Evolve Blade - 1.5TB Media Player SH

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Iv0vI 26. 3. 2010 18:03

Ahojte.
Prosim pomozte s pripojenim HDD cez LAN priamo do PC.
Aky pouzivate kabel? Krizeny alebo priamy?
Kde vsade mam nastavit (a ako) adresy. V Evolve mam posledy firmware a zapnutu Sambu. Linka siete je ziva, ale nikde za ten svet nemoze pridat sietovy hdd (este som to nikdy norobil) ani podla vyssie uvedeneho nahodu to nezvladam :(
Dik kazdemu ochotnemu.
Iv0vI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slk01 26. 3. 2010 18:33

Iv0vI píše:Ahojte.
Prosim pomozte s pripojenim HDD cez LAN priamo do PC. ...

Zdravim,
predpokladam, ze na pripojennie do internetu pouzivas nejaky router s integrovanym switchom. V tom pripade ti postacuje obycajny patch kabel, ktory bezne kupis v obchode. Kedze na strane Evolve mas zapnutu sambu, dalsou podmienlou je aby Evolve aj PC mali IP adresy z rovnakeho rozsahu. Ak na PC mas rucne nadefinovanu IP-cku tak aj na Evolve musis rucne nadefinovat IP adresu z rovnakeho rozsahu ako aj masku posiete a pripadne ak chces v Evolve vyuzivat BT tak aj predvolenu branu (Default Gateway). Ak ale vyuzivas napr. vstavany DHCP server v routry, tak v Evolve len zvol aby si Evolve prideloval IP-cku automaticku na zaklade dotazu DHCP servera a mas ostatne nastavenia vyriesene :). Ak mas toto splnene, mal by si cez polozku Pocitace v sieti vydiet Evolve. :-)

-- 26. 3. 2010 18:36 --

Iba pre info :-)
dalsia novinka z produkcie Evolve.
EVOLVE Scorpio: Full HD rekorder
http://www.tvfreak.cz/art_doc-A50F229D8 ... 1680E.html
slk01
Junior

Odeslat příspěvekod Iv0vI 26. 3. 2010 18:40

Zial nie, nemam ziaden router, iba adsl modem pripojeny cez usb. Viem ze je to "troku" harakiri, ale (zatial) staci. V evolve mam nejaku divnu adresu 127.0.0.1 ako to mam/mozem zmenit? V PC nemam ziadnu IP-cku (neviem kde mam nastavit) na to sietovom pripojeni vidim IP len nuly...

-- 26. 3. 2010 20:23 --

Supeeer, uz som sa dostal dalej. Som na Evolve stranke "BT player" Neighbor Web, ale ked klikem na Visit Neighbor = error... :( este asi nemam vyhrate, vsak?
Iv0vI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polachi 26. 3. 2010 19:42

Ale funguje, jen to nesmis zkouset v FF ale v IE.Ja se pripojuji na hdd pres Total commandra.
polachi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Iv0vI 26. 3. 2010 19:47

To by som aj ja rad. Ako to dostanem do TC? Inak skusal som to v Opere, ale v IE to iste :-(
Iv0vI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polachi 26. 3. 2010 19:55

TC by se ti mel objevit v siti Venus.Ale mozna bys to mel nejak ozivit restartovat PC a vypnout a zapnout evolve.A ten HDD musis mit spravne na formatovany.
polachi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Iv0vI 26. 3. 2010 20:51

HDD formatovalo evolve, tak snad bude ok. Inak ked som na tej evolve web stranke tak je otvorena ako http://192.168.1.100/home.html Odkaz na Bittorrent download funguje, ale visit net... nie restart nepomaha, este skusim preinstalovat extensions... Ked bude uspesny dam vediet. Extension, samba etc. som instaloval este na povodnom firmware...
Iv0vI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cifo1 26. 3. 2010 21:05

biocide píše:
wathers píše:Zdravím, někde to tu bylo, nemohu to najít - mohu defragmentovat jako normální HDD bez ztráty dat?

Jistě... Chová se jako normální externí disk, tudíž lze i defragmentovat...


A please čím resp. ako mám defragmentovať HDD keď ho mám namontovaný v Evolve? Používam iba TC.
Cifo1
Junior

Odeslat příspěvekod biocide 26. 3. 2010 21:12

Připojíte dodaným usb kabelem k PC a formátujete klasickými defragmentovacími nástroji jako normální externí disk. Doporučuji třeba program Defraggler, který je free.
biocide
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cifo1 27. 3. 2010 10:00

No nechce sa mi ho odpájať kde ho mám teraz umiestnený, nedá sa to cez sieťový kábel?
Cifo1
Junior

Odeslat příspěvekod slk01 27. 3. 2010 10:14

To: Iv0vI

Ako mas momentalne prepojene PC a Evolve?. Predpokladam ze asi napriamo tzv. krizenim (cross) káblom.

Ip adresu v PC nastavasis cez Nastavenia-Sietevove pripojenia a kliknutim na Miestne pripojenie k sieti sa ti zobrazi okno kde si najdes polozku Internet protocol (TCP/IP) a kliknes na Vlastnosti cim sa ta otvori nove okno a prekliknutim na polozku Pouzit nasledovnu IP navolit pozadovanu IP-cku. (mozes pouzit napr. 192.168.1.1). Masku podsiete ti navoli automaticky (255.255.255.0). Na Evolve zase nastav IP-cu na 192.168.1.2 a msku 255.255.255.0. Teraz by si mal vydiet Evolve v TC alebo cez Miesta v sieti.
slk01
Junior

Odeslat příspěvekod Iv0vI 27. 3. 2010 19:26

To: slk01
Praveze NEmam cross kabel, ale iba priamy (nekrizeny). S tym zdasa to nerozchodim. Da sa mi komunikovat len cez web a odpoveda len aplikacia BitTorrent, na disk sa s im nedostanem. Je to teda v kably? IP uz mam nastevene dobre aj v pc a aj v evolve (192.168.0.1 + 192.168.0.2). masku mam rovnaku (255.255.255.0) tam aj tam, ale ako hovorim mam len priamy LAN kabel.. :(
Iv0vI
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slk01 28. 3. 2010 10:54

To:Iv0vI
Na priame pripojenie PC-EVOLVE potrebujes krizeny (cross) kabel. Alebo vymen terajsi USB DSL modem za router s integrovanym switchom.
slk01
Junior

Odeslat příspěvekod jerry007 30. 3. 2010 20:41

Ahoj vsem,
mel bych par dotazu ohledne multimedialniho centra Evolve
Blade. V posledni dobe chci nejaky takovyto prehravac,
nepotrebuji prave nejakou super masinu za x-tisic (popcorn napr),
chci neco na prehravani hlavne filmu a serialu v .mkv a pripadne
nejakych ukazek v .mov. A ted k veci, procital jsem diskuzi a jen
bych se chtel v necem ujasnit, pripadne jeste doinformovat, takze...

1. Co se tyce pripojeni pres USB, mam doma 2x 1TB externi disk WD,
nacte to normalne i v souboru NTFS, ja jen, ze spousta prijimacu nebo
napr. TV s USB vstupem zvladaji pouze FAT. A z externiho HDD prehrava urcite plynule, ze?

2. Co jsem chtel a myslim, ze to na zacatku nebylo, je zmenit umisteni
a pripadne velikost titulku (je super, ze podporuje v pohode ceske titulky, ikdyz v dnesni dobe to asi uz je temer u vsech), cetl jsem, ze by to melo jit nyni?!

3. Ohledne datoveho toku, pise se, ze zvlada max50MB, ale predpokladam, ze u souboru MKV to je vice nez dostacujici, ne?

4. Kdyz budu mit nejaky rip se zvukem DTS-HD koukam, ze to nejak prepocita, ale asi s DOLBY TRUE HD mi nepujde zvuk vubec nebo se pusti normalni dolby?

5. Zkouseli jste WI-FI? Jak to funguje? Jen, ze do nej dostanu net a muzu tahat nebo se da vyuzit i jinak na prenaseni dat pres sit, atd (asi jo, co jsem cetl)?

Tak a to je asi vse, co me napada, jen posledni vec, zda byste mi tento stroj doporucili nebo pripadne abych zvolil jinou alternativu, koukal jsem na nej a za ty prachy mi pripada super.

Dekuji moc za info a se omlouvam, ze otravuji

P.S: pro demonicus - posilal jsem ti SZ, ale nejak se mi nedarilo ji odeslat a pak zustala v neprijatejch, tak nevim, zda je to nejaky problem nebo zdas ji jakoby jeste nedostal a hodil jsem to radsi i do diskuze
jerry007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slk01 31. 3. 2010 11:53

Zdravim jerry007
1. Co se tyce pripojeni pres USB, mam doma 2x 1TB externi disk WD,
nacte to normalne i v souboru NTFS, ja jen, ze spousta prijimacu nebo
napr. TV s USB vstupem zvladaji pouze FAT. A z externiho HDD prehrava urcite plynule, ze?
- ano uplne bez problemov nacita aj disk vo formate NTFS. Ja taky osobne pouzivam. :-)

2. Co jsem chtel a myslim, ze to na zacatku nebylo, je zmenit umisteni
a pripadne velikost titulku (je super, ze podporuje v pohode ceske titulky, ikdyz v dnesni dobe to asi uz je temer u vsech), cetl jsem, ze by to melo jit nyni?!
- zmena velkosti, umiestneia a farby titulkov je mozna od pociatocneho FW Evolve

3. Ohledne datoveho toku, pise se, ze zvlada max50MB, ale predpokladam, ze u souboru MKV to je vice nez dostacujici, ne?
-uplne postacujuce. Este som sa nestretol s ripom filmu, ktory by mal vacsi datovy tok. ;-)

4. Kdyz budu mit nejaky rip se zvukem DTS-HD koukam, ze to nejak prepocita, ale asi s DOLBY TRUE HD mi nepujde zvuk vubec nebo se pusti normalni dolby?
- s tymto bohuzial nemam skusenost, takze dufam ze niekto iny ti to zodpovie. :-D

5. Zkouseli jste WI-FI? Jak to funguje? Jen, ze do nej dostanu net a muzu tahat nebo se da vyuzit i jinak na prenaseni dat pres sit, atd (asi jo, co jsem cetl)?
- mozes to kludne vyuzit aj na prenasanie dat cez siet.
slk01
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků