Evolve Blade - 1.5TB Media Player SH

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod darien_fawk 23. 7. 2011 20:01

Telnetni sa na prehravac a pingni googel. Ak ti napise alive, tak mas spojenie a nejde ta stranka ak napise hocico ine, tak v prehravaci nemas nastaveny net.
darien_fawk
Junior

Odeslat příspěvekod brezous 24. 7. 2011 10:43

Díky moc Mariovi za pomoc. :tleskani
Takže jsem pokročil až do zdárného konce.Zakopanej pes byl u mne zřejmě opravdu tím nastavením sítě v Evolve.V Pc mám WinXP a jak jsi psal mrknul jsem do síťových připojení/stav/podpora/podrobnosti/ a tam podle podrobností síťového připojení skusil změnit hodnoty v Evolve.No podařilo se mi rozjet ty archivy,ale v Pc mi vyskočila bublina(znovu opakuji že síťování moc nerozumím-spíš vůbec) že nějaké zařízení v síti koliduje s jiným.Tak jsem akorát v Bladu v nast.sítě změnil poslední číslíčko v adrese IP. Povedlo se,ale stejnak nevím co jsem to vlastně provedl.
Takže teď objevuji to, co vy už dávno máte projeté.Akorát mě mrzí že nejdou ty archivy(ČT, Novy, nebo STV) jak jsi psal o pár příspěvků výše.Ale zase co bych chtěl za ty prachy že jo? ;-)
Ale vážně, ještě jednou moc děkuju za rychlou pomoc MarioviF3M a Darien_Fawkovi(i když upřímně řečeno nevím o čem to ten Darien vlastně psal-to už je na mne moc odborné-chtělo by to pro mne trochu víc polopaticky sorry) ale pánové díky moc :tleskani
brezous
Junior

Odeslat příspěvekod MarioF3M 24. 7. 2011 15:53

Ty archivy Ti musi fungovat vsechny. Ten posledni postup co jsem popsal urcite funguje!
Řazení kanálů v programu Chansort - Návod >>> http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1228331
SMART WEB TV >>> https://vimeo.com/113193255
MarioF3M
Junior

Odeslat příspěvekod brezous 25. 7. 2011 15:28

No tak bohužel nefungují (bavíme se tedy o těch,co jsi i ty zmiňoval o pár příspěvků výše).Pokud najedu např. na archív čt objeví se sice náhledy -to je ok-vyberu video a potvrdím tak mi to vypíše hlášku "cannot play media file" + "potvrdit" toť vše.

Další problém,který se mi vyskytl a který už mě začíná slušně vytáčet >:-( je ten,že při zapnutí Blada mám obraz v NTSC a nejde ho přepnout do jiného režimu.Nebo naskočí obrazovka s volbou jazyka a poté s nastavením sítě,zrovna tak jako když nahráváš nový firmware a potom tě to vyzve k tomu prvotnímu nastavení.Jako kdyby se tam nějak ten firmware s tím co jsem tam nainstaloval dle tvého návodu nějak hádal či co.
No a teď babičko raď.Já jsem z toho tedy jelen.
brezous
Junior

Odeslat příspěvekod brezous 25. 7. 2011 18:21

Tak mi asi není souzeno mít ty archívy a o to mi šlo především.
Přehravači dělá hrozné problémy s těmi nainstalovanými archívy se korektně spustit-to mi teda hlava nebere.Tak jsem nahrál znova firm.4824 bez instalace archívů a zapínám a vypínám několikrát po sobě a zatím ok.Jsem z toho smutný :'(
brezous
Junior

Odeslat příspěvekod MarioF3M 25. 7. 2011 20:32

Pokud mas znova nahrany firmware tak ted nainstaluj podle toho posledniho postupu ty archivy a musi to fungovat!
Řazení kanálů v programu Chansort - Návod >>> http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1228331
MarioF3M
Junior

Odeslat příspěvekod Cifo1 26. 7. 2011 18:39

Zdravím, môžete niekto napísať prečo nejde archív TV NOVA? Pri spustení niektorého archívu vypíše "cannot play media file" + "potvrdiť". Zo slovenskými archívmi nie je problém ale tiež nie všetky idú. Mám Evolve 1 a firmware 4824. Po vypnutí prístroja sa ale sám samovoľne zapne, ostáva však čierna obrazovka a vypisuje "nepodporovaný režim" a deje sa to stále dookola a nepomáhalo ani vypnutie zo zásuvky. Jediná vec ktorú som mohol urobiť bolo nahrať znovu firmware a potom nabehol ako má. Samozrejme všetko nastavenie je fuč.
Naposledy upravil Cifo1 dne 27. 7. 2011 09:35, celkově upraveno 1
Cifo1
Junior

Odeslat příspěvekod brezous 26. 7. 2011 18:59

to MarioF3M:
Tak jsem opět laboroval a poznatky jsou takovéto: Po nahrání softu 4824 a následném nainstalování archivů dle tvého postupu je vše ok jen pokud přístroj nevypnu.Takže jsem si hezky projel všechny archivy-některé fungují a některé ne,ale to je vesměs jedno,důležité je,že přístroj jede. Jenže! potom ho vypnu,po chvíli opět zapnu a pak......tadáááá-prd a vořech ,přístroj jede černobíle v ntsc.Takže pěkně počeštit+nastavení sítě a ....zase nic,prostě nic jede si v ntsc a síť je mrtvá. Potom pomohlo jen dát flešku se softem 4824 a znovu nahrát soft.Takže už to vzdávám.Pokud by jsi měl nějakou radu sem s ní.Díky.
brezous
Junior

Odeslat příspěvekod MarioF3M 27. 7. 2011 17:06

Aby fungovaly archivy Novy a CT musi byt po te instalaci v "UPnP" (prohlizec/UPnP) slozka "MediaTomb" Nevim jaky firmware nahravate nebo jak (postup tu popsany nekde je) ale ja a Hares nemame zadny problem. Samozrejme ze uplne vsechny archivy nejdou, to nejde nikomu, ale Novy, CT atd urcite jde! Proc se prehravac vypina to nevim instalaci jineho firmwaru nez orig. dela kazdy na vlastni nebezpeci!

MarioF3M
Junior

Odeslat příspěvekod brezous 29. 7. 2011 16:16

to MarioF3M:
No nezbývá než ti pogratulovat,že ti to tak pěkně maká-no mě teda ne.Tak jsem to znova skusil a pořád mi to zlobí.Ve složce UPnP nic nemám a ani nevím jak to tam dostat.Firmware(který jsem stáhl na tomto fóru) instaluji buďto přes menu nebo podržením síťového vypínače jak tu bylo popisováno.V tom problém nemám.Ten firmware 4824 při instalaci ukazuje "Start installation...(rev.4318)" a po najetí do systémového infa se ukazuje toto:

Software:v7.3.4 r4824
Compiled at: Dec 02 21.32:16 2010
Bootloader: 000.0202.0023L
HWaddr (eth0):00:CE:39:61:62:9D
HWaddr (wlan0):Unknown
Board: 1073DD C+

Taky se tu probíralo nějaké měnění bootloaderů ,ale do toho nechci šťourat to se mi zdá už docela riskantní-mam to ještě v záruce.
Já mám spíš podezření i na špatně nastavenou síť,ale s tím bohužel nepohnu,protože tomu zkrátka nerozumím.
brezous
Junior

Odeslat příspěvekod eaget 29. 7. 2011 23:35

Zdravím všechny uživatele konkurenčních produktů, na jedné straně mě těší, že naše práce v oblasti TV archivů a online TV má takový dopad, že nás kopírují i jiní :-), na druhou stranu však budu muset pomalu přemýšlet jak znemožnit stahovaní našich feedů konkurencí. Kupte si raději rovnou přehrávače EAGET a odpadnou Vám komplikace s instalací. :-)
Stále hledáme nové členy do týmu EAGET, kteří budou vytvářet pro uživatele nové funkce a služby. MarioF3M? Nemusíte tak nic dělat na koleně, ale naopak budete se moci presentovat oficiálně. Kontaktujte nás pomocí webového formuláře na webu http://www.eaget.cz a domluvíme se.
Team EAGET
eaget
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hares 30. 7. 2011 06:35

zdravím všechny,
to @eaget
jsem rád, že mi přehrávaní archivů od EAGET běží a doufám, že nebudete dělat naschvály.
PlayOn jsem si koupil před rokem a tehdy jsem hledal cokoliv co byl multimediální přehrávač s DVB-T současně. Bohužel pokud se nemýlim, EAget stále nic takového nemá a proto jsem koupil playOn. Dnes nemám důvod kupovat další produkt kvůli archivů TV. primárním požadavkem byl přehrávač všeho. (hlavně AVCHD videa z kamery). Dalším požadavkem byl DVB-T. Až posledním požadavkem bylo zpestření feedu + online TV. Jsem programátor a tak rád si vylepším svůj PlayON. Jsem vděčný, že u Vás EAGET jste toto vytvořili. Bohužel nebudu si hned kupovat váš produkt. Ale pokud byste chtěl moji podporu tak to jo.
Hares

-- 30. 7. 2011 07:09 --

to @brezous
pokud ve složce Upnp nic nemáš tak to je špatný, toto by ti mělo fungovat. pokud ti to bude fungovat, pojedou ti i archivy tv. MediaTomp slouží sice k něčemu jinému, ale to je jedno.

Obrázek

můžeš se podívat na moje rady zde: http://www.acryan.com/forums/viewtopic. ... 3&start=20

pak by mne zajímalo co je napsano v souboru "mediatombHares.log", je umistěný asi zde : /usr/local/etc/mediatombHares.log
Co tam je?
hares
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brezous 30. 7. 2011 21:13

zdravím,
to:hares
díky za reakci,mrknul jsem na ty tvé rady,četl to asi 8x abych trochu pochopil problém,poté odskoušel postupy od 3. stránky,ale podle mne je to tam tak zmateně popsané-promiň(znovu opakuji,že nějakému programování opravdu nehovím),že výsledek byl horší než pokusy podle uživalele Mario...,který to tam také testoval a opravoval ti nějaké ty příkazy.Bohužel pro mne je to už tak nesrozumitelné,že nějaký závěrečný postup,na kterém se domluvíte by pro takové laiky jako jsem třeba já neuškodil.
Nebylo mě příliš jasné,že píšeš "obsah složky mediatomb" vložit do kořene HDD-takže,když jsem tam ten obsah složky rozbalil tak tam bylo plno různých souborů,avšak telnet hlásil něco jako málo místa na disku a bla bla bla...no nic,smazal jsem je a vytvořil složku mediatomb,do ní rozbalil ten obsah a stejně telnet hlásil samý erory.Ty soubory jsem tam vkládal pomocí total commanderu,kde jsem se nestačil divit,protože se mě každou chvíli Blade ztrácel a nemohl jsem se na jeho HDD vůbec dostat.

Já na těch archivech nikterak nelpím,bral jsem to jako příjemné plus,ale přeci jen by to nebylo špatné to mít ;-]

Ohledně složky UPnP-je hezké říct,že je to špatné,ale co s tím mám tedy dělat? :-(
A ohledně toho souboru "mediatombHares.log" tak to ti asi nepovím,když to tam prostě nenacpu :-(
Ale konec nářků-nebudu-li ty archivy mít,tak se z toho neoběsím.Budu rád za případnou pomoc,sleduji toto fórum pravidelně a třeba se jednou povede.Díky ahoj Brezous.
brezous
Junior

Odeslat příspěvekod eaget 30. 7. 2011 21:27

hares píše:zdravím všechny,
to @eaget
jsem rád, že mi přehrávaní archivů od EAGET běží a doufám, že nebudete dělat naschvály.
PlayOn jsem si koupil před rokem a tehdy jsem hledal cokoliv co byl multimediální přehrávač s DVB-T současně. Bohužel pokud se nemýlim, EAget stále nic takového nemá a proto jsem koupil playOn. Dnes nemám důvod kupovat další produkt kvůli archivů TV. primárním požadavkem byl přehrávač všeho. (hlavně AVCHD videa z kamery). Dalším požadavkem byl DVB-T. Až posledním požadavkem bylo zpestření feedu + online TV. Jsem programátor a tak rád si vylepším svůj PlayON. Jsem vděčný, že u Vás EAGET jste toto vytvořili. Bohužel nebudu si hned kupovat váš produkt. Ale pokud byste chtěl moji podporu tak to jo.
Hares

-- 30. 7. 2011 07:09 --

to @brezous
pokud ve složce Upnp nic nemáš tak to je špatný, toto by ti mělo fungovat. pokud ti to bude fungovat, pojedou ti i archivy tv. MediaTomp slouží sice k něčemu jinému, ale to je jedno.

Obrázek

můžeš se podívat na moje rady zde: http://www.acryan.com/forums/viewtopic. ... 3&start=20

pak by mne zajímalo co je napsano v souboru "mediatombHares.log", je umistěný asi zde : /usr/local/etc/mediatombHares.log
Co tam je?

Zdravím
to MarioF3M, EAGET má produkt EAGET M9 :-). Nemusíte hned kupovat náš produkt, pokud máte zájem můžeme Vám ho zapůjčit a pokud bude spolupráce dobrá tak Vám ho i necháme. Ozvěte se mi přes kontaktní formulář na našem webu a můžeme to probrat, zda to bude přínosem pro oba.
Jak to bude s Archivy ještě musím promyslet. Věřím, že chápete, že nás to stojí hodně času a peněz udržet to v chodu.
eaget
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dkpecko 10. 8. 2011 20:26

brezous píše:to MarioF3M:
Tak jsem opět laboroval a poznatky jsou takovéto: Po nahrání softu 4824 a následném nainstalování archivů dle tvého postupu je vše ok jen pokud přístroj nevypnu.Takže jsem si hezky projel všechny archivy-některé fungují a některé ne,ale to je vesměs jedno,důležité je,že přístroj jede. Jenže! potom ho vypnu,po chvíli opět zapnu a pak......tadáááá-prd a vořech ,přístroj jede černobíle v ntsc.Takže pěkně počeštit+nastavení sítě a ....zase nic,prostě nic jede si v ntsc a síť je mrtvá. Potom pomohlo jen dát flešku se softem 4824 a znovu nahrát soft.Takže už to vzdávám.Pokud by jsi měl nějakou radu sem s ní.Díky.

brezous, s najvacsou pravdepodobnostou nemas nainstalovany firmware 4824, ale mas tam 4824+
v menu pristroja sa zobrazuje iba ako 4824, ale je to verzia prerobena ruskymi bratmi tusim z Iconbit. image 4824+ ma cca 90MB a image 4824 origos ma iba cca 54MB - tak ho lahko rozoznas.

Ja som mal tiez povodne nainstalovany 4824+ a chovalo sa mi to presne tak ako popisujes. Origos 4824 najdes tu: http://www.acryan.com/downloads/PV73100 ... ropean.zip

...ak ti ho nezoberie tak musis zmenit najprv bootloader na playonacky. to mozes urobit napriklad instalaciou tohto firmware: http://www.uloz.to/9379475/r3582-rar

...vela zdaru
dkpecko
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka