dvd - video rekorder

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod slovacik 22. 7. 2009 09:17

Ahojte po 15 rokoch mi padol videorekorder . Teraz riešim problem čo vlastne kupiť pre nahravanie programu keď spime alebo nie sme doma z telky. Asi najjednoduchsie by bolo zas klasicky vhs rekorder ale to by som bol asi na smiech. Neviete niekto poradit co je teraz vhodne kupit co sa tyka kvality obrazu aj s prijatelnou cenou tak do 10000 sk ? Snad by bolo dobre aby to malo aj USB.
DVD prehravač mame philips ale telka je klasika CRT
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 7. 2009 15:28

Doporučil bych set-top-box s možností nahrávání na HDD připojený přes USB, nebo USB flashdisk, popř. SD kartu.
Takový set-top-box stojí od dvanácti set. http://www.dvbtshop.net/index.php?wset=4
No a v případě, že si budeš chtít film zazálohovat, tak si ho normálně vypálíš v počítači.

Určitě máte doma i nějakou nevyužívanou TV ke které by se hodil a můžete tak koukat každý na jiný program :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slovacik 22. 7. 2009 15:45

Takze dvd rekorder skoncil? Je nejaka vyhoda v tomto oproti dvd recorderu? Tento vykvet techniky som este nepocul tak naozaj neviem o com je rec.
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 7. 2009 15:53

DVD rekordér neskončil. Jen bude (o mnoho) dražší než tato mašinka. A pokud máš PC s možností vypalovat DVD není pro něj jaksi zdůvodnění.
A bacha abys (kdybys kupoval ten DVD rekordér) někde ve výprodeji nevzal model bez DVB-T tuneru. Ten by ti asi moc platnej nebyl - teda pokud nenahráváš z kabelovky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ilja2001 22. 7. 2009 16:59

No akorát pozor na to, jaký signál chce tazatel přijímat a nahrávat. Pokud digitální z DVB-T, pak je řešení se STB reálné. Pokud ale tazatel bydlí mimo dosah DVB-T, tak je mu celý STB na .... A velká část ČR zatím digitálem pokryta není, o Slovensku ani nemluvě. V tomto případě je DVD/HDD rekordér lepším řešením, byť dražším, nejlépe s analogovým i digitálním tunerem.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 7. 2009 17:04

No taky je možné mít kombinaci DVB-T a DVB-S za necelé 3 tisíce
http://www.dvbtshop.net/index.php?wid=optscxpvr. Takže tam kde není signál DVB-T, tak nainstalovat na dům satelitní parabolu a chytat programy ze satelitu (např. Skylink).

A až přibude i signál DVB-T tak může nahrávat najednou dva programy (jeden ze satelitu a druhý pozemní).

Problém bude akorát u kabelovky. Analog to neumí a na DVB-C jsou přístroje drahé. Ale to nezvládne ani většina DVDček.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slovacik 22. 7. 2009 19:22

V bytovke mame klasicky kablovku takze to bude na kablovke. Neviem ale na Slovensku snad este ani chyru niet o digitalizacii alebo nie? Neviem. Ja by som skor asi potreboval dvd rekorder lebo ak si nieco nahram z telky tak by som si to chcel trebars na druhy den pozriet a vypalovat na dvd to je snad zdlhave.
Naozaj nemam skusenost s tym set boxom este som to nepocul.
A ktroy dvd rekorder je schopny?
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 7. 2009 19:34

U té kabelovky bacha, dřív nebo později přejdou na DVB-C a pak budeš v ***. A co přejít na satelit? Měl bys základní české a slovenské programy a bez měsíčních poplatků (na rozdíl od kabelovky)?
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slovacik 22. 7. 2009 21:10

kablovku platime len 184sk a mame tam vsetko aj ... TAkze nejak bez starosti to funguje. A co je to DVB-C.
To snad neni pravda niekedy stacila antena a teraz same skratky
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 7. 2009 21:20

DVB-T - terestrické (pozemní), uvažuje se o DVB-T2 pro HDTV (vysoké rozlišení)
DVB-S - satelitní (DVB-S2 pro HDTV (vysoké rozlišení), některé satelity již v normě DVB-S2 vysílají)
DVB-C - kabelové
DVB-H - pro mobily, u nás se nějak neuchytlo nějaké pokusy dělal T-Mobile, ale protože to má být placené, nebyl zájem

Příslušné zařízení (buřt jestli to bude samostatný set-top-box nebo DVD rekordér nebo televizor s integrovaným přijímačem) musí zvládat tu normu, kterou chceš přijímat. A aby to nebylo tak jednoduché, máme tu ještě kódování. Na satelitu se u českých programů používá Cryptoworks (UPC, Skylink) a Nagravision (Digi TV). Takže nejen že přijímač musí podporovat správnou normu, ale musí mít ještě.
a) ten správný dekódovací modul, co kterého se strčí příslušná karta (kartu systému Nagravision nestrčíš do modulu Cryptoworks a obráceně)
b) rozhraní, do kterého se dekódovací modul včetně karty strčí - to se nazývá Common Interface a mechanicky je shodné s PCMCIA pro počítače

A aby to bylo ještě komplikovanější, vysílání jako takové může být v různé kompresi - MPEG2 nebo MPEG4 (a i toho existuje víc druhů). U některých přístrojů je možné přes common interface doplnit i kartu k dekódování příslušné komprese, kterou přístroj sám neumí.

Ze všech těchto důvodů doporučuji spíše ten set-top-box, který koupíš za pár tisíc a až přestane plnit svojí funkci tak vyhodíš, než abys koupil za dvacítku DVD rekordér s HDD a podporou všech možných standardů a dopadl bys za pár let stejně.

Já jsem to vyřešil jednoduše - za 750 Kč jsem si koupil DVB-T kartu k počítači používám ho jako TV i jako videorekordér - můžu zároveň nahrávat (koukat) programy ze 2 různých multiplexů (má dva tunery). Chystám se, že si koupím novou TV s DVB-T tunerem, ale nějak jsem se k tomu nedokopal.

Na světě TV Freak vyšel hezký článek popisující DVB vysílání a některé jeho normy. Není tam ale nic o DVB-C nebo DVB-H.

http://www.tvfreak.cz/art_doc-4656822ED ... 9B581.html
Naposledy upravil PatrikChrz dne 22. 7. 2009 21:31, celkově upraveno 1
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slovacik 22. 7. 2009 21:30

Tak to som uz niekde pocul ze sa do pocitaca da dokupit tv karta a stiahnut program do pocitaca ale zas na prehravanie by to chcelo predsa len telku.
A s toho set boxu sa da hned aj prehrat trebars film na telke?
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 7. 2009 21:33

Ten set-top-box může pracovat jak "on-line" (tedy nic nenahrává a rovnou posílá signál do TV), tak ze záznamu (v době, kdy nejste doma, tak pořad nahraje a když se vrátíte tak ho pustíš).
Některé mají HDD instalované uvnitř, některé připojitelné přes USB.

Pokud bydlíš někde, kde máš možnost namontovat si satelitní anténu, tak bych dal přednost tomu. Za necelé dva roky máš na ušetřených poplatcích kabelovce zpět to, co tě ten satelit stál.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ilja2001 23. 7. 2009 07:20

Přechod na DVB-S a použití příslušného STB s nahráváním je určitě možné a funkční.
Pokud ale zájemce má kabelovku a navíc ještě analogovou a chtěl by u ní zůstat, je vhodnější použití DVD/HDD rekordéru. V tomto případě by ani nemusel být vybaven digitálním tunerem. Stávající analogovou kabelovku zvládne. Pokud by v budoucnu přešla kabelovka na digitální vysílání, o jehož vlastnostech se nyní můžeme jenom dohadovat, tak téměř určitě vybaví své zákazníky příslušnými STB. Tento pak půjde připojit ke stávajícímu DVD/HDD rekordéru a případně nahrávat pořady i z budoucí digitální kabelovky, byť analogovou cestou.
A takový rekordér Panasonic DMR-EH57 za 250 EUR z nay.sk si myslím není špatná volba.
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... id=1105571
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slovacik 23. 7. 2009 11:06

No asi by som ostal len pri klasickom dvd rekorderu len aky by sa hodil pozeral som v odkaze ale nemam prehlad ci postacuje 160 disc.
a co tento PANASONIC DMR-EH58EP-S
PHILIPS DVDR5570H
SONY RDRAT200B.EC2
tieto maju disc 250 ale ci sa opalti doplacat ci nestaci aj 160 na klasicke nahratie nejakeho filmu alebo relacie alebo aj nechat nejake rozpravky pre deti aby si same zapli.
Tiez treba si priplatit za ten DVB alebo staci aj bez toho?
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 23. 7. 2009 12:26

Disk 160 představuje cca 80/160 hodin záznamu v SP/LP kvalitě. Pak jsou tam ještě další kvalitatívní stupně, ale ty běžně nepoužívám. Pro běžné pořady, kdy se chci jenom podívat a pak pořad smažu, dostačuje LP kvalita, pokud je to nějaký pořad, který si chci vypálit, tak volím raději SP.
Takže větší disk je určitě přínosem, ale volba záleží na konkrétních požadavcích a finančních možnostech. A na druhou stranu čím větší disk, tím více to člověka láká nahrávat kdejakou "blbinu" a pak je na tom disku nepřehledné množství pořadů.
DVB-T dnes standardně má většina DVD/HDD rekordérů. Takže bych bral i s ním, byť pro nahrávání s kabelovky není potřeba.
Co se týče značek, tak každý preferuje nějakou. Já mám osobně dobré zkušenosti s DVD Panasonic, takže bych tento doporučil.
ilja2001
Mírně pokročilý

Další stránka