DVD rekordér LG DR389

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Big Muscle 11. 4. 2010 13:07

Dosluhuje nám starý VHS, a tak hledáme patřičnou náhradu. Vybrali jsme DVD rekordér LG DR389, který lze sehnat levně. Jenže problém. Máme připojení přes kabelovku UPC - analogový příjem. Tento rekordér má však digitální tuner. Co jsem koukal, tak RF vstup/výstup má.

Takže moje otázka. Bude možné naladit kanály z analogovýho signálu a nahrávat je? Bude možné se současně koukat na TV a zároveň nahrávat?

Přijde mi, že digitální tuner analogový signál nenaladí. Ale v nějaké anglické diskuzi jsem našel, že prý to normálně půjde a půjdou všechny funkce, jaké šly na starém VHS.

Má někdo zkušenosti s tímto rekordérem?
Díky.
Big Muscle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karkar 12. 4. 2010 01:03

Osobne mam zkusenost s DVD HDD Rec. Philips 5570, na analogove kabelovce jde naladit pouze cast programu, vypada to ze analogovy tuner neumi cele pasmo. Doporucuju nejprve sehnat vic informaci ci vyzkouset.
Mozna by stalo za to rekorder koupit na internetu a v pripade, ze vsechny kanaly naladit nepujdou tak vratit.
Jinak co se tyce nahravani a divani se, vyse zmineny nahraval pouze program na ktery jsem se dival, i s funkci timeshift.
Aby bylo mozne sledovat jiny kanal nez se nahrava je myslim potreba mit dva tunery (u digitalni snad jde pri nahravani sledovat porady v ramci stejneho multiplexu i na jeden tuner)
Časy jsou zlé, Kamile...
--
Potichu: Atom PC @ Debian->FLAC->Squeezebox Classic->Dispre II v 4->Senn HD 595
Nahlas: Atom PC @ Debian->mp3/FLAC->Squeezebox Classic->M-Audio BX5a
Na ven: Iriver T10FM->Koss Plug
karkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Big Muscle 12. 4. 2010 18:27

Díky za odpověď.

To mi přijde divné, že by tuner neuměl celé pásmo, ale je pravda, že když ladíme kanály na televizi, tak tam je několik různých pásem a v každém jsou jiné kanály. Tak pokud tuner umí jenom některé pásmo, tak to může být problém.

S tím nahráváním. Zjistil jsem, že ten rekordér má průchozí RF (Antenna) Out konektor a DVD výstup umí pouze přes Audio/Video Out (a dále asi do SCARTu). Takže by teoreticky mělo být možné připojit do televize oba konektory. pro nahrávání pak využívat tuner v rekordéru (sledování DVD přes SCART) a pro sledování TV tuner v TV (příjem přes RF).

Teď už jenom zjistit, jaký tuner ten rekordér vůbec má. Na českých webech jsem našel, že analogový, na zahraničních zase DVB-T. Je možné, že by se v různých lokacích dělal s jiným tunerem ale pod stejným označením?
Big Muscle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 12. 4. 2010 18:47

LG DR389 DVD Recorder:

DVD Recorder with built-in Standard Definition Tuner.
Includes: Digital Tuner.

Ale je pravdou, ze ani v original manualu o tuneru neni ani carka.
viz.
http://www.lg.com/au/support/product/su ... ct-profile
Abox
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Big Muscle 13. 4. 2010 15:03

Na českých a slovenských webech jsem zase našel:
Digitální tuner: nemá DVB-T tuner
Analog tuner: PAL I,B/G,I/I, SECAM D/K
Big Muscle
Kolemjdoucí