Xtreamer nebo Playon!HD ? Nebo jiny?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jarda_R 7. 4. 2010 00:16

Zdravim,
jiz nejaky cas procitam diskuze o HD prehravacich a v podstate kazda je zamerena vzdy na jeden konkretni typ a prubeh je velice podobny - z pocatku prroblemy a odstaranene novym FW a nasledne vetsi ci mensi celkova spokojenost.
Ja osobne mam na HD prehravac nasledujici pozadavky:
- umisteni "nalezato"
- predpokladam prehravani prevazne filmu = nepotrebuji displej
- interni disk + jeho "plneni" pres LAN
- vzhledem k Full HD TV prehravani mkv a pod.HD ripu z netu ( u nekterych prehravacu je pry problem s jinou rychlosti nez 24p )
- HDMI a opticky vystup
- nepotrebuji rekorder s DVB tunerem

To tedy na uvod.

S temito pozadavky mi zatim jako vice ci mene vhodne vychazi Xtreamer ci Playon!HD ( Evolve blade jsem zavrhl - Evolve pro mne neni duveryhodna znacka a samotny fakt, ze dost uzivatelu pouziva v Blade FW od AC Ryan taky neco znamena..)

O Playon!HD jsem bohuzel nenasel zadnou diskozi a uzivatelske zkusenosti (anglicky psanou diskuzi si fakt neprectu :-( )...

Xtreamer ma mirnou nevyhodu v pouziti 2,5' HDD a problemy s chlazenim...ale zda se byt po strance FW uz "hotovy"

NO a ted bych tedy rad pozadal uzivatele o osobni poznatky a rady... a pripadne i jiny typ.
Podotykam, ze do velkych experimentu a casteho prehravani FW se mi moc nechce - rad bych jednou nainstaloval, poladil a uz jen uzival :-)

Asi se zatim vic klonim na stranu Playonu ( hlavne asi kvuli 3,5' HDD ) jen bych rad nejake zkusenosti od majitelu..


Diky... :-[
Jarda_R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dalid2 7. 4. 2010 13:13

Ahoj, skus si precitat forum na stranke vyrobcu:
http://www.acryan.com/forums/

Sam nad nim uvazujem...
dalid2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jarda_R 7. 4. 2010 13:25

Diky, o tom foru samozrejme vim, ale jak jsem jiz psal - anglicky psane diskuze si neprectu :-( - je tam sice i ceska sekce, ale ta je v podstate prazdna...
Asi jsi jazykoznalejsi - muzes mi tedy rict v kostce jake uzivatele uvadeji problemy?

Diky
Jarda_R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hares 9. 4. 2010 21:57

nechci delat reklamu, ale
ja taky anglicky neumim, ale diky Google se ji ani učit nemusim.

Nainstaluj si do prohlížeče Lištu od Googlu :
http://www.google.com/support/toolbar/b ... nswer=9230
a přibude ti kouzelne tlačítko "přeložit" a teď už můžeš číst stránky ve všech jazycích.

Jo přeloži to i činštinu
hares
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kormika 10. 4. 2010 12:23

Zdravím.Vlasním Play ON HD mini. Som sním velmi spokojný. Chcel som verziu mini aby bol apsolutne tichý.K počitaču som pripojený Lan kablom. Zaťial mi prehral všetky mkv-čka ktore mám bez problemov. Takisto podporované hudobné formati su výborné,dokonca prehra DTS-audio do dvojkanálu. Tiež reakcie na pokyny dialko.ovladača su pomerne rychle /kamarát ma Egreat a ten reagule ovela pomalšie/ Čo sa týka filveru ten sa dosť často aktualizule/dokonca ho uplatnuju majitelia inej ,,značky". Pokial máš dalšie dotazi rad odpoviem.
kormika
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 10. 4. 2010 12:30

kormika --> "filver" = firmware ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kormika 10. 4. 2010 12:40

Vdaka za opravu,nabuduce budem pozornejší.
kormika
Junior

Odeslat příspěvekod Jarda_R 10. 4. 2010 19:37

Diky vsem, ohledne prekladace - zkusil jsem ho na par diskuzi, ale konci na zkratkach a slangu, takze v realu se clovek dozvi jen zaklad :-(
Za zkusenost okolo PlayOn!HD mini diky, jen dotaz - takze bez problemu prehraje i jine fps nez 24? Nekde jsem videl zminky o trhani obrazu ( ale u jineho preharavace ).
Jarda_R
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kormika 11. 4. 2010 16:30

Ano prehráva aj iné fps ako 24,sam sa naň nastaví.Doteraz mi prehral všetko,aj napr filmi s velkostou 15GB a dvomi DTS stopami.´Čo sa tika hudby neprehralo format ape ale ten je zriedkavý a neprehraju ho ani ine prehravače.Uživatelské rozhranie je napr. oproti eGreitu lepšie,jednoduchšie a rýchlejšie.Ja som zatial spokojný,čakam na nový firmware nktorý už bude obsahovať Bittorent client. Velký Playon ho ma a mnoho dalších dobrých vecí.
kormika
Junior

Odeslat příspěvekod kormika 8. 5. 2010 07:43

Pre tých čo uvažuju o Playon!HD. Po inštalacii noveho firmware prehra aj 45GB Avatar s anglickou DTS-Master Audio.
kormika
Junior

Odeslat příspěvekod hustakF 25. 7. 2010 13:05

Přehrává tedy Blu-ray ISO se všemi bonusy a případně live contenty?
hustakF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod robelles 8. 8. 2010 20:02

Playon má už vylepšený model s označením+ . To je pokrok. ??? ...
robelles
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal.Kili 25. 5. 2011 16:07

Zdravím,

zakoupil jsem si Xteramer SW. Na tom by asi nebylo nic divného. Bylo mi doporučeno, abych provedl co nejdříve upgrade softwaru, prý to pak bude mít více funkcí. Asi před půl hodinou jsem provedl ten upgrade. Napsalo mi to, že stažení proběhlo úspěšně a po restartování by to mělo být O.K. Jenže mě se uprostřed už onu půl hodinu točí kolečko a ne a ne se to zrestartovat. Myslíte, že je to normální, nebo se něco podělalo? Popřípadě jak dlouho to trvá?

Popenec
Michal.Kili
Junior

Odeslat příspěvekod raveX 28. 6. 2011 11:21

to kormika: když jsi zkoušel ten film s DTS-MA přehrál to přímo v passthrough nebo to downmixoval třeba jen na DTS? Pokud bys mohl, ověřil bys to? nejlepe přímo podporu DTS HD a MA. Docela dost lidí hledá informaci jestli to je přehrávač schopenej přehrát, ale nikde nic pořádnýho zatím není. Díky
raveX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kormika 28. 6. 2011 16:43

to raveX: bohužial ja mám 1-vu verziu a tá to nedokáže prehrať v passthrough len to downmixuje na DTS. Nová verzia mini 2 to už dokáže. Takže pozor pri kupe. V tom novom na konci označenia čip má to ,+"-ko. To je základ. Musím sa opraviť. Výrobca píše že do passthrough posiela Dolby TrueHD 7.1, Dolby Digital Plus 7.1. O DTS-MA sa nezmienuju. Ale na magarských forach som čital že +-kový čip zvlada aj DTS-MA.Ja tiež predávam svoj Playon kvoli tomuto. Pritom ked som kupoval svoj tak na krabici mal uvedené že posiela v passth. HD zvukové formáty. Asi kupim eGreat R6 tá to už zvláda,je lacná len pripojenie k počitaču sez sombu je mizerné.
kormika
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků