4K UHD přehrávač s výstupem 5.1 nebo 7.1

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod RADU65 21. 11. 2019 21:35

jardadts píše:...Já nějak nevěřím, že za pár let ještě nějaký fyzický disky budou v prodeji.

Na internetu logicky musíte počítat s jistými omezeními. Ultra HD video s HDR na Netflixu běží s datovým tokem kolem sedmnácti megabitů za sekundu. To pro české internetové providery není nedosažitelný stream, ostatně nabízejí i podstatně vyšší propustnost. Pokud ale započítáte agregaci své linky a případný vyšší počet připojení v rámci domácí sítě, už to může dělat problémy. To ale mluvíme o Česku, kde jsou na celosvětová měřítka nadprůměrně rychlé "internety". Třeba ve Spojených státech je připojení, které by utáhlo UHD stream Netflixu nebo kterékoli jiné služby, luxus a nejen že si ho nemůže dovolit každý, navíc na spoustě míst ani není dostupný. Ba co více, zrovna ve Státech se obnovuje diskuze o FUP limitech, jejichž opětovné zavedení by samozřejmě z hlediska VoD vedlo k ohromným omezením.
V tomto ohledu vždy bude mít navrch Ultra HD Blu-ray. Stejně jako byl etalonem kvality doposud Blu-ray, bude jím i nadále jeho nástupce. Fyzické nosiče mají mnoho výhod, volná ruka ve využívání vysokých datových toků patří k těm největším. A tak zatímco OTT i satelitní služby operují s datovými toky pod dvacet megabitů za sekundu, UHDBD může vysoko nad jejich pětinásobek. To umožňuje menší kompresi UHD i HDR, opomenout však nesmíme ani zvuk - zatímco na UHDBD bude v bezeztrátové kompresi, OTT i OTA jsou omezeny na dvoukanál nebo na těžce komprimovaný šestikanál. Mluví se sice o uvedení object based audia do OTT, stejně tak o jeho implementaci v budoucích vysílacích standardech jako ATSC 3.0. I tam ale bude podléhat značným omezením.
Pokud tedy chcete Ultra HD video (a audio) bez kompromisů, obraťte se na Ultra HD Blu-ray.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 11. 2019 22:09

Radu:
Máš pravdu UHD BD nabízí nejvyšší možnou kvalitu,to nerozporuju. Nicméně ,když pustím stejný filmy z UHD disku a pak následně z Apple TV tak se to zdá všem stejně kvalitní . Otestoval jsem takto víc jak 15 lidí a nikdo nebyl schopný jendoznačně identifikovat UHD BD. Jediný kompromis je u zvukové stopy,kde je u Apple TV DD5.1 s 368kbs nebo Atmos s max 768kbs.

Netflix má nejhorší stream ,itunes filmy dosahují bitrate peak 30Mbps,seriály na Apple TV+ dokonce 41Mbps, takže je vidět ,že se to lepší.
TV Philips 65PUS7601 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 730 , Apple TV 4K
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 22:42

A to je to proč uvažuji o pořízení 4k Uhd blu ray přehrávače a ještě jedna věc a to obrovská.
Mohu se zeptat jestli někomu nevadí reklamy???
Za sebe musím říci, že přímo zuřím a proto, už se nekoukám na klasik tv vysílání atd.( a co potom samotný net ,kdy to zkončí,všichni řeší autorský práva ,ale uživatet ať se posere, pomalu mi začíná vadit i net např, youtube
pak vypměte si adblock jinak si nic nepřečtu prasárna, prasárna a ať se pak nediví )
Už mě reklamy dohnaly tak daleko,že to radší stahnu neš se koukat na klasik vysílání+reklamy a z 2h máte skoro
4h, prostě šílený.
A co to 4K Aplle je to bez reklam????? A co budu dělat s UHD disky mam jich tak 30 a to je vyhodím až odejde muj xbox one x???
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 11. 2019 22:57

Psal si ,že máš pár disků ,tak jsem si myslel tak 5 a ne 30 :-) .
Ano apple tv je naprosto bez reklam a jakmile jde v TV film co mám koupený tak si ho pustím z Apple tv a v mnohem lepší kvalitě než jde v TV a ani se nemusí zvedat a měnit disk.

Já disky rozprodal a nechal jsem si jen věci co třeba na apple tv nejsou nebo nějaký pěkný edice.
TV Philips 65PUS7601 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 730 , Apple TV 4K
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aloisss 26. 11. 2019 21:26

Jjj to jo, ale optika v nedohlednu, tak ted zvolim asi ten LG UBK90 a doladim to na tv,
LG UBK90 dostalo pár updapte a vylepšilo obraz.
Tak at žije ježour asi přehrávač bude pod stromeček.
aloisss
Junior

Předchozí stránka