Dolby Atmos na Sony UBP-X500 a Pioneer VSX-832

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kaano 21. 4. 2019 17:43

Nikde jsem bohužel toto téma nenašel. Takže mám stáhnutý film ve zvukovém formátu Multi.UHD.Blu-ray.2160p.x265.Atmos.TrueHD7.1-DTOne či případně jiné filmy se zvukem Dolby Atmos. Dám usb flash disk do přehrávače a bohužel mi to píše, že nepodporuje tuto zvukovou stopu. Přehrávač je připojen hdmi 2.0. do zesilovače, z něho do samsung ue65nu7092 také HDMI 2.0. z výstupu out ARC.
Nevím jestli mám něco špatně nastavené v menu, jak přehrávače tak i zesilovače a už s tím nevím rady, aby to fungovalo. Stejně tak by mě zajímalo co zakliknout v menu, aby fungoval upscaling na 4K a je jedno v kterém přístroji, oba tuto funkci podporují. Budu moc vděčný za rady. Díky
Kaano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dupaljiri 21. 4. 2019 18:06

četl jsi návod?
Formáty HD Audio (Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio, Dolby Atmos*1 a DTS:X*2) nejsou pro signál bitstream výstupní.• Možnost [BD Secondary Audio] v nabídce [Audio Settings] nastavte na hodnotu [Off] (strana 19).• Zkontrolujte, zda je zvukový projektor / zesilovač AV (přijímač) kompatibilní s jednotlivými zvukovými formáty HD.*1Dolby Atmos je ochranná známka společnosti Dolby Laboratories.*2DTS:X je registrovaná ochranná známka nebo ochranná známka společnosti DTS, Inc. v USA nebo dalších zemích.
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod Kaano 21. 4. 2019 18:22

tak návod jsem samozřejmě četl, tu hodnotu OFF jsem nastavil jak píší, to že je Dolby Atmos ochranná známka atd. snad nemá z nastavením žádnou souvislost. Spíš by mě zajímalo, jestli má někdo tento přístroj a vše mu funguje jak má.
Kaano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zimcol 21. 4. 2019 20:12

Vo všeobecnosti je to tak, že BDP prehrávajú Atmos iba z BD diskov, ale neprehravaju z USB zdrojov. Má to tak aj Sony X700, takže u X500 to asi inak nebude.
zimcol
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 22. 4. 2019 08:13

Onehdá jsem zkoušel Dolby Atmos dema, stažená přímo ze stránek Dolby, přehrávat přes USB v BD přehrávači, myslím Panasonic (nebo Yamaha) to byl, a tam to šlo. Každý výrobce má zjevně svou strategii.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert