Přehrávač FLAC

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Marpa11 3. 5. 2019 20:51

Zdravím, chtěl bych se prosím zeptat, co zvolit na přehrávání FLAC souborů z externího disku. Mám pár TB hudby a potřebuji to skrze zesilovač poslat do reproduktorů. Napojení na Tidal atd. pro mě není podstatné. Zda to má CD mechaniku také ne. Díky moc za rady
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 5. 2019 21:59

Otázka kolik do toho chceš vrazit a co všechno od toho čekáš. K čemu to budeš připojovat.
Tady máš pár vzorků napříč cenovým spektrem:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/streamery
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 3. 5. 2019 22:14

Díky, nebyl jsem si jistý, zda streamery byly to, co chci nebo ne. Mátlo mě tam to wi-fi a další kraviny, co nechci.
Do celé soustavy přehrávač, zesilovač a repro chci dát max. 50 tis. Kč.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 5. 2019 22:25

A zesilovač a streamer mají být zvlášť? Dnes se dělají různé Denon, Marantz, Onkyo apod, kde je v jedné bedýnce zesilovač, streamer, DAB tuner, optická mechanika atd.
Asi bych začal s repro, do kterých bych vrazil největší částku a od toho by se odvíjel zbytek.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 3. 5. 2019 22:40

Hele, nemusí. Jen se v tom, co trh nabízí, vůbec nevyznám. Jen jsem se bál toho, že vše v jednom nebude dobré. Chtěl bych repro, co nezkreslují zvuk, přesila basů mě netáhne. A je mi jasné, že převaha na straně repro musí být.
Teď se stěhuji do nového bytu a prostor bude mít cca 40 m2. Jedná se o obývák spojený s kuchyní. Poslouchat budu v celém obýváku nějaké přesné poslechové místo budovat nechci.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 5. 2019 23:11

Začni chodit po studiích, dívej se po repro, Je to docela velká místnost, díval bych se po sloupech. Až vybereš repro, vybereš k tomu zesilovač a streamer, možná v jednom.
Jen se tě zeptám na jednu docela důležitou věc, díky které já jsem nakonec šel sluchátkovou cestou a ač sloupy a zesilovač mám, používám je spíš k TV a na hudbu naprosto minimálně. Sousedi ten poslech snesou? Ono to totiž svádí k tomu to trochu solit. Až pak se plně pozná potenciál beden.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 3. 5. 2019 23:21

Sluchátka mám a užívám si je, ale už je čas i na bedny. Ale stěhuji se do domku, takže to soused o 20 metrů dál snad snese :-)
Před návštěvou studií jsem si chtěl probrat právě možnosti, aby mě tak neoblbovali.
Mým cílem není zaplnit celou místnost zvukem a směrový zvuk mě netrápí tak jsem si říkal, jestli je třeba tak výkonné bedny, zda by místo sloupů nestačily stojanové, ale je fakt, že repro jsem zatím žádné neslyšel.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 3. 5. 2019 23:38

Podle mě je to na regálovky dost velké. Pokud bys chtěl jít cestou jednotlivých komponentů, viděl bych to zhruba tak na 25 tisíc za bedny, 15 zesilovač a deset streamer. Ale možná se pletu, zkušenější mě určitě opraví. Každopádně repro mají na zvuk největší vliv a tam bych šetřil nejmíň.
A pak má na celkový výsledek obrovský vliv ta vlastní místnost. Pokud se bude zvuk odrážet a tříštit, bude to celkově stát za prd i když do těch repro narveš milion. Určitě koberce, závěsy do oken. Spousta lidí třeba dává při poslechu na zeď za sebou deku. Pokud rovnou nemají poslechovou místnost. Ty moderní skoro holé vzdušné interiéry nebývají s kvalitním poslechem moc kompatibilní. Samozřejmě záleží na tom, jak moc se tomu poslechu chceš věnovat a co od toho čekáš. Ale pade na začátek už je docela solidní startovní částka a slušelo by tomu místnost trošku podřídit.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marpa11 4. 5. 2019 01:02

Padesat neni nutne vycerpat :-)
Mistnost upravovat nebudu. Bude to pripravene pro zivot rodiny a radeji tam repro nedam a zustanu u sluchatek.
Uvidim az bude mistnost zarizena tak sem dam fotky a poradim se.
Marpa11
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 4. 5. 2019 02:03

Taky tam můžeš mít nějaký koutek kam dáš třeba tohle:
https://www.l-e.cz/mikrosystemy/marantz ... cr511#1267

a k tomu nějaké regálovky:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... moQAvD_BwE

Akorát to asi nevyplní celou místnost zvukem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků