Hdd rekordér - analóg + dvbt pre rodičov

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Actus 11. 6. 2009 23:27

Ahoj,
rodičom odišiel dvd rekordér a potrebujú kúpiť nový. Pre ich potreby by bol lepší hdd rekordér, používajú to na nahrávanie zmeškaných relácii v tv.

Požiadavky:
1. jednoduché ovládanie(z tohto dôvodu asi nie je možné htpc)
2. nahrávanie z digitálu aj analógu(momentálne máme śtále analógovú káblovku)
3. hdmi výstup do lcd(lcd nemá full hd, len obyčajné)
4. pokiaľ možno lan prípojka, aby som mohol nahrávať filmy z kompu čo najjednoduchšie

Neviem, či takéto zariadenie vôbec existuje. Cenou by som sa chcel zmestiť do 7000kč(aj s hdd), ale vyššia cena by moc nevadila.
Actus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 12. 6. 2009 20:17

Určite existuje. Ale rada záleží tiež od miesta bydliska, resp prístupnosti služieb rôznych operátorov:
1/ ak má analógová káblovka u rodičov budúcnosť, t.j. "obyčajná" káblovka, nie UPC, tak najlepšie riešenie je určite Panasonic DVD-HDD rekordér.
Získaš spoľahlivé a tiché zariadenie s jednoduchou a výbornou obsluhou.
Ale pozor - ak frekvencia prenášaných programov v káblovke kolíše čo len trochu, Panasonic to nezvládne. Takže doporučujem kúpu v i-obchode, kde môžeš vrátiť do 14 dní bez udania dôvodu. Treba všetky programy preskúšať, napr. nechať nahrávať v noci a pod.
2/ DVB-T - ak kúpiš Panasonic v českom obchode napr. EX79 získaš analog a DVB-T ale ako je u Panasonicu zvykom asi len MPEG2. Nie je to v parametroch písané, ale tak to doteraz robili a predajca ti nabulika že môžeš sledovať DVB-T. Ako dlho je otázne.
3/ ak je predpoklad, že káblovka prejde na digitál tak odporúčam radšej STB s HDD od operátora - bude dávať v spojení s digitálnou káblovkou väčší komfort.

HDMI je dnes u všetkých prístrojov takmer povinnosť. LAN prípojka bude určite k dispozícii ale skôr u "no-name" prístorjov. Značkové stroje majú väčšinou USB.
Prehrávanie filmov z "kompu" - koľko ich bude mesačne? - pre rodičov by som videl jednoduchšie napáliť na DVD-RW. To tam hodia a ide to samo.
Dagy2
Pokročilý