Dovoz z USA Sony RDR VXD655 (DVD region + VHS NTSC problém)

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mikovec 21. 6. 2019 10:28

Dobrý den :-)

zakoupil jsem si z Ameriky DVD/VHS rekordér Sony RDR VXD655. Při koupi jsem myslel na jinou napěťovou soustavu a zakoupil jsem si i měnič napětí, ovšem zapomnlě jsem na 2 zásadní chyby:

1) Nepřehraji bohužel DVD, kde je problém že v USA je jiný region kód pro DVD, než u nás v Evropě. Rád bych se zeptal, zda nevíte jak tento problém vyřešit?

2) Přehrávání VHS lze pouze s normou NTSC a samozřejmě veškeré kazety mám v systému PAL. Chtěl bych se zeptat, zda by problém vyřešil případně nějaký konvertor na výstupu něco ve stylu tohoto:
https://www.ebay.com/itm/HDMI-TO-CVBS-AV-HDMI-AUTO-SCALER-NTSC-PAL-HD-Video-Converter-for-TV-VHS-DVD-VCR/202162214906?hash=item2f11ce97fa:m:mi3HvjWZhkGq1mvypTmLLJg
(obrázek posílám v příloze)

Vím, že jsem měl u nákupu více přemýšlet, ale po bitvě je každý generál a chtěl jsem mít přesně toto řešení ve stylu jednoho přístroje a od Sony.

Budu neskutečně vděčný za jakékoliv informace.
Mnohokrát Děkuji :-)
Přílohy
s-l1600.jpg
Mikovec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 21. 6. 2019 11:26

Toto asi nemá řešení pokud se nenajde někdo kdo s tím něco podobného zažil ale pochybuji. S VHS je to stejné jako s DVD jiná norma, otázka jestli přístroj dokáže PAL kazety vůbec zpracovat aby ŠLO poté využít konvertor NTSC/PAL.
Nebo všechno přepálit http://cs.wondershare.com/dvd-tips/pal-or-ntsc.html

Asi bych přístroj vyhodil.
polda
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků