DVB-T rekordér ECG

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondris9 10. 3. 2010 17:09

Chci si pořídit levný DVB-T rekordér ECG TWIN 750 PVR. Myslím že to pro mé potřeby bude zcela stačit. Zaujalo mě, že umí i přehrávat z flashky. Výrobce píše o formátech DivX4/5 a MPEG-1/2, chci se tedy zeptat, jestli mi to přehraje obyčejná videa, která mám v počítači. Mám na mysli nějaký seriály atd. Jestli máte s rekordéry ECG někdo zkušenosti, prosím, napište :-)
HP 430 G2
Xiaomi Mi A1
ondris9
Junior

Odeslat příspěvekod Sentry 13. 3. 2010 09:19

Ahoj, zmineny DVB-T jsem si koupil vcera. Instalace behem chvilinky, odezva pri ovladani okamzita, vse v cestine ... tedy naprosto v pohode. Kompatibilita je pouze s MPEG2 jak jsem se docetl na internetu. Jinak s vyhodou lze pripojit nejen USB flash disk, ale take prenosny USB disk ... na internetu psali, ze bez problemu by mel byt samotny USB disk, problemy ma kombinovany napr. se cteckou karet. Nahravani ve velice dobre kvalite zaznamu, dvoji rezim, nahravani s informacemi programu (TS zaznam), ktere pak lze prehravat ale pouze z uloziste (rozumej pouze pres set top box !), druhy typ zaznamu je pak PS (ktery lze prehrat i na PC).
Zhruba 60 minutovy zaznam zabere 1,6 GB. Moznost nhravani zaznamu z EPG (bohuzel zde nelze menit cas konce poradu a neni zde neco jako bylo VPS u videa, ale to stejne podporovaly jen nektere kanaly), moznost rucniho nastaveni casovace (az 8 i na nekolik dni dopredu s vypnutym DVB-T resp. v pohotovostnim rezimu) - to funguje bez problemu. Moznost TIMESHIFT - sledovani poradu s casovym posunem vcetne zaznamu na USB disk. Moznost prehravani formatu *.JPG a *.MP3.
Prijemna cena 1200,- ... pro srovnani podobne zarizeni s pevnym diskem 160 GB stalo necele 3000,- s tim, ze zaznam lze prehrat pouze z vnitrniho disku pres set top box nikoli pres PC.
Takze mohu zatim jen konstatovat spokojenost.
Upozorneni na zaver. Verze fw tam po zakoupeni je 1.5, na internetovyh strankach vyrobce je ke stazeni soubor s fw, kterym lze fw upgradovat pres flash disk, zkousel jsem to, ale objevila se mi hlaska s moznym znicenim STB a rozdilnou konfiguraci, takze jsem to zrusil, protoze neni duvod cokoli menit. Vse je plne funkcni.
Honor 20 Pro - 8GB / 256GB
FW 10.1.0.268 (C431E10R5P1)
EMUI 3.1.0
Sentry
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karkar 6. 4. 2010 10:59

Rad bych se zeptal, jak jednoduche je rozhrani pro nahravani, myslis ze by mohl byt vhodny pro starsi lidi?
Jak velke soubory dokaze ulozit? Podporuje neco jineho nez FAT32?
dik
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sentry 6. 4. 2010 13:01

Tak k tomu DVB-T je cesky psana prirucka, kde je vse celkem srozumitelne popsano vcetne obrazku. Podporovan je FAT, FAT32, samotny DVB-T umi dokonce formatovat i NTFS, ale doporucuji FAT32.
Dejte si velky pozor ale na koupi externiho disku pro nahravani. Ne vsechny disky dokaze DVB-T indetifikovat. Ty informace jsou celkem dost zmatecne, ja kupoval 500 GB WD My Book Essential a tam je veliky problem, takze to nekupovat !!! Bude vam slouzit pouze jako zaloha k PC, ale DVB-T jej nedokaze detekovat ! Nastesti jsem udelal smenu s tchanem ;-) velky 500 GB, ktery mi byl k nicemu jsem smenil s jeho dvemi disky 320GB a 80 GB. Ten 80 GB bez externiho napajeni se kupodivu bez problemu detekoval (320GB s externim napajenim opet nedetekoval !), takze to chce opravdu nejdrive vyzkouset. A mne tech 80 GB na nahravani bohate staci, pri velikosti kolem 1,5 GB na hodinovy zaznam je to nejakych 50 hodin zaznamu. Nahravat jde primo stlacenim cerveneho tlacitka Record nebo pak planovat bud podle elektronickeho programu daneho kanalu, dalsi a asi nejlepsi moznosti je pak planovat rucne tj. cas zahajeni, kanal a jak dlouho ma zaznam trvat. Vzhledem ke komercnim pauzam a reklamam je posledni zpusob nejvhodnejsi. Nahravat dle elektronickeho programu je k nicemu, protoze zaznam zacne presne v case planovaneho vysilani, realita je ale takova, ze z 99 procent se zacina diky reklame o par minut dele. nahravat jde ve dvojim formatu, jeden ktery ma v sobe vsechny informace o programu, ale zaznam lze prehravat pouze na DVB-T a ma nizsi naroky na zabrani mista, druhy pak format pro pc. Ten zabere vice mista, ale lze jej prehrat na pocitaci. Nahravat lze az dva kanaly najednou, pokud nahravame jeden, muzeme sledovat jakykoli jiny, pokud nahravame dva najednou, muzeme sledovat jeden ze dvou nahravanych (tj. ne treti odlisny kanal).
Honor 20 Pro - 8GB / 256GB
FW 10.1.0.268 (C431E10R5P1)
EMUI 3.1.0
Sentry
Kolemjdoucí