tak jako tak...
tomiisek
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 29. 12. 2010 09:13

Pri toceni media vznika dost slusny hluk, takze tazko. Jedine supnut PC do vedlajsej miestnosti a pristupovat na BD po sieti. Media by si samozrejme musel vymienat rucne v miestnosti, kde je PC.
Odar
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka