DVD s HDD rekorderem a DVB-T

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Namor_J 15. 4. 2010 17:26

Hledám nějaký rekordér, který by uměl DVB-T, měl HDD.
Občas se ale dívám na jiný program, než který nahrávám a protože zanedlouho zruší analogové vysílání, potřeboval bych něco, co by umělo nahrávat digitální signál na disk a zároveň umožňoval přehrávání, umí to nějaký podobný přístroj? Já si objednal před vánoci jeden podobný, ale ten nedodali s tím, že se přestal vyrábět (DVD Panasonic DMR EX89EP-K).
Dnes mi obchodníci řekli, že sice DVD HDD recordery jsou, ale že mají jen jeden DVB-T tuner, takže pro sledování televize si musím prý pořídit set-top box. Já bych to vše však chctěl mít v jednom. Existuje takové řešení?

Prodejce mi nabízel i nějaké multimediální centra HDD, ale ty asi nemají pro změnu DVD. Sice moc DVDček nevypaluji, ale přesto si někdy chci něco vypálit (zálohovat) a nevím, jak bych to z takového to centra dostal na DVD (ono se to dá nějak kopírovat jednoduše na počítač)? Předem díky za odpověď.
Namor_J
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 15. 4. 2010 20:15

Tak takový přístroj,tedy DVD rekordér s dvěma DVB-T tunery,bohužel není.
Pak tedy zbývá kombinace "klasického" rekordéru s jedním tunerem a samostatný set-top-box.Ty se vyrábějí i s dvěma tunery,možná by se to to hodilo.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 4. 2010 20:31

Doporučil bych raději set-top-box se dvěma tunery s HDD připojeným přes USB.
Jednotunerový stojí už od 1000 Kč, pokud požaduješ podporu HDTV tak si připrav asi 2,5 tisíce. Dvoutunerový začíná na patnácti stovkách, dvoutunerové HDTV jsou docela drahé a zatím se vyplatí spíše koupit dva jednotunerové.

No a když budeš chtít něco vypálit, tak HDD odpojíš, připojíš k PC a vypálíš. Je to výrazně levnější než DVD rekordér.
Naposledy upravil PatrikChrz dne 15. 4. 2010 20:40, celkově upraveno 1
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Caderom 15. 4. 2010 20:39

Doporučuju DVB-T STB s možností nahrávání na externí disk a samostatný DVD přehrávač. U DVD rekordérů není výjimkou, že se signál konvertuje na analog a poté zpět do digitálu na požadovaný bitrate pro DVD, což kvalitu nahrávky velmi ovlivní. Případ digitální konverze MPEG2-MPEG2 na tom není o moc lépe. Jediný DVD DVB-T rekordér schopný nahrávat bez rekomprese a sehnatelný v ČR je/byl snad jedině jeden model Radixu. Oproti tomu tzv. PVR STB s možností nahrávání na interní nebo externí disk ukládají v drtivé většině přímo to, co chytí z antény.
Caderom
Junior

Odeslat příspěvekod Namor_J 15. 4. 2010 23:12

PatrikChrz píše:Doporučil bych raději set-top-box se dvěma tunery s HDD připojeným přes USB.
Jednotunerový stojí už od 1000 Kč, pokud požaduješ podporu HDTV tak si připrav asi 2,5 tisíce. Dvoutunerový začíná na patnácti stovkách, dvoutunerové HDTV jsou docela drahé a zatím se vyplatí spíše koupit dva jednotunerové.

No a když budeš chtít něco vypálit, tak HDD odpojíš, připojíš k PC a vypálíš. Je to výrazně levnější než DVD rekordér.

Tak to vypadá, že asi nejlepší bude ten dvojitý DVB-T tuner s HDD a možností komunikace s PC (jako je třeba to dvoutunerové HDTV) . Když by mi stačila normální kvalita obrazu, existuje i nějaké takové řešení - prostě bez HDTV, ale aby to umělo podobné věci? Nějak jsem nenašel jiný dvoutunerový set-top-box s harddiskem...

Nevíte, zda tyto přístroje umí nahrávat časovaně i třeba rádio, které obsahuje signál DVB-T?
Namor_J
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 4. 2010 07:09

Osobně bych raději doporučil STB s HDD ne zabudovaným, ale připojitelným přes USB. Případná manipulace - odpojení a připojení k PC, výměna za naplněný,... bude jednodušší. Navíc ne všechny přístroje se zabudovaným HDD umí dostat data ven na počítač, někdy jsou dokonce ty HDD s nějakým nestandardním FAT systémem (další problém v případě výměny HDD (poškozený, větší), aby se zamezilo kopírování). To u "čisté no name číny" nehrozí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Namor_J 16. 4. 2010 07:45

Moc díky za cenné rady, stejně mi to však nejde na rozum. Ten externí disk však pak musí být neustále zapnutý, když chci nahrávat pomocí časovače, není to nevhodné? Vím, že pak asi je horší výměna disku, ale na druhou stranu já ho snad nebudu potřebovat vyměňovat. A třeba ten STB s HDD co jste zmiňoval s dvěma tunery má přímo podporu přenosu dat do PC přes USB.

Stejně si však říkám, jak snadné bude případné zálohování na DVD. Popravdě řečeno jsem v tom spíše začátečník a vyhovovalo mi na mém starém HDD recordéru to, že jsem si označil pořady, k vypálení a ty se mi vypálily... Když jsem však zkusil stáhnout DVD do počítače, to se stáhlo v nějakém divném formátu, který zase pořádně nešel ani přehrát či vypálit (nebo jsem spíš neměl čas studovat tejden jak to udělat).

A nevíte jak je to s tím rádiem, jestli to podobné přístroje umí?
Namor_J
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 4. 2010 07:58

Namor_J píše:Moc díky za cenné rady, stejně mi to však nejde na rozum. Ten externí disk však pak musí být neustále zapnutý, když chci nahrávat pomocí časovače, není to nevhodné?

Záleží na modelu STB, některé HDD připojení přes USB odpojují, některé ne. Samozřejmě je tu možnost použití flash pamětí nebo u některých STB SD paměťových karet.

Ohledně toho rádia nevím, ale nevidím důvod, proč by to nemělo jit?
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod islander1 17. 4. 2010 11:38

islander1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 17. 4. 2010 15:20

To je "normální" rekordér,ale pouze s jedním tunerem DVB-T.
Tazatel potřebuje 2 DVB-T tunery.
jito
HD SATan