Multimediální centrum k TV

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hantronix 23. 2. 2010 07:42

Chtěl bych si pořídit multimediální centrum. Něco jako Xtreamer nebo Patriot nebo eGreat.
Nevíte někdo, který umí přehrát streamované video? Jde mi konkrétně o živý stream Óčka.
Cena tak do 5 tis.
Díky
Hantronix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nolwendil 23. 2. 2010 08:19

V tomto je to těžké. Tyto funkce v základu nenabízí žádný přehrávač. Buď se tam objeví později jako dospělé, a nebo jako "dodělej si sám", tedy že stream rozběhnout jde, ale musíš si s tím trošku pohrát... Myslím, že to šlo nějak zprovoznit u Xtreameru. Zkus mrknout sem: http://forum.xtreamer.net/index.php. Tady se dozvíš hodně právě o reálných zkušenostech...
Když jsem si takto pročítal fóra, tak jsem se nakonec rozhodl, že do toho nepůjdu... Přemýšlel jsi o HTPC? ;-)
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hantronix 23. 2. 2010 10:14

HTPC mám u TV teď. Mám na něm XBMC, ale Óčko se mi tam nepodařilo zprovoznit. Takže Óčko pouštím přes browser, což není moc pohodlný.
Kabelovku nemám, satelit by mi hyzdil balkón a na DVB-T Óčko nechytám, ale mám rychlý internet, přes který jede Óčko plynule.
Uvítal bych i jakoukoliv jinou radu, jak zprovoznit Óčko z netu jinak než přes prohlížeč, aby šlo pohodlně ovládat dálk.ovladačem.
Hantronix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 23. 2. 2010 10:22

dvblink nebo free mediaportal tv server
Naposledy upravil evlo dne 23. 2. 2010 14:27, celkově upraveno 1
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hantronix 23. 2. 2010 12:51

evlo píše:dvblink nebo free mediaporta tv server

Nějak nerozumím této odpovědi. Nejsou náhodou oba tyto programy na příjem z DVB-T? Já ale na DVB-T Óčko nechytám (jak jsem psal výše). Kdyby jo, tak nevymýšlím nějaký složitý řešení a naladím ho rovnou na LCD TV, která DVB-T i DVB-C má.
Hantronix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 23. 2. 2010 14:26

Hantronix píše:
evlo píše:dvblink nebo free mediaporta tv server

Nějak nerozumím této odpovědi. Nejsou náhodou oba tyto programy na příjem z DVB-T?
Ne.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 23. 2. 2010 14:45

Tak jestli máš HTPC, tak se ještě pořád můžeš smířit s tím, že je to nepohodlné, protože u multimediálního centra to třeba nepůjde vůbec... Spouštět streamy umí třeba i KMPlayer nebo VLC. Máš Windows, nebo nějaký Linux? Ten stream si navíc můžeš udělat i jako zástupce, a na toho se dá nastavit klávesová zkratka, čili ho můžeš pouštět i dálkáčem...
Uvědom si, že HTPC je sice tak trošku udělej si sám, ale na druhou stranu to pak alespoň funguje. U multimediálních center musíš spoléhat na to, jak to implementuje výrobce. Když Ti něco nepojede, nebo to nebude fungovat podle Tvých představ, tak seš nahranej a musíš čekat na výrobce. U HTPC většinou stačí chvíli googlit. Tak chvíle se sice někdy protáhne na několik dní, ale furt lepší než čekání několik měsíců na to, až výrobce potřebnou featuru nebo fix naimplementuje a do nového firmwaru...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 23. 2. 2010 14:53

Jeste neco je tu primo pro to tve xmbc http://wiki.xbmc.org/index.php?title=HO ... reaming_TV mozna z toho vyctes jak se napojit na udp stram ocka.

DOPLNENI: tak asi v tom byl pokrok, tumas http://wiki.xbmc.org/index.php?title=HO ... et_Streams ... 2 minuty hledani :)

Jestli chces, tak ti dam paypal a muzes mi tam podekavat :)))
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hantronix 25. 2. 2010 21:36

to Nolwendil: Mám Ubuntu a WinXP. Zkoušeno na obou. A zástupce samozřejmě používám. Asi zatím zůstanu u HTPC.
to evlo: Dík. Ale moc mi to nepomohlo. Tímto způsobem se dá rozchodit stream v .ra nebo .asx. Takže třeba ČT mi v XBMC běží. Ale to nepotřebuju. Tu chytám na DVB-T. Jenže Óčko vysílá v .swf :(
Hantronix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 26. 2. 2010 13:58

swf je jen programek, vedle toho je je jeste xmlko ze ktereho si to nacita informace jaky stream otevrit, trochu se posnaz sam.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kaja8615 18. 4. 2010 18:18

Existují multimediální centra, které jdou připojit k satelitnímu příjmači a nahrávat z něj filmy i ty v HD kvalitě na vestavěný HDD a následně je pomocí nějakého kabelu dostat do PC?
kaja8615
Junior

Odeslat příspěvekod Nolwendil 18. 4. 2010 22:22

Existují. Říká se jim HTPC a musíš si je vyrobit :-)
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oops! 19. 4. 2010 06:38

evlo píše:Jestli chces, tak ti dam paypal a muzes mi tam podekavat :)))
Radši bych ti chtěl poděkovat osobně. Napiš adresu kde bydlíš.
Oops!
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků