pomoc s vyberom MMC

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod M.A.S.H. 27. 2. 2013 16:56

lumix22 píše:Myslíš že je i pro TV lepší LAN nebo radši wifi adaptér?

Pre TV je podľa mňa Wi-Fi iba núdzové riešenie (netvrdím, že nefunguje). Ale kábel, je kábel - tam sa tá rýchlosť nedá s wi-fi porovnať. Ja mám Gbit sieť a je to paráda keď kopíruješ medzi PC a NAS cca 100 MB/s. Môj pohľad na vec je, že kde sa dá dať kábel, treba dať kábel. Wi-fi iba tam kde sa inak nedá, alebo napr. na NB, tablet. Mne po wi-fi krásne prehrá tablet FullHD film z NAS, ale ak som skúšal aj druhý FullHD naraz cez wifi na MMC, tak už to občas sekalo. Preto si myslím, že je zbytočné prehlcovať mikrovlnku pri prehrávaní na TV alebo MMC?
Na behanie po nete z NB wi-fi bohate stačí (samozrejme naraz aj s tým videom na tablete bez akýchkoľvek obmedzení - NET mám iba DSL 6 Mbit)
M.A.S.H.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 28. 2. 2013 10:52

Chlapi díky moc za radu. Koupil jsem sítový kabel Cat.6 a jede to fakt výborně. Už to mám zasítované. Mám tam na to napojený notas a 2 ex.HDD a i Nokii N8 se k telce dá připojit. Jen se mi nedaří připojit druhý notas. U něj to hlásí nějaké problémy a chce to nějaké heslo. Nevíte, jak by se dal připojit do té mé sítě? Díky za radu ;-)
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AK-47 28. 2. 2013 11:26

Ahoj, predpokladal bych ze to bude klasicky humus od M$ a to nastavovani hesel ve Win7.
Precti si to treba tady, je to tu docela rozume napsane:
http://magazin.stahuj.centrum.cz/jednod ... windows-7/
DUNE HD BASE 3D,NADC326BEE,Wharfedale Diamond 10.5 Walnut
Schiit Magni2 + Modi2 Uber + Shure SRH-1540
Galaxy Note 8 64gb single sim
AK-47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 28. 2. 2013 13:01

Zkoušel jsem to podle instrukcí z toho článku, ale zaseklo se to hned na počátku. Druhý notas píše, že se nemůže připojit do domácís skupiny, přitom první notas na tom druhém vidět jde. A mnou přednastavené heslo to nebere. :-( Nevím, co s tím. Problém bude na druhém notasu. :hm
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AK-47 1. 3. 2013 08:58

Jsou na obou W7 ? XP vs. W7 se mi do dnesniho dne nepodarilo timto zpusobem spojit, takze vic neporadim.
DUNE HD BASE 3D,NADC326BEE,Wharfedale Diamond 10.5 Walnut
Schiit Magni2 + Modi2 Uber + Shure SRH-1540
Galaxy Note 8 64gb single sim
AK-47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 1. 3. 2013 09:31

Ak mas Win 7 alebo Visty, treba nastavit v rozsirenych nastaveniach siete "Pripojenia domacej skupiny" takto:
sharing.png

Ak totiz povolis windows spravovat pripojenia domacej skupiny, je niekedy problem nastavit systemy ine ako Win7 ci Vista (XP, Linux, MMC) tak, aby videli zdielane disky v tvojom PC.
Samozrejme musi byt potom na Win7 ci Vista PC definovane aj heslo a k takemuto PC sa potom pripojis pomocou nazvu uctu a hesla.
S takymto nastavenim som nikdy nemal problem pripojit sa ku svojim zdielanym diskom na PC s Win7.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AK-47 1. 3. 2013 09:51

kuko61: takze pro moji tupou hlavu:
PC se sdilen.slozkami se jmenuje PC-fuckoffMS, uzivatel ktery je standartne zalogovan: uzivatel, heslo: heslo
no a z NB s XP se pri pripojovani objevi autent.okno, kde zadam:
uzivatelske jmeno: PC-fuckoffMS\uzivatel
heslo:heslo
tzn. autorizuju se z XP tim jmenem ktere je na PC a ktere sdilelo ?
Diky.
DUNE HD BASE 3D,NADC326BEE,Wharfedale Diamond 10.5 Walnut
Schiit Magni2 + Modi2 Uber + Shure SRH-1540
Galaxy Note 8 64gb single sim
AK-47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 1. 3. 2013 11:57

malo by to tak byt. A pokial si sa uz snazil prihlasit a zadal si zleho uzivatela alebo heslo,
v autentifikacnom okne by mala byt moznost Prihlasit sa inym kontom
a tam sa zada:
uzivatel
heslo
nazov PC zadavat netreba.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AK-47 1. 3. 2013 12:01

Dik, problem u me byl celou dobu v tom, ze jsem nemel nastavene heslo u uzivatele W7, ktery daval sdilet slozky (z XP jsem potom v aut.okne daval "prazdno" u hesla :-) a to se nespoji.
DUNE HD BASE 3D,NADC326BEE,Wharfedale Diamond 10.5 Walnut
Schiit Magni2 + Modi2 Uber + Shure SRH-1540
Galaxy Note 8 64gb single sim
AK-47
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 1. 3. 2013 15:01

Problém.jpg
Na obou notasech mám Win 7. Na tom, který je již zasítován v DLNA síti je 64bit a na tom problémovém je 32bit. Jdu to zkusit nastavit podle vašich rad, takže držte palce. ;-)


Edit: Takže vyzkoušel jsem i ten nový postup a hlásí to stále stejný problém viz. foto... :hm
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M.A.S.H. 1. 3. 2013 17:32

lumix, neblokuje ti to náhodou firewall?
Mne to tiež za nič na svete nechcelo spojiť a robil to firewall. Skús ho na chvíľu vypnúť a pripoj sa.
Ak ti to bude fungovať treba vo firewalle povoliť výnimku, alebo zmeniť verejnú sieť na domácu.
M.A.S.H.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lumix22 1. 3. 2013 17:37

Zkoušel jsem vypnout firewall, ale pořád to hlásí tu stejnou chybu. K domácí síti je to připojené, ale jde jen net. Ten druhý notas i TV atd. na tom pc vidím, ale nejde se k nim připojit. Fakt nevím, co s tím. :-(
lumix22
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků