Evolve Blade - 1.5TB Media Player SH

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indiana_jones 5. 9. 2010 15:40

TO: glorei
Sry, přesněji řečeno RSS kanál mám nastavený v přístroji na http://seznam.sblog.cz/rss.xml načítá se v pohodě a zobrazuje se mi korektně. Mám nastaveny i jiné kanály a v přístroji je potřeba opsat naprosto přesně (tím myslím malé a velké znaky), jinak došlo k chybě a přístroj vypsal chybové hlášení.
indiana_jones
Junior

Odeslat příspěvekod mpětka 8. 9. 2010 21:52

Poradí prosím někdo ... nakopíroval jsem si na interní hdd film v mkv. Potom jsem ho vyzkoušel a všechno ok. Po několika dnech jsem si ho ale chtěl zase pustit a najednou to nejde ... resp. spustit jde, ale po uplynutí 9 vteřin se přehrávání zastaví a začne se přehrávat další film v pořadí. Žádný jiný film mi to nedělá. Už jste se s tím někdo setkal?
mpětka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indiana_jones 10. 9. 2010 12:01

Nenapadá mne nic jiného, než vyjmout disk z přístroje, připojit jej k PC a zkusit následující:
nabídka Start - Spustit - zapsat "cmd" (bez uvozovek) a do příkazového řádku "chkdsk e: /f" (kde e: je jméno disku. Musíš uvést označení, které dostane disk přiřazen). Pokud jsou na disku chybné sektory, opraví jej.
indiana_jones
Junior

Odeslat příspěvekod mpětka 11. 9. 2010 17:19

Díky za radu, nakonec jsem to zkopíroval do PC a tam to bylo to samé, takže asi poškozená nahrávka. Takže jsem to smazal a hotovo.
Ale mám ještě jeden problém ... mám v PC win7 ... a padá mi síť. Dám po síti kopírovat na hdd třeba 100 MB soubor, ale po zkopírování cca 30 MB se to přeruší, win zahlásí, že se kopírování nezdařilo a disk najednou není v síti vidět. Co s tím ... nevíte někdo?
mpětka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indiana_jones 11. 9. 2010 19:40

A tu vytvořenou síť máš bezdrátovou přes WiFi router a na straně Evolve originální USB WiFi dongle, přes router UTP kabelem nebo připojení UTP kabelem desktop PC -> Evolve?
indiana_jones
Junior

Odeslat příspěvekod mpětka 12. 9. 2010 09:12

Připojení mám PC - wifi - router - LAN kabel - player.
mpětka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indiana_jones 12. 9. 2010 11:24

Zkus, jestli bude stejný problém, když bys přiřadil IP adresu přehrávači natvrdo.
indiana_jones
Junior

Odeslat příspěvekod mpětka 12. 9. 2010 14:46

prosím o trošku podrobněji ... jak to mám udělat a kde ... díky
mpětka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indiana_jones 12. 9. 2010 19:11

Zjisti si v přehrávači tzv. MAC adresu síťové karty. Je to 6 čísel v hexadecimálním tvaru (např: 00-1A-3B-17-55-67). V přístroji je to v menu Nastavení - Systém - Systémové info a položka "HWaddr (eth0)".
Pak musíš do routeru a zadat tuto MAC adresu přístroje (Evolve) a přiřadit IP adresu, ta je např. 192.168.0.101. Tak můžeš pokračovat i u PC (tam bys muse pro zjištění MAC adresy zadat Start - spustit, zadat cmd a pak do příkazového řádku zapsat ipconfig /all, tam už najdeš MAC adresu WiFi karty nebo Ethernet karty přes kterou se připojuješ). Jinak to funguje tak, že pokud máš více přístrojů, tedy především PC, tak ten kdo si pustí PC jako první, ta dostane první IP adresu v rozsahu IP adres a tak to pokračuje dál s každým připojeným PC nebo přístrojem. Tzn. je to dynamické přiřazení IP adres. Neznamená to, že Ti to zajistí bezchybný přenos, ale za pokus to stojí a je pravděpodobné, že to fungovat bude.
indiana_jones
Junior

Odeslat příspěvekod depo63 13. 9. 2010 16:06

Stiahol som najnovší firmware na EVOLVE_BLADE_I_II_v7.0.9.r4357, ale po rozbalení sú tam aj nejaké zložky čo s tým ? pred tým bol tam len jeden súbor install.img ako sa to inštaluje teraz ?
OK UŽ TO MÁM !!!
No teraz mi nefunguje sieť !!!
depo63
Junior

Odeslat příspěvekod indiana_jones 13. 9. 2010 18:41

Pokud proběhl upgrade fw korektně, tak by Ti síť fungovat měla. Při upgrade jsem se držel pokyny výrobce, tedy: odpojit HDD a na prázdný flashdisk nakopírovat soubor *.img. To, jestli tento postup je, či není nutné dodržet je na jinou diskuzi, ale mne funguje vše tak jak má.
indiana_jones
Junior

Odeslat příspěvekod depo63 13. 9. 2010 18:50

môže to byť tým že som neodpojil počas upgrade firmveru HDD ? predtým všetko fungovalo.
Super už som to spojazdnil mal som vypnutu Sambu ! OK
depo63
Junior

Odeslat příspěvekod indiana_jones 13. 9. 2010 20:24

Chápej to tak, že ze strany výrobce nejde jen o alibismus, ale doporučeným postupem pro upgade firmware chtějí především zamezit chybám a následně naprosto zbytečným reklamacím. Myslím, že odpojit HDD a nakopírovat sw pro upgrade na čistý flashdisk není zase tak náročné...:-)
indiana_jones
Junior

Odeslat příspěvekod qwer4 13. 9. 2010 20:36

Ja nič neodpajam.A bez problemov.
INTEL Core i7-2600K @4.8 GHz, MB:GIGABYTE G1.Sniper2 , MSI nVidia GeForce GTX560 Ti 2GB-SLI
, Kingston 8 Gb 1600MHz, 2X SAMSUNG 160GB RAID 0, Thermaltake ARMOR black, Corsair AX750

TV- Sony Bravia 65XE9005
qwer4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Trynyty 14. 9. 2010 11:04

Ahojte!Neviem či si niekto všimol,ale firmware na EVOLVE_BLADE_I_II_v7.0.9.r4357 nema potporu DVD mechaniky-pre mňa dôležita vec.Po 2 nepameta si poziciu pri DVD a DVD ISO,narozdiel od firmware na EVOLVE_BLADE_I_v7.0.9.r3240.(Použiva ho manžel,dcera a ja-každy s inym vkusom na žaner)
Nevie niekto spôsob ako dostat do evolve YouTube.Ďakujem za radu.
Trynyty
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků