Evolve Blade - 1.5TB Media Player SH

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod olegs 22. 1. 2010 09:45

Poslední firmware od PlayOnHD
http://www.acryan.com/downloads/Firmwar ... ropean.zip
stránka podpory http://www.playonhd.com/en/#support . Instalace standardní, pokud bych chtěl
vrátit FW od Evolve, tak posledni je tady
http://www.evolve.cz/ftp/HMC/HMC-80FHD/
Je taky funkční, nejprve jsem mel jeho, ten z výroby je na-nic.
olegs
Junior

Odeslat příspěvekod Peeepík 22. 1. 2010 10:26

Zdravím, prosím o radu, nedávno jsem zakoupil tento přehrávač a trápí mě na něm jedna skutečnost. Pokud jej po vypnutí vytáhnu ze zásuvky, tak se mi OBČAS po dalším spuštění nenačte disk. Musím jej znova vypnout a někdy ani to nepomůže a načte HDD až po třetím spuštění. Dodám, že toto se děje i po aktualizaci na firmware od evolvu 2602. Myslíte, že je to důvod k reklamaci, nebo mám něo blbě nastaveno. Díky za odpověď.
Peeepík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod demonicus 22. 1. 2010 11:21

Olegs - testnu to, vypadá to zajímavě. dík

Peeepík, a) bych ho pořád neodstavoval z elektřiny :) b) zkusil bych obnovení tov. nastavení - to je v nastavení v menu c) pokud to nepomůže a dělá to nějak "častěji" tak bych to určitě reklamoval.
G165
demonicus
Junior

Odeslat příspěvekod Peeepík 22. 1. 2010 11:45

Díky, jen dodám, což sem zapomněl, že to dělá občas i bez vytažení z 230V, tedy po normálním vypnutí ovladačem (důvod tohoto vytahování je můj 3-letý synek, kterému červené světílko nedá spát :)). To tovární nastavení jsem taky zkoušel i jsem formátoval HDD a dělá to pořád. Zaráží mě, že to dělá právě jen občas a i po novém firmware. Mám obavu, že bude možná HDD vadný. Odpoledne zkusím ještě poslední firmware od PlayONu a dám vědět.

Ještě jsem našel souvislot, že pokud to HDD nenačte, tak v menu-nastavení-sytému-položka (nevím jak se jmenuje ale načtou se tři ZŘejmně ovladače a jeden z nich je SAMBA - pardon za neodborný vysvětlení jsem laik) u těchto je infrmace NENAINSTALOVÁNO místo SPUŠTĚNO v normálním provozu). Tak se domnívám, že chyba je v zavedení těchto "ovladačů" nebo co to je.

Chci se zeptat, šlo by potom nejnovější firmware od Playonu přehrát zpět evolváckým. Jde o tom, že kdybych to reklamoval, abych nedostal odpověď, že jsem poruchu způsobil neoriginálním firmware od playonu. Čemuž bych se nedivil.
Peeepík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bunuel 22. 1. 2010 12:27

Peeepík píše:Díky, jen dodám, což sem zapomněl, že to dělá občas i bez vytažení z 230V, tedy po normálním vypnutí ovladačem (důvod tohoto vytahování je můj 3-letý synek, kterému červené světílko nedá spát :))

Kazdy rozumny pristroj by mel mit moznost tlumeni displeju a svetylek. U pristroju, ktere tuto moznost nemaji, silne doporucuju svetylka prelepit. Bud "propustne" pres cele svetylko, ze dojde ke ztlumeni, nebo neprusvitne s ponechanim milimetru odhaleneho svetylka - to nijak nerusi a i z milimetru se da snadno poznat, v jakem stavu se pristroj nachazi.
Bunuel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod olegs 22. 1. 2010 12:40

To se stává, pokud jsi moc rychlý. Player nestihne nastartovat plugin pro hard disk. Nesmíš par vteřin mačkat na DO po zapnuti. U firmware od PlayOnHD je vidět kdy ten plugin nastartuje.
olegs
Junior

Odeslat příspěvekod olegs 22. 1. 2010 12:47

Určitě jde, nahrát ten Evolvacky poslední FW . Mam ten player jen týden, a taky o to mel obavy.
Existuje postup pro nucená nahráni FW v momente zapnuti playeru (pokud by novy nefungoval0.
olegs
Junior

Odeslat příspěvekod Peeepík 22. 1. 2010 12:54

Díky Olegu za odpověď, opravdu jsem laik a omlouvám se za hloupé dotazy. Tu hlášku s tim plugin-em ukazuje oproti původnímu již včera nainstalovaný firmware od evolvu v. 2602. Odpoledne ještě nahraju ten nový firmware od Playonu. Dotaz k poslední větě : má také CZ menu tento firmware od playonu?

Ještě mě mate i to, že se mi občas (né vždy) nabídne po uvedeném nepovedeném načtení HDD okno k formátování HDD a musím to stornovat. To ale asi taky souvisí s tim plugin-em, že?

A poslední dotaz :) k čemu slouží ty tři "Programy" nebo "Ovladače", kdy jeden z nich je ta SAMBA. To jsou ovladače k HDD, nebo co?

P.S. Jinak je přehrávač super!! Koupil jsem ho k ukládání a přehrávání videí z Full HD kamery, co to sype do formátu (h.264) MOV a přehrávač si s ním poradí. Jen jedna zkušenost ohledně tohoto formátu. Pokud nastavím na kameře rozlišení 1080p, tak se video na přehrávači trhá ale u 1080i nikoliv, už asi nestíhá HW přehrávače. To jen dodatek pro případné zájemce.
Peeepík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod olegs 22. 1. 2010 13:18

1.PlayOnHD CZ menu má.(bacha na jazyk titulku, nepochopitelně musi byt UTF-8 a ne středoevropsky )
2.formátování HDD, jak jsi správně pochopil, souvisí s pluginem.
3. Je to dodatečná programy
Samba slouži ke sdíleni HDD v lokální seti, potom ho mužeš namapovat jak seťový disk ve Windows
http://cs.wikipedia.org/wiki/Samba_%28software%29
Bitorrent je P2P klient
UniCGI umožni přístup k playeru z prohlížeče PC (správa bitorentu)
olegs
Junior

Odeslat příspěvekod Peeepík 22. 1. 2010 16:28

Díky Olegu, tak jsem rád, že to není důvod k reklamaci. Taky sem nahrál i ten poslední FW PlayonHD 2901 a jede to OK.
Peeepík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Geniss78 22. 1. 2010 17:37

Zdravím všechny ty,co tento přístroj mají nebo ho se teprv hodlají koupit. Mám ho teprv 4 dny takže mám zkušenosti minimální,ale už teď můžu říct,že splňuje mé očekávání. Ovšem až po přehrání firmwau ( ze strany 3). Do té doby mi nešly internetové radia. Přehrávání je taky celkem v klidu,obraz skvělý a zvuk,ten záleží na sestavě jakou má kdo doma,já osobně si na zvuk nemůžu vůbec stěžovat,to píšu hlavně pro ty,co ještě multimediální centrum nemají a obávají se kvality zvuku. Škoda jen,že přístroj nepřehrává audio HQ ( coč je CD v DTS-5.1). To je asi prozatím vše. Takže všem přeji kvalitní obraz a pěkný poslech.
Geniss78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slk01 23. 1. 2010 11:46

Zdravim vsetkych
Tak aj ja som natiahol do mojho Evolve firmware pre PlayONHD. Vsetko pracuje v poriadku. Oproti povodnemu firmwareu tam pribudli dalsie polozky :). Brot1cz urcite potesi ze je tu moznost zapnut 24p. Mna osobne prekvapila polozka Feeds kde je prezeranie RSS kanalov, pricom sa daju pridavat vlastne, Picasa a Flicker. Taktiez pribudlo Slovenske menu :). Takze zatial spokojnost.
slk01
Junior

Odeslat příspěvekod Geniss78 24. 1. 2010 08:56

Ahoj,koukám,že jsem natáhl firmware evolve a ne playonhd,protože tam nemám to 24p a ani tu položku feeds. Co vlastně mají na svědomí tyto funkce a je ten firmware i v češtině? díky moc,jsem úplný začátečník a mám hodně otázek.
Geniss78
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slk01 24. 1. 2010 11:14

Geniss78 píše:Ahoj,koukám,že jsem natáhl firmware evolve a ne playonhd,protože tam nemám to 24p a ani tu položku feeds. Co vlastně mají na svědomí tyto funkce a je ten firmware i v češtině? díky moc,jsem úplný začátečník a mám hodně otázek.

Zdravim Geniss78,
Firmware je aj v cestine a ako som pisal pribudla tam aj slovencina :).
Co sa tyka polozky 24p viac sa docitas tu: http://en.wikipedia.org/wiki/24p
Oproti firmwareu pre Evolve Blade je v tomto pridana plozko Feeds do hlavneho menu. Su v nej:
RSS - co je citacka RSS kanalov http://sk.wikipedia.org/wiki/RSS_(form% ... %C3%BAboru)
Picasa - je vlastne zdielanie fotografii na internete http://picasaweb.google.com/
Flickr - je nieco podobne ako Picasa. http://www.flickr.com/
slk01
Junior

Odeslat příspěvekod Geniss78 24. 1. 2010 15:01

No asi budu muset natáhnout ten firmware na playONHD ,protože další nemilá věc je ta,že asi po 2 hodinách přístroj prostě zamrzne a nejede. Nejde vypnout jak na čelním panelu tak ani přes ovladač. Musím ho vždycky vyndat z elektřiny a zase zapojit. No děs. Takže onen zmiňovaný firmware je taky na straně 3? Nebo jestli bys mi tu mohl hodit přímo odkaz na něj?Prosím. Díky moc.
Geniss78
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka