PS3 SLIM vs. top Bluray přehrávače

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hexxisek 21. 8. 2012 06:34

OT
Jirkamichalek: br za 30...to už bych nazval "videofílie" :-D
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod robelles 21. 8. 2012 11:12

...Myslím , že největší rozdil bude v kvalitě TV...

Tak s týmto súhlasím. Pioneer už je doma. A na tej tv veľa záleži. Rozdiel v obraze je, otázka je či je to správnym smerom, či je to tak správne ako to dáva pioneer, alebo to dám priamo cez tv bez prepočtu a nechám všetko na TV.
robelles
Junior

Odeslat příspěvekod martinhamr 21. 8. 2012 12:15

Dovolím si říci,že v tomto ohledu mi rukama prošlo docela dost přehrávačů bluray disků. A můj názor je již podložen zkušenostmi. Začínal jsem na Samsungu,pak koupil Pioneer , dále Onkyo starší model,a dnes Onkyo poslední model,který je v současnosti na trhu. Musím říci že první koupě PS3 byla vyloženě pro přehrávání Blu ray filmů . Hry jsem zhruba do 35let vůbec nehrál. Když jsem zjistil že u ranného modelu PS3 nejde zvuk přes bitsream,koupil jsem si Samsung. Obraz nebyl špatný,ale nebylo to ono . Pak byla výměna TV a k tomu od stejné značky i Blůčko Pioneer . Super obraz a super zvuk ( AVR Onkyo ). Byl to ale model bez BDLive funkcí,o které jsem vcelku stál a proto jsem pokukoval buď po Denonu a nebo po Onkyu. Zvolil jsem Onkyo na jednodenní test. Byl jsem ohromený velkým zlepšením zvukového projevu filmu a i detajlnějšímu obrazu na TV.Technika jde neustále kupředu. Ač jsem skoro nechtěl měnit pioneer za Onkyo ( viz TV ),tato zkouška mě okamžitě přesvědčila o změně.

Co tím chci říci,PS3 je již obrazově a především zvukově překonaná. Kdo to myslím s Home cinema vážně,a může utratit nějakou kačku navíc. Určitě bych ozkoušel přehrávače renomovaných značek.
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod neis 21. 8. 2012 13:07

Jednalo se o starou Fat nebo slim verzi PS3?
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 8. 2012 15:10

martinhamr: "Co tím chci říci,PS3 je již obrazově a především zvukově překonaná."

A na zaklade ceho to tvrdis, kdyz si, jak sam pises, ps3 vymenil za samsung a posleze i TV? Cili ps3 jakoby srovnavas na stare TV a Onkyo na nove TV? O:-)
A opet jsem se nedozvedel, v cem ze je to ci ono lepsi, jen proste ze to je lepsi :)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Junior

Odeslat příspěvekod martinhamr 21. 8. 2012 15:15

Petře je to jako s barevnou a černobílou TV . Ty řekneš že obraz na barevné TV je uplně o něčem jiném než na černobílé. A já se tě zeptám jak jsi to měřil ? Ty máš nějaké profi přístroje ?

Například Onkyo je proti PS3 po zvukové stránce,někde jinde. Kvalita zvuku je znatelně lepší,v detailech a prokreslenost prostoru je dokonalejší. Ano neměřil jsem to,pouze to poslouchám na svoje uši. Toť vše.
PS : to jsi mi špatně porozuměl,já měl po celou dobu souběžně PS3 a i Blu ray přehrávače.

neis . ano byla to stará verze PS3. Dnešní již bitstream umějí. Ale to jsem již měl Pioneer. A samozřejmě již novou verzi mám na hry .
martinhamr
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 8. 2012 17:33

martinhamr: Bud tak laskav a nevnucuj mi, co ja reknu nebo nereknu. Nejsem natolik rekneme omezeny, abych tvrdil, ze je neco lepsi nez druhe a nicim to nepodlozil. Kdyz uz chces pouzivat prirovnani, tak tve srovnani prehravacu vychazi tak, jako kdybys tvrdil, ze gulas od Novaka je lepsi, nez gulas od Sobotky. Tedy porovnani absolutne nicnerikajici.
A opet je tu ta pohadka o tom, jak by zrejme nekomu ruce upadly, kdyby vzal fotak a kdyz ma tedy ty dva pristroje vedle sebe, udelal prime srovnani. Ne, to je holt moc tezke, jednodusi je se snazit vsechny kolem presvedcit o tom, ze tam ten rozdil vidi a hotovo.
Mimochodem pokud ti jde z pajonyra bitstream a z ps3 lpcm, tak neporovnavas zvukove vlastnosti prehravacu, ale ps3 a receiveru, bozinku.
Petr Luňák
Junior

Odeslat příspěvekod Krabák 21. 8. 2012 18:30

Chlapi, zajímá mě jedna věc a sice audio výstup (analog) z PS3. Jak je na tom se zvukovou kvalitou (jedná se mi o klasické CDčka). Nyní mám Panasonic DMR-E65 ... Děkuji za odpověď.
Krabák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirkamichalek1 21. 8. 2012 18:39

Záleží jak jseš náročnej, není to zrovna audio nirvána, přes co to budeš poslouchat. Ten Panasonic jsem nikdy neslyšel, ale bude to asi podobné. Konzole nejsou zrovna stavěný na věrnou reprodukci zvuku. Ale zkusil bych poprosit Petra Luňáka, on ti to odborně vyfotí, dá fundovaný komentář a můžež si to třeba na mizerným monitoru porovnat. :tleskani
Jirkamichalek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krabák 21. 8. 2012 20:31

Jedná se mi o to, že PS3 má ten svůj konektor se cinchi. Tak nevím jestli z toho leze "kvalitní" audio výstup (chci ho zapojit do stereo zesilovače přes cinche). Měl jsem CD player Technics SL-PS670A (nic extra) a ten mě teda zklamal! Kdyby ten PS3 hrál na úrovni "lepších" dvd playerů/CD playerů byl bych rád. Co mám info, tak přes optiku hraje parádně …
Krabák
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 8. 2012 23:00

Jirkamichalek1: opatrne s tim sarkasmem, doporucuji utahovat si pouze z veci, ktere dobre znas, jinak ti hrozi leda velke ztrapneni:

"Although in our testing we saw virtually identical performance from both the PS3 Slim and the Oppo BDP-83, we'd still give the Oppo a tiny edge on Blu-ray playback because of its exceptional handling of rare content material. (See the Oppo BDP-83 review for more details."

http://news.cnet.com/8301-17938_105-10316079-1.html
Petr Luňák
Junior

Odeslat příspěvekod Jirkamichalek1 22. 8. 2012 05:28

http://www.oppo-bluray.co.uk/reviews/
Ani jedna recenze mi neukázala jak OPPO hraje.
Já jsem však podle vlastních OČÍ A UŠÍ spokojen.
Petr Luňák:
Stačí mi přečíst si přspěvky u tvého profilu a vým s kým mám tu čest. Bojuj za svou pravdu a přesvědčení dál.
Ostatní ať se rozhodnou podle sebe. 8-)
Jirkamichalek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 8. 2012 06:22

we saw virtually identical performance from both the PS3 Slim and the Oppo BDP-83

Tvrdy orisek pro nekoho, kdo tvrdi opak a neni schopen svuj nazor prakticky obhajit (a pritom by to bylo detinsky snadne). Nekde bude asi zadrhel^_^
Petr Luňák
Junior

Odeslat příspěvekod robelles 22. 8. 2012 07:14

Všetci sa tu bavia len o zvuku. Príspevkov o //obraze// na čo sa tu dotyčný pýtal hlavne je tu tak zo päť. Táto téma ide do stratena....škoda mala dobrý začiatok.
robelles
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 8. 2012 10:21

robelles: naopak, ja celou dobu pisu, jak je az trapne jednoduche udelat porovnani obrazu a jsou tu minimalne dva uzivatele, kteri takove porovnani udelat mohou, ale z nejakeho duvodu nechteji.
Petr Luňák
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka