pomoc s vyberom MMC

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod desann 10. 11. 2012 16:15

zdravim.
uz viac nez mesiac rozmyslam nad vyberom dobreho MMC k starsej plazme panasonic viera.

prakticky sa uz len rozhodujem medzi eGreat R200S a Evolve Infinity Twincoder HD.
potreboval by som aby mi niekto vedel porovnat tieto MMC pripadne odporucit ktory vybrat.

Podla recenzii a skusenosti uzivatelov je lepsi egreat. Mne sa osobne tiez paci prevedenim, ma displey, 2 WIFI anteny AVSAK
jeho firmware mi pripada po vzhladovej stranke nie moc podarene a prehladne (oproti peknemu evolve) navyse pluginy tretich stran ako DMD a XliveCZ predstavuju dalsi chaos pre technicky menej zdatnych (MMC budu pouzivat aj rodicia a deti, aspon co sa tyka zakladnych funkcii) prostredie tieto pluginy maju tiez ine ako zvysok menu a dizajnovo tiez nie su na tom najlepsie.... neviem ako je to s funkcnostou..

edit: len chcem podotknut ze tie 2 wifi antenky su pre mna hlavny plus egreatu, kedze tv sa nachadza v miestnosti s dost slabym signalom

Evolve podporuje archivy od vyroby oficialne takze tam sa asi nestretnem s nic podobnym. novy FW vychadza kazdy mesiac a jeho vzhlad mi pride omnoho krajsi ako u egreat...

je toho viac, ale vsetko to mam len dojmy a moje pocity z recenzii potreboval by som nejake realne skusenosti, ich vzajomne porovnanie.... a odporucenie. Hlavne aby nemali problem deti a rodicia -co v pripade Egreatu nvm nvm...
desann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tarabascz 23. 11. 2012 21:21

zdravíčko

prosím poraď mi čo si si nakoniec vybral, a ako si s výberom spokojny.
Ja mám teraz ten istý problém, až na to že Evolve som už uplne vypustil podla skuseností iných užívatelov, ešte som rozmýšlal nad Xtreamer SW-3, ale vraj od toho tiež ruky preč.

Teraz už mám len dva ale neviem sa rozhodnut mezi nimi - nenašiel som zásadný rozdiel a to Egreat R160S a R200S (až na tie dve ant. u R200S)
ale HW a SW mi pride ten istý
čo myslíš ?

vopred ďakujem
Tarabascz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 5. 2. 2013 21:05

Ahoj,pokud jsi ješté nekoupil tak evolve je na ovládání jednoduché,dává do TV perfektní obraz ato i video s niším rozlišením firmware je snadno obnovovat za nový. Mám ev.asi 2 měsíce a jsem v celku spokojený,vifi bez problému,přehrávání souboru také a to i mkv HD 10 a více GB.Já mohu jen doporučit.Překvapuje hlavné plynulím přehráváním jak z TV archyvu tak všech audio video kodeku.
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Krásný starý stroj 5. 2. 2013 23:30

Hlavní rozdíl mezi Egreat a Evolve je v přítomnosti DVB tuneru.Evolve má dokonce dvojitý.
Jinak je to stejné jako u všech těchto moderních výdobytků.Návody nic moc,chyby software,občas se to kousne,jeden je na něco lepší než druhý a opak.Já bych to domů nechtěl,poněvadž bych se s tím musel naučit žít-sorry,jsem ze staré školy. o<:)
Audio-Yamaha MCS1330b,walkman Panasonic,iRiver T9,Sen HD239,
sub Velodyne,DAC box S usb Project,
Video-Panasonic TX-L47DT50,BDT-220,sat MASCOM MC5300,Topfield 7700,
Pc-HP ProBook4520s
Historia magistra vitae
Krásný starý stroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lumix22 18. 2. 2013 23:24

Ahoj, taky řeším problém s výběrem MMC. Mohli by jste mi pomoct s výběrem? Bude hlavně sloužit pro přehrávání: AVI (DivX/Xvid), MKV, Mp4, Mpeg4, Jpeg, mp3, WMA, Flac a časem i DVD-ISO, BD-ISO, BDMV a DLNA, NAS, UPnP. Základem jsou DD a DTS dekodéry zvuku, ale rád bych, aby tam byly i HD dekodéry zvuku. V hledáčku mám tyto modely:
1, eGreat R200S Pro
2, Evolve Infinity Twincoder HD
3, WD TV Live Hub
4, Xtreamer SW3
5, DUNE HD TV-303D

Ještě mě napadl 6,Dune HD Base 3D, ale to už je krapet jiná kategorie :-D
Který z MMC z této nabídky by jste mi poradili? Jinak ve Stereo/Video 2/2013 vyšel test MMC. Je v něm testován např. Evolve Infinity Twincoder HD - 88% vynikající, eGreat R200S Pro - 93% Vynikající, Xtreamer SW3 - 90% Vynikající. Před 2 roky byl testován ve Stereo/Video i WD TV Live Hub a hodnocení Velmi dobrý. Ale moc mi výběr tento test neulehčil. Na Heuréce jsou zajímavé recenze k těmto MMC. Xtreamer propadl, o Dune tam není nic, WD výborný ale nemá HD dekodéry zvuku, Evolve Velmi dobrý, tak samo i eGreat R200S Pro. Tak nevim. Poradte mě prosím. :hm
lumix22
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 20. 2. 2013 08:05

tady je zbrusu nový článek:
http://avmania.e15.cz/xtreamer-tv-novy- ... prehravaci
Xtreamer TV mě před pár týdny zaujal, nakonec jsem ale koupil Xtreamer Pro.
:-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AK-47 20. 2. 2013 23:45

Ahoj, resim uz podobny problem. Mel jsem podminky:
- slot na 3,5 SATA (podminkou,jelikoz chci pouzit HDD z PC ktere zlikviduji narvane datama).
- krmit ten externi HDD v MMC klasickym nakopirovanim z PC pres neco (samba ? , nebo nejaky webovy rozhrani - na tohle jsem doted nenasel jasnou odpoved ani u jednoho zarizeni)
- SPDIF ci digital.koax kvuli transportu do DAC --- > stereo zesik
- jako bonus jsem chtel ovladat MMC pres androidi telefon (neni podminkou)

Byl jsem doted rozhodnut pro sencora SMP-9000PRO (splnoval vetsinu pozadavku), ale kdyz ctu ze chipset RTD 1186 ma bytostne problemy s rychlosti i pres LAN, rozhodl jsem se pro nejaky levny NAS + MMC.
Cenove bomba mi prijde tohle:
http://www.alza.cz/egreat-eg-r6s-pro-na ... 374640.htm

Nepotrebuju zadny RAID ci pravidelny zalohy, jen mne tam zarazi jediny podporovany filesystem exFAT (Budu muset nekam odlozit 400Gb dat z NTFS)...

1) Nemate nekdo s timto konkrentim resenim umax zkusenost ci jste o nem neslysel ? Nikde nemohu skoro nic najit (zrejme novinka)
2) Hloupa otazka - pokud je nejake MMC na cistokrevnem Androidu stejne jako ve smartphonech, pujde vzdy MMC i pres androidi telefon (aplikaci do ni) ovladat ? Jako to ma uvedeno u sveho MMC western digital...

DIky za postreh a omlouvam se jsem do tohodle temata takhle vpadl.
DUNE HD BASE 3D,NADC326BEE,Wharfedale Diamond 10.5 Walnut
Schiit Magni2 + Modi2 Uber + Shure SRH-1540
Galaxy Note 8 64gb single sim
AK-47
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 21. 2. 2013 01:11

No riesenie - zeby sa im zle predavali NASy, tak urobili akčný bundle? :-D
Kazdopadne cenovo je to naozaj super set. Gigalink NAS nepoznam,
ale pokial je rychlost zapisu uvadzana v popise realna, na lacny NAS
je dost rychly.
Egreat a ten Sencor budu co sa tyka vlastnosti prehravania skoro to iste,
takze mas skoro jedno, ktory z nich kupis.
Ak by si si kupil prehravac zalozeny na Androide, urcite nemas istotu, ze pojde
ovladat cez Android telefon. Prehravac by musel mat bud moznost ovladania cez webrozhranie
alebo by na telefon musela existovat app, pomocou ktorej by si prehravac ovladal.
Neviem, ci existuje nejaka app, ktora funguje ako vzdialena plocha medzi dvomi Android
zariadeniami. Ak ano, aj to by bolo riesenie...
Tak existuje VNC server aj viewer pre android, ale vyzaduje root.
Bez rootu funguje VMLite VNC Server (6€)
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AK-47 21. 2. 2013 02:04

Ozelel bych NAS kdyby mi vyrobce MMC jasne ve specifikaci potvrdil, ze jeho pripnuty externi HDD muzu pres nejake webove rozhrani plne ovladat (mazat,upravovat slozky atd.) z PC ve stejne siti. Bud sem blbej, nebo se o tom nikde nepise...Preci si kvuli tomuhle nebudu nastavovat sambu apod. ?
AK-47
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 21. 2. 2013 03:05

Tak samba je standardny Windows network protokol, takze tam vela nastavovat netreba. Len pokial mas Win Vista alebo 7, tak treba zapnut v rozsirenych nastaveniach siete, aby sa na pripojenie k inym pocitacom pouzivali konta a hesla.
Ja sa na interny disk v MMC dostanem z PC bez problemov. Koli rychlosti LAN v MMC vsak v takomto pripade odporucam pripojenie disku k PC cez USB PC (slave) konektor (ak takú možnosť MMC má).
Tak isto na PC vidim aj externy 2,5" USB disk, ak ho k mojmu eGreatu pripojim. Ale z toho isteho dovodu ako predtym je lepsie pripojit ho koli kopirovaniu suborov k PC.
Najelegantnejsie riesenie je podla mna NAS, ktory moze mat aj ine vyuzitie, ako len ulozisko suborov (to samozrejme zalezi od software v NASe) a spojenie MMC + NAS je podla mna idealne.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puschpull 21. 2. 2013 08:07

AK-47: vše co píšeš například ten můj Xtremer Pro umí.
http://www.xtreamer.net/xtreamerpro/features.aspx
Nastavení do domácí sítě není moc složité, ovládat jde přes webové rozhraní, procházet složky, mazat a kopírovat také
Ale já raději procházím složky přes průzkumníka ve windows.

400GB dat bych tam po síti dostal cca za 10-11 hodin (rychlost po kabelu mám cca 5,2-5,6 MB/s

Odpojovat a připojovat k PC (Xtreamer má USB i e-SATA) se mi většinou nechce.

Žádnou sambu jsem nijak nenastavoval.
MMC umí vše co jsem od něj chtěl a ještě mraky věcí navíc (xLiveCZ, ...)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AK-47 21. 2. 2013 12:09

OK diky za postrehy, ja se asi rozhodl pro ten set NAS + MMC, ten NAS chvalej jako rychlej a na prehravani muziky by me stacilo asi i levnejsi zarizeni. PC chci "vyhodit", nahradit notebookem a vyzkousim alespon dalsi funkce NAS treba (nejaky osobni cloud pristupny z netu (pevna IP u poskytovatele). Uz Vam to tady nebudu svinit :-)
AK-47
Junior

Odeslat příspěvekod puschpull 21. 2. 2013 12:19

AK-47: napiš pak určitě své postřehy a zkušenosti. Tohle téma mě zajímá (ne vyčtené z dat na netu, ale konkrétní plusy a minusy z praxe)
:-)
puschpull
Pokročilý

Odeslat příspěvekod AK-47 21. 2. 2013 15:37

OK, u me je to horizont cca tydne kdy to budu mit - mam na tom postavene prenastaveni celeho obejvaku aby mely bedny dost mista pro zadni bassreflex :-)
AK-47
Junior

Odeslat příspěvekod puschpull 21. 2. 2013 15:49

Já to řešil po baráku. Pracovny mám v podkroví, přístupová místa ethernetu na 4 místech v celkem třech podlažích (přízemí, patro a podkroví). O wifi jsem ani (pro MMC) neuvažoval.
Nyní máme v obýváku u TV díky "krabičce" připojené také do zesilovače přístup ke všem sdíleným složkám na všech PC (u mě v pracovně i obou dětí). Na základ mám v Xtreameru dva 3,5" 2TB HDD od WD (Caviar Green). Hudbu, fotky, většinu AVI fimů i mnoho HD filmů jedu přes ethernet.
No na čas je zas pokoj. :-)
puschpull
Pokročilý

Další stránka