MMC + Repro na TV = nevyvážený zvuk. Lze řešit?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Gooorila 28. 8. 2016 21:05

Dobrý den

Jako MMC používám Apple MacMini, na kterém je nainstalováno rozhraní KODI. Je propojen k TV pomocí HDMI kabelu a pro zvukovou reprodukci využívám právě reprobedny v TV.

Při pouštění filmů ale narážím na problém, že ty jsou většinou ripovány do 5.1 a více, ale TV má jen dvě chrastítka. Výsledek je takový, že rozhovory jsou velmi tiché a zvukové efekty naopak velmi silné. Pocitově by se mi líbilo, kdyby se zvukové efekty daly stáhnout tak o 50%, aby to bylo OK, takže ten rozdíl je skutečně velký.

Nedá se v tomto případě něco dělat? Zkoušel jsem zvukové modely v TV, ale bez nějaké změny. Pokoušel jsem se hledat, zda neexistuje nějaký doplněk do KODI, který by to uměl řešit, ale nic jsem nenašel. Napadlo mě, jestli by nepomohlo koupit nějakou sadu 5.1 reproduktorů a buď zapojit jen ty, které ozvučují středy, nebo je nějak alespoň utlumit (třeba mechanicky). Ale moc jsem nechtěl mít další zařízení u TV a řešit zapínání/vypínání (je to v ložnici a kdysi jsem něco měl a v noci to nepříjemně hučelo).

Nedá se to ještě nějak řešit?
Gooorila
Junior

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků