Nizka hlasitost z TV cez opticky kabel

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marts 27. 5. 2020 16:50

Asi to přeci jenom souvisí s typy komprese jak zmiňoval výše Jintaj. U SONY mají nějaké doporučení https://www.sony.co.uk/electronics/supp ... s/00205168 ale znamená to že člověk přijde o prostorový zvuk.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 27. 5. 2020 16:59

To by mu nemělo vadit, když jde zvuk do toho Panasonicu..
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 27. 5. 2020 18:14

Zažil jsem u satelitních přijímačů že stopa MPEG audio byla hlasitější než Dolby Digital a to pro stereo a na analogovém výstupu z toho přijímače. Neměli tam nastavené srovnání úrovní, respektive přepnutí dynamického rozsahu (při DD) pro zvučení přes televizní repráčky.
Televizory to vnitřně mají nejspíš nastavené správně, tzn. že mluvené slovo bude vždy ve stejné úrovni bez ohledu na kodek. Venku, tedy na zařízení připojeném optikou pak bude záležet jak je pro který kodek nastavená dynamika v AV receiveru.
Jestli ale jde ven z TV pro Youtube i pro klasické vysílání PCM, tak potom už se s tím nedá nic dělat.

Jinak porovnávat rozdíl hlasitosti mezi CD a TV vysíláním je poněkud ošidné. Zatímco na CD se dneska jede do plného rozsahu (0dBFS) tak rozhlas a TV se pohybují mezi -18 až -9dBFS což je výrazný rozdíl.
Na receiverech pak bývá možnost dorovnat úrovně mezi jednotlivými vstupy aby po přepnutí nemusel člověk hned zběsile točit kolečkem hlasitostí.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoboDS 29. 5. 2020 07:05

Dakujem vsetkym, co reagovali. Kedze sa to neda upravit v nastaveniach a ine pripojenie nie je mozne, Panasonic vraciam a kupejem AVR + repro.
RoboDS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 29. 5. 2020 08:16

Sice to neřeší Tvůj problém, ale pro info, třeba TV Panasonic 55GZ950 umí nastavit úroveň optického výstupu v rozsahu 0 až -10 dB. Co jsem zkoušel, jde to nastavit zvlášť pro tuner a zvlášť pro ostatní aplikace (zkoušel jsem YT a Netflix). Jinak já přes optiku takové velké rozdíly nemám.
Předpokládám, že možnosti nastavení v TV si prozkoumal, zda tam něco obdobného není.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RoboDS 29. 5. 2020 08:37

ilja2001 píše:Sice to neřeší Tvůj problém, ale pro info, třeba TV Panasonic 55GZ950 umí nastavit úroveň optického výstupu v rozsahu 0 až -10 dB. Co jsem zkoušel, jde to nastavit zvlášť pro tuner a zvlášť pro ostatní aplikace (zkoušel jsem YT a Netflix). Jinak já přes optiku takové velké rozdíly nemám.
Předpokládám, že možnosti nastavení v TV si prozkoumal, zda tam něco obdobného není.

Ked som mal cez optiku zapojeny soundbar, tak ten rozdiel v hlasitosti nebol nejaky vyrazny, tak dufam, ze to bol problem prehravaca, nie TV. Pisal som na podporu LG a vyskusal som vsetko, co odporucili, no bez vysledku. Ked budem mat zapojeny receiver, dam info.
RoboDS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod juraj08 29. 5. 2020 15:49

Ahoj, na "obhajobu TV" môžem potvrdiť aj ja, že cez optiku z TV mám ten istý signál slabší ako z optiky zo satelitu, takže teoreticky :) to bude aj cez AVR "to isté", ibaže si budeš vedieť pre každý vstup na receiveri upraviť hlasitosť. Pre upresnenie, ja používam ako zdroj / úpravu signálu Hi fi streamer / DAC s digitálnymi vstupmi.
juraj08
Junior

Odeslat příspěvekod jerelik 5. 7. 2023 15:41

Ahoj, taky bych se chtěl podělit o svou situaci.

Mám TV Samsung UE55TU7172UXXH a zesilovač Sony DA3300ES, do TV mám připojenou KODI (Evolveo 8k) a PS5 přes HDMI a TV se zesilovačem je připojená přes optický kabel, hodně mě rozčiluje, protože musím zbytečně brát do ruky ovladač, když chci přepínat mezi Evolveo a PS5 abych zvuk furt tlumil, na PS5 mám -23Db a na kodi -9Db aby se hladiny zvuku vyrovnali, máte někdo zkušenost jak se s tím vypořádat? Byl bych moc vděčný.

Přeju krásné léto.

Tom
jerelik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirkash 5. 7. 2023 15:44

Mít zesilovač, který má hlasitostní korekci vstupů.
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 7. 7. 2023 07:48

... není možné zesílit výstup (prostě zvýšit hlasitost) na Evolveo?...
Česlo Česlič
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků