Chyby nahrávky na DVD rekordéru Samsung SH895

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 5uch 24. 7. 2012 16:21

V některých případech při nahrávání TV programu na DVD rekordéru Samsung SH895 dochází k chybám nahrávky:
- nahrávka spouštěná časovým nahráváním vůbec neproběhne... nebo
- v nahrávce je množství chyb - nahrávka (obraz i zvuk) se při přehrávání "sekne" a poté "přeskočí" vpřed. Někdy je nahrávka natolik hustě "zasekaná", že se prakticky nedá sledovat - ze zvuku se stane nervy drásající škrtání a prskání.
- dojde ke zkrácení času nahrávky - pořad, který v reálu trval 50 minut byl v seznamu pořadů s uváděnou délkou necelou minutu.
- při přehrávání se v místech sekání zastavuje čas nahrávky
- reálná doba přehrávání u tohoto na minutu zkráceného pořadu byla ve skutečnosti něco přes minutu (k signalizovéné délce se zřejmě připočetl čas, kdy časový údaj při přehrávání stál).

Nevím, zda je to shoda okolností, ale tyto chyby se projevily v posledním týdnu pouze na nahrávkách z ČT2 - ne na všech a ne vždy ve stejné míře. K chybám docházelo v menší míře i dříve, ale již si nepamatuji, zda i tehdy to bylo na ČT2

Můj dotaz:
je tato chyba způsobena chybami v přijímaném signálu - a měl bych zkusit naladit jiný vysílač? Při sledování ČT (ne v okamžiku chybného nahrávání - to byl přístroj bez dozoru) žádné viditelné problémy s příjmem ČT2 nejsou. Síla signálu na DVD tuneru je nyní 58-60%
Nebo jde o chybu přístroje a je to na reklamaci?

Mimochodem:
Samsung SH895 je pěkná hrůza, pokud jde o nedotaženost softwaru, uživatelského rozhraní, ovládání, chování a rychlost reakcí. Ale měl jsem za to, že hardware je v pořádku. Naštěstí se už neprodává, ale nikomu bych ho po vlastních zkušenostech nedoporučil.
5uch
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků