Je potřeba přehrávač?

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod samurraj 23. 10. 2019 07:40

Dobrý den, asi blbá otázka, ale stejně se zeptám. Filmy pouštím zásadně přes USB disk, plánuji koupit televizi 4K OLED, která má dolby atmos i dolby vision. Je lepší mít nějaký extra přehrávač, který má také dolby atmos + dolby vision nebo stačí usb disk zapojit napřímo do televize nebo mě ještě napadlo napojit to přímo do av receiveru??

Děkuji za odpovědi, Vašek.
samurraj
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 10. 2019 09:56

Na tak obecný dotaz lze odpovědět jen "v žádném případě jednoznačně ano" :)
Ale vážně, podle volby TV zjistíte její možnosti, přehrávat obsah z USB nemusí podporovat či jen v omezeném rozsahu. Až tedy napíšete přesně jaká TV Vám padla do oka, lze rozvádět téma přehrávání médií a případné ne/potřeby přehrávače.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samurraj 23. 10. 2019 18:34

Jedná se o tuto televizi LG OLED55C9
To s tím přehráváním různých formátů je mi jasné, chápu, že tv nemusí přehrát všechny kodeky, formáty. Já to řeším tak, že nyní na současné tv připojuji disk k notebooku a přes něj to jde do tv a tím přehraji úplně všechno. Takže mi jde jen o to, zda ten přehrávač má něco k plusu nebo mi je vlastně k ničemu. Protože nákup tv je nějakých 39 tisíc k tomu reproduktoru s AV receiverem, to bude dalších min 40 nebo 50 tisíc a teď ještě abych dával nějakých 10 tisíc do přehrávače, že jo... tak proto se ptám.
samurraj
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 23. 10. 2019 19:53

Pokud Vám občasné připojení notebooku nevadí (což je vlastně ten přehrávač), pak nákup další krabičky opravdu nemá smysl. TV samotná přehraje téměř vše.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků