Evolve Blade - 1.5TB Media Player SH

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Cifo1 7. 9. 2011 19:23

Čauko all. Vie mi niekto poradiť ako mám nazdielať súbory zo Solarisu do PC a naopak? Solaris síce vidí PC a aj notebooky ale keď to potvrdím tak mi píše že žiadne dáta na serveru. A pritom tam súbory (v PC + NB) mám na zdielanie povolené aj čítanie aj zápis. A v PC a notebooku nevidím Solaris vôbec. Mám Win 7 64 a aj 32 bitové verzie a už som skúšal všeličo a neviem s tým pohnúť. Proste sa neviem dostať na HDD v Solarise zo ziadneho zariadenia. Vie teda niekto poradiť? Keď som mal Evolve Blade 1 nebol problém Vďaka za pomoc. Mám aj Total Commander.
Cifo1
Junior

Odeslat příspěvekod Marek15678 7. 9. 2011 21:38

Zdravím všetkých, vie niekto poradiť ako sa vrátiť z bootloaderu ICONBIT na PLAYONHD? Stiahol a skusil som uz spustu FW, ale bootloader ICONBITu nechce prepísať nič... :-|
Marek15678
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pohosat 7. 9. 2011 22:38

to: Marek...
Zkus se podívat na muj příspěvek 28. 8. 2011 20:08

-- 7. 9. 2011 23:47 --

Cifo1 píše:Čauko all. Vie mi niekto poradiť ako mám nazdielať súbory zo Solarisu do PC a naopak? Solaris síce vidí PC a aj notebooky ale keď to potvrdím tak mi píše že žiadne dáta na serveru. A pritom tam súbory (v PC + NB) mám na zdielanie povolené aj čítanie aj zápis. A v PC a notebooku nevidím Solaris vôbec. Mám Win 7 64 a aj 32 bitové verzie a už som skúšal všeličo a neviem s tým pohnúť. Proste sa neviem dostať na HDD v Solarise zo ziadneho zariadenia. Vie teda niekto poradiť? Keď som mal Evolve Blade 1 nebol problém Vďaka za pomoc. Mám aj Total Commander.


Solaris nemám nic mene máš zapnutou sambu podle jejich návodu ?
Bod 2.8
http://www.evolve.cz/ftp/HMC/Solaris_AN ... _SK_PL.pdf
pohosat
Junior

Odeslat příspěvekod Cifo1 8. 9. 2011 02:02

To "pohosat"
Ano Sambu mam zapnutu, vidi mi vsetky pocitace v sieti. Po stlaceni tlacitka "OK" na konkretny pocitac v sieti vypise "Zadne zdileni na serveru". A pritom zdielam subory a zlozky v PC a v NB medzi ktorymi nie je problem v zdielani. V PC a v NB nevidim Solaris vobec.

A pisali mi z podpory z Evolve: Dobrý den, výrobek EVOLVE Solaris nepodporuje NAS. V současné době je aktuální verze nahrána přímo v přístroji. Jakmile bude k dispozici novější verze FW, tak bude volně dostupná ke stažení na stránkách výrobce http://www.evolve.cz.
Takze tam je zakopany pes. Idem to dnes vratit predajcovi alebo mam pockat kym vyjde novy firmware s podporou NAS? Co by bolo lepsie?
Cifo1
Junior

Odeslat příspěvekod pohosat 8. 9. 2011 07:15

To cifo :
To záleží na tobě. Já taky čekám na nový firmware ...
Zřejmě při vývoji udělali někde botu. Jinak box od Hutermanna je technicky shodný s Iconbit Toucan W , tedy až na ovladač , ten mají jednoduchý . Vřele mi doporučili wifi klávesnici .
Blíže tady :
http://www.hutermann.com/eshop/001/prod ... -prehravac
pohosat
Junior

Odeslat příspěvekod Cifo1 8. 9. 2011 09:06

To "pohosat"

Toto mi odpísali na otázku ohľadne služby NAS:

Dobrý den, výrobek EVLVE Solaris podporovat NAS nebude, jelikož se jedná o vlastnost HW, kterou nová verze FW neopraví.

Takže to znamená že to nepôjde ani pri inom firmware. A titulky pri filmoch mi nesprávne zobrazovalo diakritiku. Tak som im ho vrátil a musím sa teraz poobzerať po niečom inom. Našiel som ASUS O!PLAY HD2 alebo Xtreamer PRO a vyzerá, že na čo to potrebujem mi bude stačiť.
Cifo1
Junior

Odeslat příspěvekod v.kalandra 9. 9. 2011 06:58

Ja bych jen odskočil ke klasickymu Blade 1. Nevi nekdo, jestli uz IconBit vymyslel nejakou aktualizaci FW na kterym by fungovala dobre Samba a ne ze po par sekundach to zatuhne??
Jestli ne, ukaže mi někdo posledni soft na kterym byla funkcni, abych nemusel jit moc dolu?
Díky vám
v.kalandra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cifo1 10. 9. 2011 20:01

Tak som sa nakoniec rozhodol a kúpil som si Xtreamer PRO. Zatiaľ max. spokojnosť, už som spojazdnil aj archív CZ + SK televízií. Podstatne je aj rýchlejší a prehľadnejší ako Evolve. Myslím že nemám čo ľutovať, iba som získal. Do Evolve po skúsenostiach už nepôjdem, to by ma muselo voľačo sakra presvedčiť.
Cifo1
Junior

Odeslat příspěvekod zekon666 11. 9. 2011 08:27

qwer4 píše:Ja som im uz davnejsie napisal toto: Typ dotazu: Obchodný dotaz : jiné
Popis: Už nikdy nekupim vyrobok EVOLVE skrz je ho softwarovu podporu!!! Banujem ze som si nekupil PLAYON HD .........

Čau, du mu napsat taky, ať si moc nefandí :)

-- 11. 9. 2011 09:35 --

Nahrál jsem do Evolve 1 tento FW 73100_v7.4.4.r5440.
Má s tím někdo zkušenosti? Když pominu otřesné hnusné pomalé menu, tak vylepšení tam je. Konečně si zase pamatuje pozice rozdívání ve více filmech než v jednom, prohlížeč dobrý, fungují oblíbené, přehrává více formátů a nastavené kodeků. ALE......
Nejhorší je, že komplet vypnutí je tak 5 z 10. Zůstává viset externí HDD s větrákem na Bladeu, problémy s titulkama, kdy někdy tvrdí že tam nejsou a přitom jsou. Tmavší obraz a občasné totální zatuhnutí.
Jaký je podle ostatních teď nejlepší FW?
zekon666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwer4 11. 9. 2011 12:31

Ja tam mam tento "Firmware v7.3.4.r4824" lebo FW 73100_v7.4.4.r5440 je niečo hrozne,to pomale menu.
INTEL Core i7-2600K @4.8 GHz, MB:GIGABYTE G1.Sniper2 , MSI nVidia GeForce GTX560 Ti 2GB-SLI
, Kingston 8 Gb 1600MHz, 2X SAMSUNG 160GB RAID 0, Thermaltake ARMOR black, Corsair AX750

TV- Sony Bravia 65XE9005
qwer4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robelles 11. 9. 2011 12:35

Mám ten istý firmware 5440 a oproti predošlému je stabilnejší a rýchlejší. Ak ma niečo serie tak sú to titulky. Keď nejdú musím ísť do menu ich zapnúť. A ešte ma serie pomalý nábeh.
robelles
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod darien_fawk 11. 9. 2011 13:30

Tak na najnovšom je veľa vecí ktoré nefungujú.
Podotýkam že FW čo som mal predtým, tak tam fungovali.
Medzi inými spomeniem moje obľúbené DLNA (UPnP) alebo SAMBA. Teraz musím súbory nahrávať cez FTP. A mne príjde že boli už aj pomalšie FW ako je tento. Len v tých pomalších fungovali aj hore uvedené.
Ešte podotknem že SAMBA mi ide ale je to otrasné.
darien_fawk
Junior

Odeslat příspěvekod zekon666 11. 9. 2011 16:52

qwer4 píše:Ja tam mam tento "Firmware v7.3.4.r4824" lebo FW 73100_v7.4.4.r5440 je niečo hrozne,to pomale menu.


Díky qwer4, ty to taky zkoušíš dost, takže asi víš. Nejvíc mě serou ty title a ta pomalost. Zkusím teda najít ten 4824 a prubnu. Díky.
zekon666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pohosat 11. 9. 2011 18:02

Pokud někoho zajímá přehledná tabulka firmware pro Evolve. Podle uživatel ..
http://forum.setcombg.com/index.php/top ... 7.742.html
pohosat
Junior

Odeslat příspěvekod qwer4 11. 9. 2011 19:07

zekon666 píše:
qwer4 píše:Ja tam mam tento "Firmware v7.3.4.r4824" lebo FW 73100_v7.4.4.r5440 je niečo hrozne,to pomale menu.


Díky qwer4, ty to taky zkoušíš dost, takže asi víš. Nejvíc mě serou ty title a ta pomalost. Zkusím teda najít ten 4824 a prubnu. Díky.



Už toho ani neskušam moc už ma to prestava bavyt. Asi by sa zislo niečo nove. :-D
INTEL Core i7-2600K @4.8 GHz, MB:GIGABYTE G1.Sniper2 , MSI nVidia GeForce GTX560 Ti 2GB-SLI
, Kingston 8 Gb 1600MHz, 2X SAMSUNG 160GB RAID 0, Thermaltake ARMOR black, Corsair AX750

TV- Sony Bravia 65XE9005
qwer4
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků