Má cenu si koupit moderní VHS?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mirekMS 22. 2. 2014 10:24

Dobrý den. Poprosil bych o podělení se o zkušenosti s přístroji VHS, které mají HDMI a kompozitní výstupy. Mám přes 20 let staré VHS Panasonic MV-HD 101. Dokud jsem měl CRT 74cm, tak spokojenost. Po přízení si plazmy 130 cm je holt vidět, že ostrost obrazu je nic moc, koukat se ale na to dá. Rozmýšlím koupi comba Funai TD6D-xxx a zajímalo by mne, zda bude obraz starých nahrávek viditelně lepší. Přístroj má HDMI i kompozitní výstup, má to vliv na kvalitu reprodukce? V popisu přístroje píší, že přepočítává signál na vyšší rozlišení. Nejde mi o konverzi na jiné médium, ty VHS si chci nechat, kvalita záznamu se časem viditelně nemění. A jaký je nový záznam na VHS, umí vyšší rozlišení? DVD a HDD bych používal jen tak pro denní použití, ne na archivování. Díky za odpovědi, nechtělo by se mi vyhodit zbyrečně peníze :-)
mirekMS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 22. 2. 2014 11:29

Kvalita obrazu z VHS je dana predevsim moznostma formatu jako takoveho. Tzn. velmi spatna. A zadny prepocet nebo zpusob prenosu signalu z prehravace do TV s tim nic nenadela. VHS vyssi rozliseni neumi.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod jito 22. 2. 2014 14:50

Zbytečná investice.
Limit technologie VHS/S-VHS je dán nízkým rozlišením.A žádný nový "kombajn" s HDMI výstupem to nevyřeší.Z HDMI výstupu poleze signál VHS tak jak je tam nahrán.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 22. 2. 2014 15:07

...a nejn rozlisenim, ale i zpusobem zpracovani barevne a jasove informace - viz prelevani barev mimo kontrastni hrany...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 2. 2014 19:58

mirekMS píše:V popisu přístroje píší, že přepočítává signál na vyšší rozlišení.
Z horšej kvality lepšiu neurobiš, to by si vynašiel perpetuum mobile. Kvalita videa (vysledneho obrazu) nie je o rozlišeni.
Prepočitavať signal na vyššie rozlišenie, to už robi aj samotny televizor (aj cez scart) kedže si ho prepočitava na svoje nativne rozlišenie. A nasledne ho zobrazi v takom rozlišeni ake ma panel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joystick 23. 2. 2014 07:36

Koupil jsem si tenhle stroj:

http://www.panasonic.com/de/consumer/ho ... ex99v.html

a připojený jej mám ke 140cm TV Sony přes HDMI kabel.

Kvalita obrazu VHS je tragická.

(Ostatní, jako příjem DVB-T, přehrávání z DVD, či z HDD (jen SP mode, čili na DVD se "vejde" jen něco málo přes 2 hod.) celkem "ujde", ale jasné je, že na Blu-Ray, nebo programy přijímané vHD přes IPTV to nemá. Přístroj mám na občasné přehrátí VHS na DVD a na nahrávání TV slátanin na jedno podívání a posléze smazání.)
Joystick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mirekMS 23. 2. 2014 09:31

Právě na to bych si to chtěl koupit, přehrávání starých VHS a momentální nahrávání a smazání blbostí. Takže i z tohoto přístroje je VHS záznam špatný, o to mi šlo, dozvědět se to od někoho, kdo to skutečně má. Já popřemýšlím, jde mi také o to, že nic nevydrží věčně a aby něco s VHS nezmizelo úplně. A ten Funai má blue-ray, 500GB HDD. Dík za info !
mirekMS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Joystick 23. 2. 2014 09:53

Ten Funai má Blu-Ray přehrávač? To jsem ani nevěděl. Že je v nabídce, to jsem věděl, ale zn. "Funai" mi zněla tak "neznačkově" (haha) a Panasonic rekordér jsem už měl, proto jsem volil zase Panasonic, byť stál "raketu"...

U VHS je jasné, že "z ryby raka neuděláš"..., vždy bude omezený možnostmi samotné technologie VHS (která sahá do 70. let). Nicméně samotná VHS mechanika v tomto přístroji je poměrně kvalitní a při přehrávání VHS a posléze DVD (HDD) kopie není (subjektivně) vidět žádný rozdíl. Takže pokud chcete zálohovat staré videokazety, jejichž obsah nelze získat jinak a pokud nechcete platit haldy peněz za "remaster" nahrávky samotné, potom Panasonic (nebo Funai) poskytne dobrou službu. Zkrátka - kopie na DVD bude (v podstatě - téměř) shodná s původním záznamem na VHS (se všem VHS "neduhy").

A jen tak pro zajímavost - je to asi jediný (nepočítaje v to právě zmíněný Funai, u které ho navíc nevím, zda to umí) VHS videorekordér s DVB-T. Čili, pokud dojde místo na HDD a nebude k dispozici žádné DVD, potom můžete nahrávku provést na VHS (s odpovídající kvalitou, smozřejmě...).
Joystick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 23. 2. 2014 10:23

Funai má combo BD/VHS???
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 23. 2. 2014 10:46

A co si mám představit pod tím "moderní VHS" v roce 2014? :D
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod artam 23. 2. 2014 19:55

"znackova" Funai combo mikrovlnka/gril je pomerne spolahly vyrobok, mi funguje uz cca 20 rokov. :-D
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Joystick 24. 2. 2014 07:33

No, zdá se, že Funai sice možná zní "neznačkově", ale asi bude v pohodě. Známý mi včera povídal, že má snad 25 let TV Funai, teď už jí, pravda, musí používat se set-top-boxem, nicméně mu to prý do ložnice tak stačí. Tak snad kvalitu zachovávají i do 21. století.

No a pro myšpulína - myslím, že měl na mysli spíš nový přístroj s VHS, zkrátka nechce nejspíš kupovat něco z bazaru, popř. chtěl, aby přístroj měl HDMI a DVB-T. (Zde si nemyslím ovšem, že by to dané technologii nějak extra pomohlo...). Divím se, že o vysvětlení žádá zrovna myšpulín, který je v příbězích čtyřlístku ten nejdůvtipnější...
Joystick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 2. 2014 08:01

Ja mam tiez podobne stary TV a o nieco mladsi VHS a oboje funguju. Plus Funai dava na svoje TV standardne 5 rokov zaruky a garanciu na 0 vadnych pixelov. To ti nikto iny neda. O kvalite obrazu TV ci DVD/BD sa samozrejme polemizovat da (aj vzhladom k cene vyrobkov), ale ta spolahlivost asi nebude najhorsia. Ono stale su to Japonci.

Po kombe BD/VHS od Funai "ticho po pěsine".
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 24. 2. 2014 08:22

Joystick píše:... Divím se, že o vysvětlení žádá zrovna myšpulín, který je v příbězích čtyřlístku ten nejdůvtipnější...

Tak částečně je v tom ironie. Ale opravdu mi přijde výraz "moderní VHS" jako protimluv, jelikož VHS je podle mě už překonaná technologie.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 24. 2. 2014 08:41

mirekMS píše:Právě na to bych si to chtěl koupit, přehrávání starých VHS a momentální nahrávání a smazání blbostí.

Stare VHS, ak sa ti ich nechce digitalizovat ... to este viem pochopit. Ale preco dnes pouzivat VHS na denne nahravanie veci, co po pozreti hned zmazes? TV prijimace aj satelitne prijimace bezne umoznuju digitalny zaznam na USB kluc. Pripadne sa da aj ku obycajnejsiemu TV dokupit nejaka chytra krabicka za par EUR, co nahravanie a dalsie veci umozni. Radsej dnes investovat tymto smerom, nez do VHS mechaniky.

Ohladom VHS kaziet, veci co nejde zohnat digitalne (napr. vlastne nahravky z kamery) by som zdigitalizoval - stare kazety ti ajtak nevydrzia na veky vekov, len chces prechod na digital oddialit. Digitalny subor lahko prekopirujes / zazalohujes a pri kopirovani nestratis nic z povodnej kvality. Ostatne si zozen v lepsej kvalite ... Nic v zlom, ale proste vylez z jaskyne! :D
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků