Videorekordér VHS - rušení obrazu při nahrávání TV vysílání

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cucumis-melo 14. 11. 2019 07:46

Koupil jsem si starý videorekordér Panasonic NV-SD450. Přehrávání starých videokazet funguje normálně, ale když si chci nahrát televizní vysílání, tak okamžikem stisknutí tlačítka REC se během pár okamžiků ztratí obraz i zvuk (jako kdyby nastalo silné rušení). Takto rušený obraz se i nahraje, takže nahrávka je k ničemu. Okamžikem stisknutí tlačítka STOP se obraz i zvuk vrátí do normálu. Čím by to mohlo být? Mám něco přenastavit nebo jinak zapojit kabely?
cucumis-melo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 14. 11. 2019 08:36

Máš spíš využít k nahrávání USB.

Máme 21. století
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 14. 11. 2019 10:01

Asi ten videorekordér má rozbitý nahrávání,/hlava,přívod elektřiny,napětí apod/ takze opravit nebo koupit jinej.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 14. 11. 2019 11:53

Antenni kabel mas privedeny do VCR a z nej pokracovani do TV..?
Abox
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cucumis-melo 14. 11. 2019 13:42

Ano. Od anény vede koaxiální kabel do videorekordéru. Videorekordér a televize jsou propojeny SCART kableem a koaxiálním kableem.
cucumis-melo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 14. 11. 2019 13:53

Nebude problém v tom, že rekordér s analogovým tunerem nezpracuje digitální signál?
Lexx
Junior

Odeslat příspěvekod cucumis-melo 14. 11. 2019 14:14

Ne, signál je analogový. Analogový televizor normálně přijímá signál a na televizi se lze dívat i přes videorekordér (tj. na kanálu AV s připojeným videorekordérem). Obraz a zvuk se zhorší pouze při nahrávání.
cucumis-melo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 11. 2019 16:09

Čau, mozna jsem nedoštudovanej, ale jak chytas analogovej signál, odkud?
Houbičkar
Junior

Odeslat příspěvekod cucumis-melo 14. 11. 2019 16:20

Kabelovka UPC mi převádí digitální signál na analogový.
cucumis-melo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 11. 2019 16:38

Ty mas doma upc box? Nebo jak to resi upc bez receiveru, nebo karty do televize?

-- 14. 11. 2019 16:41 --

Jo moment,uz vim,nemas hd programy,ale ve zdi pouze antenni zasuvky od upc a tu jejich omezenou nabidku programů,je to tak?

-- 14. 11. 2019 16:43 --

A tys ten rekorder predtim na nahravani nevyuzival, nebos ho nemel? Popripade to predtim fungovalo?
Houbičkar
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 14. 11. 2019 17:32

Odpoj antenni kabel mezi VCR a TV, nech pouze ten scart a zkus nahravani, co pak..?
Abox
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cucumis-melo 14. 11. 2019 22:24

Houbičkar píše:Jo moment,uz vim,nemas hd programy,ale ve zdi pouze antenni zasuvky od upc a tu jejich omezenou nabidku programů,je to tak?

Přesně tak.

Houbičkar píše:A tys ten rekorder predtim na nahravani nevyuzival, nebos ho nemel? Popripade to predtim fungovalo?

Předtím jsem ho neměl. Původnímu majiteli to nahrávání kdysi dávno šlo, ale v poslední době to prý nezkoušel.

Abox píše:Odpoj antenni kabel mezi VCR a TV, nech pouze ten scart a zkus nahravani, co pak..?

V tom případě nejde do videorekordéru televizní signál, takže není co nahrávat. Totéž i když jsem pak koaxiální kabel od antény připojil do televizoru místo do videorekordéru.
cucumis-melo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 15. 11. 2019 07:01

Pisu, abys odpojil ant. kabel mezi VCR a TV.
Tak do VCR pujde signal snad ant. kabelem ze zasuvky ve zdi...
Abox
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cucumis-melo 15. 11. 2019 10:02

Pardon, spletl jsem se. :) Teď jsem to zkusil znovu a funguje to stejně - při nahrávání vypadne obraz i zvuk.
cucumis-melo
Kolemjdoucí