Připojení rekordéru Sony RDR-HXD790 k DVB-T2

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod testuser 22. 2. 2020 11:27

Ahoj,

mám doma přehrávač Sony RDR-HXD790 (https://www.sony.cz/electronics/support ... ifications).

S přechodem na DVB-T2 jsme kupovali settopbox a přehrávač se nedaří propojit. Zkoušel jsem různé kombinace propojení (STB - TV - DVD, STB - DVD (rozdvojka) - TV, atd.), ale bez úspěchu. Vstup má 2x SCART, 1x HDMI, který jsem zkoušel rozdvojit, více viz specifikace.

Dá se vůbec tento DVD rekordér zapojit tak, aby bylo kompatibilní s DVB-T2 vysíláním? Pomůže nová televize s podporou DVB-T2, aby vypadl STB? Nebo vyměnit DVD rekordér?

Upřímně, není moc využívaný, do nového se mi moc nechce.

Díky
testuser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 22. 2. 2020 14:24

Doma mam v krabici jiný typ Sony dvd rekorderu, ale predpokladam, ze funkčnost bude +- stejna. Tedy, nahravani tv pořadů umoznuje pouze vlastní vestavěný tuner, který neni se standartem DVB-T2 kompaktibilní. Jediné, co mi v současnosti tedy umoznuje nahrávat, je obsah dvd discu na hdd disc a obráceně. Mohu ho samozrejme cas od casu oprášit a použít jako obycejny DVD prehravac, disců mám doma dost.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Abox 22. 2. 2020 17:16

RGB INPUT REC. (LINE1 SCART)
YES
Nejak mi nejde narozum, proc by to nemelo umet nahravat z externiho zdroje..?

edit: a nema vstup 2 x scart, ale pouze ten jeden. Druhy je vystup do TV...HDMI je take pouze vystup.
Otevri si manual a nebo se poradne podivej na ty popisky vzadu.
Obrázek
Obrázek
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod testuser 22. 2. 2020 17:36

Abox, jsem laik, o tento typ elektroniky se nezajímám a úplně mě míjí.

Cos mi chtěl prosím říci? Mohlo by to z te televize nahrávat (jak to pak s STB zapojit), nebo nikoliv? Z televize to nahrávat samozřejmě umí/umělo, problém máme s DVB-T2 a přidáním STB.

Ps. Manuál po letech asi nenajdu a popisky mi nic moc neřeknou (koukám na tvoje obrázky).

Děkuji.
testuser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 22. 2. 2020 18:43

Netusim, co mas za ten STB.
Pokud ale ma STB scart, tak ho propojis s tim hornim v tom rekorderu (LINE1/DECODER), zapnes na STB nejaky kanal, na tom rekorderu zvolis jako vstup ten scart a normalne musi jit nahravat (akorat, ze to bude v analogu).

A manual se da najit primo u vyrobce.
https://www.sony.cz/electronics/support ... 50801M.pdf
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod calebcox 22. 2. 2020 19:25

Z televize to pravdepodobne nenahravalo nikdy, jelikoz to ma vlastni DVB-T tuner.
Popravde i kdyz bude umet DVB-T2 STB vystup na HDMI a Scart soucasne, bude nastavovani nahravani takovy opruz ze te to velice rychle prestane bavit... snazsi bude v tomto pripade vyuzit nahravani primo v DVB-T2 STB na pripojeny externi disk. Nemluve o tom ze DVD uz je taky za zenitem ;-)
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 22. 2. 2020 20:44

Testusere, to co jsem psal výše je bohuzel pravda. S tim, jak jsi byl drive zvykly nahravat, se musis rozloucit. Nikdo netvrdil, ze by sis nemohl nahrat analogovy vystup z externiho zdroje, ale o to ti predpokladam nejde, sedet u televize a nahravat pouze to, na co budes i soucasne koukat. Ucelem nahravani bylo vzdy to, aby mohl clovek sledovat jeden vybrany program a pritom nahravat jiny. Proto se muselo vyuzivat vice tunerů, no a ten v dvd rekorderu, ktery jsi vyuzival, uz je proste kaput.
Houbičkar
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků