Evolve Blade - 1.5TB Media Player SH

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod maja.chel 10. 6. 2010 13:36

Dobrý den všem! Hledám řešení problému s občasnými výpadky obrazu.Přehrávač fungoval bez problémů dokud jsem ho měl připojený přímo do TV přes HDMI včetně zvuku. Ovšem pro získání prostorového zvuku jsem pořídil AV receiver Yamaha HTR-6230 a po propojení přes HDMI obraz-optický kabel zvuk se objevili sporadické výpadky obrazu někdy uplně do černa a někdy je obraz zbarvený do fialova včetně menu.Když vrátím zvuk zpět do HDMI tak je vše v normálu ale pak se nedostává do AV receiveru.Kabel jsem zkoušel jiný i různá jiná nastavení ale nic nepomohlo.Firmware mam nejnovější od Evolve.Nevíte někdo o řešení dík za odpovědi!
maja.chel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Papi_Becov 10. 6. 2010 18:19

Tak já vlastním stejný av receiver.Obraz mám před hdmi a zvuk přes optiku a šlape to v pohodě.
Jediný rozdíl je,že tam mám odblokovaný firmware od Playon HD v3643, na který jede skoro většina uživatelů Evolve Blade ;-)
Papi_Becov
Junior

Odeslat příspěvekod maja.chel 10. 6. 2010 19:40

Taky jsem si myslel že bude problém ve FW.Stáhnu a zkusim ho tam nasypat.Dík!
maja.chel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zekon666 11. 6. 2010 11:06

farbitch píše:A jde vůbec data posílat přes wifi sít? jde mi o to, že když budu mít tuhle krabičku v obýváku, stáhnu si na pc novej díl nějakýho seriálu, jestli si to můžu rovnou poslat přeš wifi na disk do přehravače a pustit třebas později večer? Neříkejte mi, že budu muset mít nataženej 30 metrovej kabel :D :D nebo šaškovat různou manipulací.

no s tím asi cos čekal moc nepočítej.přenos přes wifi je velmi mizerný, takže je to spíš na pohodlnější správu disku z PC a max. na přehrávání avi co máš v PC max. nějaké mkv s nižším bitrate, 720p apod. A navíc se většina shodla že to padá, já když pustím rádio přes to tak to jede tak 20min. USB adaptér pouze Evolve, pokud nebudeš do mrtva zkoušet jiné značky :)
zekon666
Junior

Odeslat příspěvekod mioko 12. 6. 2010 11:45

farbitch píše:Neříkejte mi, že budu muset mít nataženej 30 metrovej kabel :D :D nebo šaškovat různou manipulací.

30m kabel je v pohodě, může být až 100m a je to jistota. Kabelem reálně přeneseš DVD za 12-15min a běžný mkv dvojnásobek. Přes wifi bych opravdu nechtěl.

btw:
Zkouším dnes externí DVD a jede naprosto v pohodě, napajení přes usb.
Firmware Playon r3643 a externí dvd LG.
mioko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fringilo 16. 6. 2010 20:12

Zdravim , som spokojny s tymto prehravacom ale mam jeden problem ohladne internetoveho radia . Napise ze stahuje a potom ze stahovanie neuspesne . Na net som pripojeny cez wifi
fringilo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepech 22. 6. 2010 19:32

Zdar, dnes mám také poprvé tento přehrávač, firmware jsem aktualizoval, ale s radiem to mám stejný, také píše nejdřív že stahuje a hned potom stahovaní neuspešné. Přehrávač jsem připojil přímo k modemu od UPC. Kdo může poradit?
pepech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maliskat 2. 7. 2010 06:47

Dobrý den.
Potřeboval bych poradit.Mám nový evlove Blade s originál1,5 tr diskem.Při zapojení přístroje jsem přeskočil formátování disku a nahrál jsem nový fimware stáhnuté ze stránek vyrobce.Vše proběhlo v pořádku, ale když jsem chtěl formátovat disk tak to nejde protože ho tam vůbec nevidí,nejde na něj ani nic nakopírovat, ale v informacích v menu je vidět ,i jeho velikost.Tak jsem ho vyndal z přístroje a skusil jsem nahrát nový fimware znovu a potom jsem vložil disk zpět.Nic se nezměnilo.Při zapojení Blade s počítačem s USB kabel nic neproběhlo a přístroj se vypíná.
Druhý problém je že při přehráváni filmu mi nejde zvuk DTS.Resiver mi DTS detekuje jako Doby prologik,přitom když film má doby digital 5,1 tak je zvuk v pořádku.
Nevím zda mám přístroj reklamovat nebo to půjde opravit.Pro četl jsem celé forum ale řešení jsem nenašel
Děkuji za jakoukoliv pomoc
maliskat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maja.chel 2. 7. 2010 09:26

Já jsem měl stejný problém s HDD. V info byl obsažený ale přístroj ho neviděl a položka formátovat nebyla aktivní. Pomohlo připojit k PC(to že se po připojení přes USB vypne je v pořádku není vypnutý ale v režimu pro PC) a najít ten HDD ve správci disků a naformátovat přes něj. Potom už bylo vše OK. Ten zvuk nevim. Ale měl jsem problém po připojení přes optiku do receiveru vypadával obraz přes HDMI. Vyřešil firmware od Playon HD.
maja.chel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tichy-petr 2. 7. 2010 18:31

Zvuk by jsi měl vyřešit tím, že v nastavení zvuk - digitální výstup vybereš SPDIF RAW. Tímto mi to jde optikou do recieveru a jede bez problémů. Problém s diskem jsem měl podobný, musel jsem reklamovat, protože byl vadný řadič disku, i přesto že info o disku jsem viděl.
tichy-petr
Junior

Odeslat příspěvekod maliskat 3. 7. 2010 07:13

Problém s diskem vyřešen přes právce disků v PC.Mockrát děkuji.Ale problém se zvukem mám pořád.Už jsem skoušel všechna různá nastavení a propojení ,ale dostal jsem z toho maximálně Dolby digital 5,1.Problém je že můj av res. nemá vstup HDMI.Tak jsem skoušel optiku i koax a jede mi to jen při nastavení přes HDMI RAW.u HDMI LPCM a HDMI LPCM hraje jenom prologik.Při nastavení SPDIF LPCM nebo SPDIF RAW nemám žádný zvuk.Začínám se obávat že ten problém je u mého AV res. ,je to totiž už starší kousek ONKYO ,ale zvukově dost dobře vybavený a stal tenkrát dost peněz a nerad bych se ho zbavoval a přitom nechci přijít o zvuk DTS u filmů protože to je taky zážitek.Asi budu muset sehnat někoho kdo má novější AV res. a vyskoušet to u něj.
maliskat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robelles 4. 7. 2010 09:09

Zdravím Vás. Zaujímam sa o tento prehrávač no zaujímajú ma dve veci k nemu.

1. má dts dekóder a vie prehrať dts stopu cez audio výstup?
/ dôvod:mám kvalitnú stereo zastavu a k receiverom sa už nechcem vrátiť, no mám veľa filmov s dts stopou, tak aspoň prevod do dvojkanálu by bodol//
2. vie púštať filmy aj cez pripojený HDD, ktorý nemá vlastné napájanie?
/ dôvod:vlastním 500G HDD samsung napájaný cez usb, moja telka samsung to vie/

Prípadne ak mi viete poradiť mašinu, ktorá to vie. Môj favorit LACINEMA totiž nevie DTS na audio výstup tak je mimo hru
Nie som moc náročný na formáty stači AVI,MKV.DVDDVD ISO zvuk AAC,AC3,DTS,MP3,FLAC
robelles
Junior

Odeslat příspěvekod tichy-petr 4. 7. 2010 10:34

Zdravím, přes optický nebo koaxiální kabel s DTS není problém, o vše se postará Váš reciever, mám to stejně zapojené. Evolve má dvě USB zástrčky, takže není problém připojit disk který bězně připojujete k počítači pouze přes USB.
tichy-petr
Junior

Odeslat příspěvekod ltsoft 4. 7. 2010 11:39

Zdravím jsem vlastníkem Evolve Blade II a zajímalo by mě hodně jaký je rozdíl mezi předchozím modelem a novým . Jinak nahrál jsem do něho odblokovaný FW playon!hd beta 4107 ani nevim proc jenom jsem to skusil ale jede to. Ba doknce uz i ti radia jdou líp. Jinak vydí veškeré soubory na disku který mam jako externí WD 1gb a přehrál mi uplně všechno co na něm mám přibližně 30 mkv a další jiné formáty filmů. Z důvodu torrentů , radia , a vzdáleného přístupu (nas , samba atd)jsem byl nucenej nainstalovat 3.5" disk 320 gb SEAGATE , který je nutno NAFORMÁTOVAT přímo v zářízení aby jste předešly problémům které tady mnoho uživatelů má. Neboť vám vytvoří složku po naformátoni /BT kde jsou pravděpodobně soubory potřebné na stahování torrentu a mnoho asi jiných věcí.Od té doby zmizely veškeré problémy jak z radiem , vzdáleným přístupem (nas , Samba atd) a konečně fungovaly i torrenty. Jinak kopírování z pocitacě na interní disk přes síťový kabel 4-7 mb/s což je běžná rychlost v průměru mnoha multimedialních center. Výjmečně kopiruji i mnohem rychleji. Doufám že můj příspěvek někomu pomůže . Až bude čas vyfotím vnitřek na posouzení rozdílu.
ltsoft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robelles 4. 7. 2010 12:01

tichý-petr

Nepochopil si. Ja nemám receiver. Takže optika nehrozí.Otázka bola či dokáže dts dekódovať do audio výstupu /stačí downmix do 2.0/. Môj HDD nemá vlastné napájanie len cez usb. Preto tie otázky.Vela mkv-čok má len dts stopy a čím je človek starší tým je pohodlnejší a prerábať to do DD sa mi nie vždy chce.
robelles
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka