Evolve Blade - 1.5TB Media Player SH

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indiana_jones 28. 1. 2011 22:52

Zdravím, instaloval jsem nový POHD r4824 a musím konstatovat, že proti r4318 je to nebe a dudy. Vše co jsem zkoušel jde daleko lépe. Subjektivně i náběh systému je rychlejší, především jsem postřehnul, že se zkrátila doba připojení interního HDD. Při procházení v menu i mezi soubory je plynulé a nezadrhává se. Připojený bezdrátový modul pracuje takřka bezchybně. Ve starším FW se mi stávalo, že po chvíli přehrávání internetového rádia se zničeho nic restartoval. Při procházení složek v PC přes bezdrátový modul je pružnější, reaguje okamžitě. Jediné co jsem dnes zaznamenal, že při přesunu souboru na disk byl datový tok pomalý jako u USB 1.1. Pokud máte stejné zkušenosti, napište, prosím, pokud vám pracuje USB port vpořádku, zkusím u sebe přeinstalovat. Co se týče BT, nemám zkušenosti, nepoužívám jej. V předchozích příspěvcích jsem četl, že je graficky nepovedený. Myslím, že je to jen věc vkusu, mě se vcelku líbí.
indiana_jones
Junior

Odeslat příspěvekod DejvidCV 30. 1. 2011 22:48

Mám dotaz... Jaký je tedy poslední, funkční a opravdu přínosný firmware pro EVOLVE Blade (Miniblade) a jaké funkce, věci tento firmware přidává? Případně nějaký odkaz na něj. Děkuji za odpověď...
DejvidCV
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zekon666 1. 2. 2011 09:56

indiana_jones píše:Zdravím, instaloval jsem nový POHD r4824 .......


Zrovna jsem se k tomu chystal napsat. Vše OK ale síťovky šly totálně do pr... Předtím to blblo,padalo, ale jelo to po wifi tak 4000kB/s a po drátu v poho 12 000kb/s. Teď to šlo do kytek a jede to tak 300kB/s a to i po kabelu. je to nepoužitelné. Někde je něco sakra špatně :-(
To nikomu neudělalo? Přes USB mě to připadalo jako předtím, zkusím víc.
zekon666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indiana_jones 1. 2. 2011 13:57

TO: zekon666
Síť je u mne v pohodě. Proti staršímu r4318 nepadá, nekouše se, po wi-fi adaptéru jsem stahoval kolem asi 6,4Mbit a po kabelu do 18Mbit. Prakticky vše co jsem zkusil po instalaci nového fw r4824 pracuje daleko lépe (až na USB port). To tak vypadá, že ti asijci dělají co kus to originál...:-D Při aktualizaci fw používám doporučený postup, tedy připojím flashdisk, pak podržím tlačítko power asi na 20 sec. Poté proběhne aktualizace. Druhý postup je aktualizovat z menu přístroje. Nevím a ani jsem se nepídil po tom do jaké míry je rozdíl mezi těmito dvěma postupy, ale využívám ten doporučený, který jsem vyčetl na stránkách AC Ryan...
indiana_jones
Junior

Odeslat příspěvekod brezous 1. 2. 2011 15:44

to: zekon666
U mě to taky jde normálně.Instaloval jsem to tedy přes menu přístroje takže mne malinko oproti minulé instalaci 4318 překvapilo že už se nevybíral zvlášť firmware a potom ještě doplňky jako samba... atd ale jinak to jede.
Ještě jsem nezkoušel něco kopčit přes usb a asi se k tomu ani nedostanu protože vše kopčím přes lan-jsem totiž línej přebíhat s fleškou tak proto :-)
Od minula(4318) tam přibylo Youtube,mám i dojem že ty blu-ray ripy 1080p jdou o něco lépe,potom přeskakování v seznamu filmů se zapnutým náhledem již tak nezadrhává,jinačí zbarvení stavových ikonek - takže zatím spokojenost.

Možná přeci jen jedna výhrada a to,že v prohlížeči by mohly být lépe zvýrazněny položky (USB,HDD,KARTA...atd) na kterých je zrovna kurzor je to takové mdlé !!! ,ale přežít se to samozřejmě dá.
Naposledy upravil brezous dne 1. 2. 2011 20:07, celkově upraveno 1
brezous
Junior

Odeslat příspěvekod indiana_jones 1. 2. 2011 18:46

Flashdiskem kopíruji z důvodu, že LAN i WLAN jsou příliš pomalé. Flasdisk mám high speed od Patriot, čtení/zápis 30/15MB/s, (tedy 240/120Mbit/s). U wi-fi, jak už jsem výše psal, se zlepšil přenos a prakticky udrží signál přes celý den, kdy je přístroj spuštěný. Žádné zamrzávání a až na asi dvě výjimky žádné náhodné restarty. Bohužel mám router 802.11g a protože připojený wi-fi modul je 802.11n, tak věřím, že až zakoupím lepší router, zvýší se i datový tok. Když pominu můj problém s USB (ale s tím si zkusím ještě pohrát), tak je to první fw, který mi pracuje naprosto výborně! Jak píše nick brezous, zbarvení ikonek dělá problémy, ale je to spíš problém podbarvení kde zrovna "kurzor" stojí, zabarvení menu jako takové celkem mému oku lahodí...
indiana_jones
Junior

Odeslat příspěvekod zekon666 1. 2. 2011 20:22

Hmm, tak to mě asi jebne.
Jen pro jistotu. Do Evolve se připojíte úplně normálně tak že aniž by se cokoli do Evolve sypalo jej najdete v síti jako další disk a kopírujete plnou rychlostí?
Vím že u jedné verze ACRyan se musela nahrát do Evolve Samba jinak v síti nebyl.
zekon666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indiana_jones 1. 2. 2011 20:51

V této nové verzi (r4824) mi stačí, když jsem ve stejné skupině, tedy Workgroups a ihned po spuštění přístroje mám přístroj přihlášený jako PlayonHD a mohu jím procházet jako se sdíleným diskem v síti.
indiana_jones
Junior

Odeslat příspěvekod ivo123456 1. 2. 2011 22:49

ovšem ta rychlost po siti je žalostná!!!, největší rychlost je po USB jak z externiho usb disku nebo USB připojením Blade to PC.
ivo123456
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brezous 2. 2. 2011 14:37

No fakt že jó :tleskani ,díky indiana_jonesi za ten tip s tou WORKGROUPs.A já to pořád honil prav.tl. myši na "tento počítač" připojit síťovou jednotku - vypsat adresu tu co je v menu BLADEa.... pravda je ,že na toto jsem trochu natvrdlejší,ale vždycky jsem se z pc pomocí lan do BLADEa dostal,ale tohle je lepší pěkně z total commadera mnooo to je pohodičkaaa dííííkyyy. :D

Ale ta rychlost je žalostná to je pravda.Třeba já,když jsem si přístroj koupil,poté naformátoval disk v přístroji,potom zase vymontoval a na první naplnění filmy,které jsem měl v pc cca 600GB jsem ho prostě "pověsil na mašli" a to bylo asi jediné nejrychlejší řešení pro tuto situaci když je velký objem dat najednou.
Jelikož se mi prostě nechce pořád přístroj přemisťovat z obýváku k pc tak to mám řešený LANkou a prostě si počkám až to tam nakopíruju no,stejně mám zaplé pc tak jestli si to tam někde pomalu chroupe je mi fuk. 8-P

A trochu jsem si ho jetště "vytunil" a to tak ,že jsem mu zespod přilepil takové ty filcové kolečka (co jsou třeba na nohy od židlí, aby nepoškrábly podlahu) kvůli lepšímu proudění(nasávání) vzduchu. Uff to jsem se ale rozkecal-konec.
brezous
Junior

Odeslat příspěvekod zekon666 3. 2. 2011 07:52

brezous: a kolik ti hlásí TC při kopírování rychlost?
zekon666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indiana_jones 3. 2. 2011 11:35

Jak jsem výše psal o r4824, že mi dělá roblémy přenos dat přes USB port: Takže jsem měl k přesunutí nějaké další soubory a kopírování z flashdisku -> USB port přístroje a ten proběhl vpořádku. zřejmě jsem měl problémy jen s tím jedním avizovaným souborem. Pro jistotu jsem nechal zkontrolovat pevný disk přes SMART utilitu a zdá se, že je vše OK.
Náhodou, neznáte někdo konverzní program pro DVD do AVI tak, aby přímo z disku DVD vložil vybrané titulky?
indiana_jones
Junior

Odeslat příspěvekod stepikm 3. 2. 2011 12:50

Lze sledovat obraz pres HDMI a zvuk pripojit pouze analogove na 2.0 reproduktory pres prislusne vystupy? Chci pristroj pripojit na projektor.
stepikm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indiana_jones 3. 2. 2011 13:07

Jelikož HDMI přenáší obrazovou i audio složku, tak to řeším tak, že ztlumím zvuk na TV (MUTE) a audio reguluji přes ovladač Evolve.
indiana_jones
Junior

Odeslat příspěvekod stepikm 3. 2. 2011 13:10

Aha, takže to tedy z principu lze. Šlo mi o to,aby z těch analogových vstupů šlo vůbec něco ven, když je to připojeno zároveň přes hdmi.
stepikm
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků