4K UHD přehrávač s výstupem 5.1 nebo 7.1

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 09:31

Zdravím chalani,

mám jednu malou otázečku. Páč jsem si všiml, že někteří velcí výrobci přestávají vyrábět UHD bluray přehrávače.
Možná bych si ještě pořídil jeden kus, ale otázka zní EXISTUJE nějaký 4k přehrávač s 5.1, nebo 7.1 výstupem, abych ho mohl popřípadě použít jako domácí kino? Např. Panasonic DP-UB820EGK, ale to se mi zdá moc drahý, nebo ne.

Mám pár uhd disku tak proto neupřednostňuji přehrávání kdejakých formátů.

Předem děkuji všem za odpověď.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod jito 21. 11. 2019 15:42

A proč trváš na separátním audio výstupu?
HDMI ti nestačí?
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 15:53

Přemýšlel jsem o tom, že bych na ten přehrávač napojil repro z domacího kina 5.1, myslím, že by to mělo jít ,nebo se mílím.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod jito 21. 11. 2019 16:38

Tak to se opravdu pleteš....
Musíš mít zesilovač s příslušným audio vstupem,nebo podobně vybavený AV reciever.
A přemýšlet o tom,že na ten audio výstup z UHD přehrávače připojíš nějaké plastové Geniusy,tak to jsi doslova vyhodil peníze....
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 17:43

Jsem věci neznalý, ale jak tedy funguje domácí kino? Taky z něho vedou jen dráty, které vedou do repráků.
Nebo v domácím kinu je taky zabudovaný resiver?

Myslím, že by to mělo jít podle tohoto odkazu https://www.manualypdf.cz/panasonic/dp- ... 3%A1l?p=12 to je z návodu právě Panasonic DP-UB820EGK.

Jen bych použil repro z domáciho kina Samsung a asi bych pořídil nové dráty. Bude tedy fungovat Dolby Vision?? ??? Tohle je ta otázka???????? Tak aspoň dolby Atmos ????
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod jito 21. 11. 2019 18:04

Věc Domácí Kino neexistuje.
Je to všeobecný pojem pro sestavu zařízení pro zpracování zvuku a obrazu.A v té sestavě toho může být hromada,nebo jeden kus.
V tvém případě potřebuješ/chceš UDD přehrávač,AV reciever a sestavu pasivních reproduktorů.
Nebo sestavu "domácího kina",kde je přehrávač a reciever v jedné krabici a k tomu příslušný počet reproduktorů.

-- 21. 11. 2019 17:08 --

Vidíš kam vedou ty dráty podle toho návodu?
Vedou do reproduktorů?Ne-vedou do nějaké další krabice.A co to je za krabici?Nečekaně AV reciever....
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Houbičkar 21. 11. 2019 18:14

Lojzo,
ty si z nas delas trosku kašpary, vid? Odkazujes na manuál, kde je na tom poslednim obrazku zcela jasne namalovane (a šipka na to ukazuje), kam se pripojuji audiokabely. Ke svorkám " odpovidajicim" pripojenym repro, tedy ne "k repro". Kam ta šipka ukazuje? Na repro, nebo na zesilovač? Alespoň obrázky pochopit, jinak uz to namalovat nejde.

-- 21. 11. 2019 17:15 --

Satane, bohuzel jsme se s reakci shodli v čase, tedy pardon.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 18:27

Jako že se Lojza jmenuji, tak jsem to pochopil že napojení přes resiver jedním kabelem a 7.1 chanel je k repro asi tak.
Tak to asi vyberu 4k uhd s výstupem hdmi a propojim to s domácím kinem přes vstup hdmi,ale to bude v čoudu zase Atmos či Vision. Tak to mě po...
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod jito 21. 11. 2019 18:45

Právě propojení pomocí HDMI ti umožní všechny současné a budoucí formáty zvuku,včetně tvého Atmose.
AV reciever MUSÍ tento formát podporovat!
Akorát nevím,co od toho Atmose očekáváš,nemluvě o velmi skromné nabídce titulů.....
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 19:59

JITO vypadá to že tomu dost rozumýš,jen mě to napadlo být připraven do budoucna.
Jen tě poprosím, už jsem to tu jednou řešil mám vybrat Sony UBP-X800m2 nebo LG UBK90 popřípadě
Panasonic dp ub 450
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod jito 21. 11. 2019 20:28

Konkrétní model bohužel nedoporučím-nemám s nimi žádnou zkušenost.
Případné srovnávací recenze si budeš muset najít sám.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 11. 2019 20:29

Aloisss: já bych ti doporučil popřemýšlet nad tím jakou cestou se vydat. Dnes můžeš koupit Apple TV 4K a nakupovat filmy v 4K HDR za akční ceny 49Kč-149Kč a novinky 249-329Kč.Obrazově nepoznáš rozdíl od UHD disku a je to mnohem pohodlnější.Já nějak nevěřím, že za pár let ještě nějaký fyzický disky budou v prodeji.
TV Philips 65PUS7601 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 20:38

Pravdu díš jardadts. Popřemýšlím.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 21:56

jardadts jen jestli mi na 4k Apple bude stačit internetové připojeni. Nemám v rodinnem domě optiku a musim se spokojit s bezdrátovím připojením a dost se bojím, že to na stremové 4k nebude stačit. Nebo mám počka
na 5G síť????
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 11. 2019 22:10

Měla by stačit 30mbs linka. Ideální je si to od někoho půjčit a vyzkoušet přímo doma.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RADU65 21. 11. 2019 22:35

jardadts píše:...Já nějak nevěřím, že za pár let ještě nějaký fyzický disky budou v prodeji.

Na internetu logicky musíte počítat s jistými omezeními. Ultra HD video s HDR na Netflixu běží s datovým tokem kolem sedmnácti megabitů za sekundu. To pro české internetové providery není nedosažitelný stream, ostatně nabízejí i podstatně vyšší propustnost. Pokud ale započítáte agregaci své linky a případný vyšší počet připojení v rámci domácí sítě, už to může dělat problémy. To ale mluvíme o Česku, kde jsou na celosvětová měřítka nadprůměrně rychlé "internety". Třeba ve Spojených státech je připojení, které by utáhlo UHD stream Netflixu nebo kterékoli jiné služby, luxus a nejen že si ho nemůže dovolit každý, navíc na spoustě míst ani není dostupný. Ba co více, zrovna ve Státech se obnovuje diskuze o FUP limitech, jejichž opětovné zavedení by samozřejmě z hlediska VoD vedlo k ohromným omezením.
V tomto ohledu vždy bude mít navrch Ultra HD Blu-ray. Stejně jako byl etalonem kvality doposud Blu-ray, bude jím i nadále jeho nástupce. Fyzické nosiče mají mnoho výhod, volná ruka ve využívání vysokých datových toků patří k těm největším. A tak zatímco OTT i satelitní služby operují s datovými toky pod dvacet megabitů za sekundu, UHDBD může vysoko nad jejich pětinásobek. To umožňuje menší kompresi UHD i HDR, opomenout však nesmíme ani zvuk - zatímco na UHDBD bude v bezeztrátové kompresi, OTT i OTA jsou omezeny na dvoukanál nebo na těžce komprimovaný šestikanál. Mluví se sice o uvedení object based audia do OTT, stejně tak o jeho implementaci v budoucích vysílacích standardech jako ATSC 3.0. I tam ale bude podléhat značným omezením.
Pokud tedy chcete Ultra HD video (a audio) bez kompromisů, obraťte se na Ultra HD Blu-ray.
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 11. 2019 23:09

Radu:
Máš pravdu UHD BD nabízí nejvyšší možnou kvalitu,to nerozporuju. Nicméně ,když pustím stejný filmy z UHD disku a pak následně z Apple TV tak se to zdá všem stejně kvalitní . Otestoval jsem takto víc jak 15 lidí a nikdo nebyl schopný jendoznačně identifikovat UHD BD. Jediný kompromis je u zvukové stopy,kde je u Apple TV DD5.1 s 368kbs nebo Atmos s max 768kbs.

Netflix má nejhorší stream ,itunes filmy dosahují bitrate peak 30Mbps,seriály na Apple TV+ dokonce 41Mbps, takže je vidět ,že se to lepší.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aloisss 21. 11. 2019 23:42

A to je to proč uvažuji o pořízení 4k Uhd blu ray přehrávače a ještě jedna věc a to obrovská.
Mohu se zeptat jestli někomu nevadí reklamy???
Za sebe musím říci, že přímo zuřím a proto, už se nekoukám na klasik tv vysílání atd.( a co potom samotný net ,kdy to zkončí,všichni řeší autorský práva ,ale uživatet ať se posere, pomalu mi začíná vadit i net např, youtube
pak vypměte si adblock jinak si nic nepřečtu prasárna, prasárna a ať se pak nediví )
Už mě reklamy dohnaly tak daleko,že to radší stahnu neš se koukat na klasik vysílání+reklamy a z 2h máte skoro
4h, prostě šílený.
A co to 4K Aplle je to bez reklam????? A co budu dělat s UHD disky mam jich tak 30 a to je vyhodím až odejde muj xbox one x???
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 21. 11. 2019 23:57

Psal si ,že máš pár disků ,tak jsem si myslel tak 5 a ne 30 :-) .
Ano apple tv je naprosto bez reklam a jakmile jde v TV film co mám koupený tak si ho pustím z Apple tv a v mnohem lepší kvalitě než jde v TV a ani se nemusí zvedat a měnit disk.

Já disky rozprodal a nechal jsem si jen věci co třeba na apple tv nejsou nebo nějaký pěkný edice.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aloisss 26. 11. 2019 22:26

Jjj to jo, ale optika v nedohlednu, tak ted zvolim asi ten LG UBK90 a doladim to na tv,
LG UBK90 dostalo pár updapte a vylepšilo obraz.
Tak at žije ježour asi přehrávač bude pod stromeček.
aloisss
Junior

Odeslat příspěvekod aloisss 27. 12. 2019 12:23

Zdravím, tak jsem pod stromečkem objevil přehrávač LG UBK90.
Odpojil jsem od Xbox x audio výstup od domacího kina samsung 5.1 a připojil k LG UBK90 a v podstatě vyřešil zvuk 5.1 sice to nebude vision , ale DTS stačí.
Jinak z obrazu jsem byl mile ,ale doopravdy mile překvapen. Když to srovnám s Xbox tak LG UBK90 jasně vede na plný čáře. Překvapení pro mě byli syté barvy (zdálo se mi ,že i barvy jsou úplně jiné) , ostrější obraz, všímal jsem si najednou spousty detajlů.
Myslím si, že Xbox je dobrej na hraní ve 4K ,ale pokud si chcete pustit 4k film z disku tak jednoznačně plnokrevný přehrávač. LG UBK90 dostalo pár update ,které posunuly obraz o pěkný kus dopředu. tak se mějte hezky v tom novém roce a hlavně hodně zdraví.
aloisss
Junior